Jak wydawać Bitcoiny ?

1135

Podczas konfigurowania portfela Bitcoin utworzysz również publiczny adres BTC Bitcoin, który będzie wyglądał mniej więcej tak – 1HF4LCfpkM9V2vBxvCKV5oFSQs.

Adres Bitcoin jest podobny do adresu e-mail lub adresu fizycznego – i zwykle jest to jedyna informacja, której potrzebujesz, aby ktoś mógł zapłacić Bitcoin BTC. Są to również jedyne publiczne dane, które udostępnisz w ramach transakcji.

Tak więc, aby wydać Bitcoin BTC, wystarczy udostępnić adres BTC odbiorcy do zdekodowania przy użyciu jego portfela. Dzieje się tak, gdy transakcja jest rejestrowana w łańcuchu bloków, aby wszyscy inni użytkownicy Bitcoin mogli to zobaczyć.

Możesz być zaskoczony liczbą miejsc, w których możesz używać bitcoinów. Nie tylko możesz je wydać, aby kupić cokolwiek chcesz, ale możesz także użyć go do opłacenia rachunków, podatków lub przelania pieniędzy na kartę SIM typu prepaid.

Coraz więcej sprzedawców internetowych akceptuje teraz bitcoiny jako prawidłową formę płatności. Firmy takie jak Overstock głośno opowiadają się za umożliwieniem użytkownikom używania bitcoinów do zakupów. Inne firmy, a także obsługują bitcoiny jako płatności, w tym Microsoft, Newegg i TigerDirect. Witryny e-commerce również akceptują bitcoiny i zwykle są to duże firmy, które chętnie podejmą decyzję o lepszej przyszłości branży kryptograficznej.

Istnieje również wiele nowych platform handlu elektronicznego, które zostały zaprojektowane tak, aby akceptować tylko bitcoiny jako formę płatności, z których jedną jest OpenBazaar jako rynek peer-to-peer, w którym można kupić wszystko, od żywności i napojów po sztukę i inne towary cyfrowe.

Wraz ze wzrostem popularności bitcoinów nowe produkty finansowe są często wprowadzane, aby ułatwić wydawanie bitcoinów w dowolnym miejscu. Jedną z takich innowacji jest przechowywanie bitcoinów na karcie debetowej, aby użytkownicy mogli je wydać gdziekolwiek chcą.

BitPay oferuje jedną z tych kart debetowych, na które możesz załadować swój bitcoin. Firma współpracuje z Visa, dzięki czemu użytkownicy mogą wydawać bitcoiny wszędzie tam, gdzie Visa jest akceptowana. Możesz nawet zarządzać swoimi saldami dzięki aplikacji mobilnej BitPay. Wirex oferuje podobne usługi. Aplikacja gotówkowa, a także jedna z preferowanych opcji kart debetowych, pozwala również użytkownikom wysyłać bitcoiny do znajomych i udzielać zniżek na ulubione towary.

Możesz także wydawać swoje bitcoiny na setki witryn internetowych, od gier wideo po kupowanie prezentów dla znajomych i rodziny. Możesz kupić kartę podarunkową, a następnie wysłać ją wybranej osobie tylko przy użyciu bitcoin. Lista jest długa i istnieje wiele opcji na wydawanie monet!