Jak zacząć inwestować na amerykańskim parkiecie?

USA

1275

Coraz bardziej popularne staje się inwestowanie za granicą, głównie na rynku amerykańskim wśród polskich inwestorów. Obserwuję tą tendencję także dzięki pytaniom mailowym, które do mnie spływają.

Pytanie, które najczęściej się pojawia to:

Jak należy zacząć inwestować na giełdzie amerykańskiej?

Po pierwsze polski inwestor nie potrzebuje zakładać rachunku maklerskiego w żadnym amerykańskim biurze maklerskim. Większe biura znajdujące się w Polsce, oferują swoim klientom możliwość inwestowania na rynkach zagranicznych. Przykładami tego są domy maklerskie Kredyt Banku, ING, IDM, BDM czy PEKAO (oczywiście, gdy to czytasz ta informacja może być już nieaktualna, dlatego zachęcam do sprawdzenia aktualnej oferty polskich domów maklerskich).

Wystarczy, aby polski inwestor, wykonał jeden telefon do swojego biura maklerskiego, w którym ma rachunek oraz podpisał aneks do umowy podstawowej.

Dużą zaletą jeżeli chodzi o amerykańskie parkiety jest wszechobecna możliwość grania na spadkach. Jest to bardzo dobre rozwiązanie mając na uwadze dzisiejszą sytuację na giełdach nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na innych światowych parkietach.