Wymiana walut

1602

Aby dokonać wymiany waluty większość z nas swoje kroki kieruje przeważnie do banku lub kantorów stacjonarnych. Jeżeli jednak poszukujemy najbardziej korzystnych kursów walutowych, trafimy przeważnie na ofertę kantorów internetowych. Jest to obecnie najkorzystniejsza forma wymiany walutowej z racji tego, że koszt zawarcia transakcji jest najniższy z możliwych. Dowiedz się więcej na temat tego jak dokonać internetowej wymiany walut:

Jak wygląda wymiana pieniędzy w kantorach internetowych?

Aby móc korzystać z internetowego kantoru wymiany walut, musisz przede wszystkim posiadać konto bankowe i określić dwa konta – standardowy rachunek osobisty w walucie krajowej i rachunek walutowy w walucie wymiany. Z reguły każde internetowe biuro wymiany walut ma podobne procedury operacyjne.

Podstawowym krokiem przy dokonywaniu transakcji wymiany będzie złożenie dyspozycji operacji walutowej na platformie internetowej udostępnionej przez kantor online. Przy okazji można zapoznać się z aktualnymi, oferowanymi przez kantor internetowy, kursami walut. Po złożeniu dyspozycji w kantorze internetowym, jest ona rejestrowana przez system. Na tym etapie wymagane jest podanie danych konta klienta, na które mają zostać wysłane zakupione przez niego środki walutowe. 

Kolejnym krokiem przy wymianie waluty w internetowym kantorze będzie kantor generujący dane do przelewu zakupowego wraz ze wszystkimi danymi potrzebnymi do jego skutecznego wdrożenia. Zadaniem klienta jest dokonanie przelewu we wcześniej zadeklarowanym banku przy użyciu danych dostarczonych przez kantor internetowy.

Kolejnym etapem jest transakcja przeprowadzona przez bank klienta i napływ środków do internetowej platformy wymiany walut. Po zarejestrowaniu płatności platforma generuje dane do przelewu zwrotnego środków zakupionych przez klienta. Czas trwania transakcji zależy od banków, w których środki zostały wcześniej przekazane. Ostatecznie waluty, które kupujemy, trafiają na nasze osobiste konto walutowe.

Rejestracja na platformie wymiany walut

Większość internetowych kantorów wymiany walut wymaga od klientów zarejestrowania indywidualnego konta na platformie, za pośrednictwem której będą przeprowadzane transakcje wymiany walut. W rzeczywistości wymiana walut przez Internet zawsze odbywa się poprzez przelew między kontami bankowymi klientów a rachunkiem danego internetowego biura wymiany walut, z którego korzystamy. Klient zazwyczaj otrzymuje pieniądze natychmiast na konto, często szybkość otrzymywania środków zależy od banku, w którym znajduje się konto i od którego banku kantory mają swoje konto (rachunki).

W powyższym artykule wyjaśniliśmy pokrótce, że korzystanie z kantoru internetowego nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać i nie wymaga od klientów aktywnego uczestniczenia w procesie wymiany. Praktycznie z każdego miejsca z dostępem do internetu każdy z nas może błyskawicznie dokonać wymiany walut i pozyskania tej, która go obecnie interesuje.Zobacz także: rynek walutowy forex