Kryptowaluty – handel na kryptowalutach takich jak Bitcoin ?

kryptowaluty - handel

2387

Dołącz do nowej ery rynku finansowego i zacznij inwestować w najszybciej rosnący rynek elektronicznych walut z regulowanym brokerem. CFD na kryptowaluty są dostępne 7 dni w tygodniu na wielokrotnie nagradzanej platformie.

 • Inwestuj w kontrakty CFD na Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash i Ripple
 • Możesz handlować u  renomowanych brokerów regulowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo Twoich inwestycji
 • Kryptowaluty dostępne 7 dni w tygodniu – już nigdy nie przegapisz okazji inwestycyjnej
 • Ochrona przed ujemnym saldem daje Ci pewność, że ewentualne straty nie przekroczą depozytu

Inwestuj w Bitcoina oraz w cztery inne kryptowaluty: Ethereum, Litecoin, Dash & Ripple*

Dlaczego warto inwestować w kryptowaluty?

 • Dostępność: w kryptowaluty możesz inwestować 7 dni w tygodniu – nie przegapisz już żadnej okazji inwestycyjnej
 • Bezpieczeństwo: w przeciwieństwie do giełd kryptowalut, jesteśmy zaufanym brokerem regulowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego
 • Dźwignia: Inwestuj z dźwignią do 20:1 (5% zabezpieczenie transakcji)
 • Niskie koszty transakcyjne: Bitcoin (od 12 pips) Dash (od 4.7 pips), Ripple (od 0.035 pips), Litecoin (od 0.75 pips) & Ethereum (od 3.7 pips)
 • Elastyczność: wykorzystaj zmienność zajmując długą lub krótką pozycję

Teraz, gdy wiesz, jak działa handel kryptowalutami i zdecydowałeś, jakiego rodzaju traderem chcesz być, i nauczyłeś się teorii, jesteś gotowy, aby zacząć handlować kryptowalutami. Zbierzmy wszystko, czego potrzebujesz na początku.

1. Znaleźć brokera, który umożliwia handel kryptowalutami

Wyszukiwanie najlepszego brokera kryptowalut nie jest łatwe. Istnieje wiele firm, a ich oferty są różne. Jeśli pochodzisz z kraju europejskiego, broker musi być regulowany przez instytucję finansową czyli organ regulacyjny, który nadzoruje wszystkie działania brokera:

Zaufanie i przepisy

Jeśli pochodzisz z kraju europejskiego, broker musi zostać zatwierdzony przez CySEC – organ regulacyjny, który nadzoruje wszystkie działania brokera. Zapewnia również pełne ubezpieczenie depozytu do 20 000 USD. Inwestorzy w Australii powinni szukać agentów posiadających licencję ASIC.

Koszty i opłaty

Im niższe opłaty, tym większy potencjalny zysk. Dlatego logiczne jest znalezienie brokera o najniższych opłatach. Większość brokerów pobiera opłatę równą depozytowi za otwarcie pozycji. Depozyt jest różnicą między tym, co płacisz za token kryptowaluty, a tym, co otrzymujesz, gdy zdecydujesz się sprzedać go brokerowi. Ponadto wielu brokerów pobiera opłatę za utrzymanie pozycji przez noc (opłata za noc). Ci brokerzy są zwykle najlepsi do codziennego handlu kryptowalutami, a brokerzy bez swapów są najlepsi do długoterminowego utrzymywania pozycji.

Jeśli skorzystasz z tego linku, poznasz najlepszych brokerów dających możliwość handlu na krypto.

Kryptowaluty do handlu

Jeśli broker nie oferuje możliwości handlu kryptowalutami, którymi jesteś zainteresowany, nie ma sensu otwierać u niego konta. Dlatego nie zapomnij sprawdzić, czy wybrana firma oferuje wszystkie kryptowaluty, które zamierzasz handlować.

Dźwignia

Dźwignia może pomóc Ci skorzystać z niewielkich ruchów cen kryptowaluty. Jest to bardzo potężne narzędzie w rękach profesjonalistów, ale początkujący inwestorzy powinni używać go z najwyższą ostrożnością.

CFD

Przede wszystkim zwróć uwagę na brokerów, którzy oferują handel CFD, ponieważ dzięki tym instrumentom możesz zarabiać dobre pieniądze na kryptowalutach bez konieczności ich kupowania.

Polecamy teraz otwarcie bezpłatnego konta demo, abyś mógł ćwiczyć handel kryptowalutami bez żadnego ryzyka.

2.Poznaj platformę inwestycyjną

Brokerzy kryptowalut zwykle oferują własną platformę transakcyjną, a każdy system będzie się nieco różnić od siebie. Będziesz musiał poświęcić czas na zapoznanie się z obsługą platformy, gdzie znajduje się każda funkcja i jak z niej korzystać.

Kiedy po raz pierwszy wchodzisz na platformę handlową brokera, możesz czuć się przytłoczony. To normalne. Poświęć trochę czasu na jej spotkanie. Po krótkim czasie zaczniesz czuć się pewnie.

3. Wybierz kryptowalutę

Jeśli nie wybrałeś kryptowaluty, którą chcesz handlować, teraz jest czas. Wybór waluty cyfrowej o dużym potencjale jest bardzo ważnym krokiem. Nie chcesz wybierać kryptowaluty, której perspektywy nie jesteś przekonany. Analizując kryptowaluty, zwróć uwagę na kilka rzeczy:

 • Infrastruktura (tworzenie aplikacji, przechowywanie w chmurze, wirtualne sieci prywatne, finansowanie itp.)
 • Technologia (szybki proces transakcji, wydajny i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika itp.)
 • Zespół programistów (doświadczony i pełen ekspertów, duża liczba osób odpowiedzialnych za rozwój itp.)
 • Rosnąca popularność (zwiększone zapotrzebowanie na kryptowalutę, większa liczba osób, które z niej korzystają, relacje w mediach itp.)

Oto najważniejsze ogólne zasady, które należy wziąć pod uwagę przy określaniu potencjału kryptowaluty. Niektóre z nich są ważniejsze niż inne, ale wybrana kryptowaluta musi spełniać co najmniej 3 z tych kryteriów.

4. Określ, gdzie jest cena. Czy jest nisko, czy wysoko?

Czy cena jest obecnie na najniższym poziomie od 45 tygodni? Czy jest to maksimum? Prawdopodobnie słyszałeś zwrot „kup tanio, sprzedaj drogo”.

Nie kupuj kryptowalut, gdy cena jest w najwyższym punkcie, i nie sprzedawaj ich, gdy są w najniższym punkcie. Ceny na rynkach kryptowalut stale rosną i spadają, a po dużych wzrostach często następują nagłe spadki.

Niewątpliwie mogą zdarzyć się sytuacje, w których wartość kryptowaluty przez długi czas nie przestanie rosnąć. Niemniej jednak takie inwestycje są bardzo ryzykowne dla początkujących inwestorów, ponieważ trudno jest określić, jak długo może trwać wzrost.

5. Praktyka jest najważniejsza jeśli chcesz zacząć bez ryzyka

Najlepszym sposobem na naukę handlu jest po prostu handel. To nie jest tajemnica. Kiedy poznasz całą teorię, czas poćwiczyć. Kup kryptowalutę, ustaw swoje limity i zacznij. Z bezpłatnym kontem Libertex możesz ćwiczyć handel bez ryzyka tak długo, jak chcesz!

6. Najlepszy sposób na rozpoczęcie handlu kryptowalutami

Jeden z najlepszych inwestorów wszechczasów, Warren Buffet, powiedział kiedyś:
Bój się, gdy inni są chciwi, i bądź chciwygdy inni się boją ”.

To świetny sposób na zbliżenie się do rynku kryptowalut. Czy inni sprzedają waluty po stosunkowo niskiej cenie? Świetny! To może być dobry moment na ich zakup. Czy optymizm rynku jest nieuzasadniony? Może to dobry moment, aby zabezpieczyć swoje zyski i bezpiecznie opuścić transakcję.

7. Co wpływa na cenę kryptowalut?

Istnieje wiele czynników, które mają fundamentalny wpływ i mogą powodować spadek lub wzrost ceny kryptowalut. Najważniejsze z nich to:

Przepisy rządowe

Za każdym razem, gdy rząd wydaje publiczne oświadczenie dotyczące regulacji kryptowaluty, rynek zawsze na to reaguje. Czy pamiętasz, co się stało, kiedy Chiny zakazały ICO? Cena Bitcoin i innych kryptowalut gwałtownie spadła. Dlatego bardzo ważne jest, aby śledzić te wydarzenia, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym traderem.

Ekspozycja w mediach i wśród wpływowych osób

Ogólnie kryptowaluty zyskują na wartości, gdy są pozytywnie oceniane w mediach. Następnie więcej osób jest zainteresowanych ich kupnem. Są też ludzie, którzy mogą wpływać na ceny kryptowaluty. Są zwykle bardzo dobrze rozpoznawalni w dziedzinie finansów i inwestycji. Kiedy prezes największego banku w USA J.P. Morgan, Jamie Dimon, publicznie stwierdził, że myślał, że Bitcoin jest oszustwem, które ostatecznie wybuchnie, nic dziwnego, że rynek Bitcoin został mocno uderzony.

Szersza ogólna akceptacja

Czy Amazon, eBay lub inna duża międzynarodowa firma ogłosiła, że ​​będzie teraz akceptować płatności w Bitcoinach? Świetny! Prawdopodobnie wiesz, co to oznacza dla rynku.
Podobnie, gdy duże firmy, takie jak Microsoft, Intel lub inne, publikują swoją nazwę i finanse, jest to kolejny powód wzrostu ceny.

Zmiany technologiczne i innowacje

Wszystkie nowe zmiany technologiczne niosą ze sobą duże prawdopodobieństwo, że mogą znacząco wpłynąć na cenę kryptowaluty. Na przykład, jeśli planujesz opublikować nowy protokół bezpieczeństwa, który sprawi, że kryptowaluty będą bardziej niezawodne, bezpieczne i skalowalne, może również wywołać pozytywną reakcję rynku.

Stan innych rynków

Nie powinno dziwić, że kryptowaluty reagują również na zmiany na innych rynkach. W przeszłości kryptowaluty korzystały ze spadków na innych rynkach.

Podsumowanie

Handel kryptowalutami może być opłacalny, ale tylko wtedy, gdy dobrze grasz w swoje karty. Mamy nadzieję, że wiesz już wystarczająco dużo, aby zacząć tę ekscytującą przygodę na rynku finansowym.

Kryptowaluty działają prawie dokładnie tak samo jak waluty tradycyjne. Zyski nigdy nie są gwarantowane podczas handlu, ale możesz podjąć kroki, aby uchronić się przed dużymi stratami i lepiej zrozumieć, jak poruszają się rynki dlatego warto mieć dodatkowo dostęp do informacji.