Jak uzupełnić portfel BTC? Jak doładować BTC wallet?

Kryptowaluty w ostatnich latach to najpopularniejszy sposób na inwestycję. Jeżeli interesujesz się kupnem bitcoina, nie zapomnij o zapoznaniu się z portfelami.  W poniższym wpisie przybliżymy czytelnikom temat dotyczący portfeli i wpłat. Wybór miejsca do przechowywania kryptowalut jest ważny.

Musisz jednak wiedzieć o tym, jak uzupełnić portfel. Przedstawimy wam giełdy, na których kupicie btc oraz bitcoin cash. Dodatkowo poruszymy temat różnic między portfelami i giełdami. Cyfrowy portfel to oprogramowanie niezbędne dla każdego, kto handluje kryptowalutami. Przechowujemy na nim swoje tokeny. Dodatkowo za jego pomocą odbieramy i wysyłamy cyfrowe pieniądze. Jeśli nie założymy portfela kryptowalutowego, nie uzyskamy dostępu do giełdy.

Specjalnie dla was zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje na temat brokerów i portfeli kryptowalutowych.

Jak zacząć inwestować z portfelem BTC w 5 łatwych krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź wybrane pozycje na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze Portfele BTC 2024

Który portfel bitcoin jest najlepszy?

Portfel bitcoin Binance to pozycja, od której zaczniemy nasze porównanie. Broker Binance stworzył aplikację z myślą o niedoświadczonych inwestorach. Znajdziecie w niej instrukcję dotyczącą odbierania i wysyłania tokenów.

Dodatkowo z płaszczyzny portfela mamy dostęp do podsumowania wszystkich transakcji.

Portfel Binance nie wymaga od nas tworzenia klucza. Skorzystamy z niego, jeśli jesteśmy zarejestrowani w usłudze brokera.

Producent umożliwił nam handlowanie kryptowalutami za pomocą telefonu. Na portalu zalogujemy się też za pośrednictwem komputera. Na Binance wpłacimy wiele walut.

Jest on kompatybilny z dolarami amerykańskimi, euro, funtami, dolarami australijskimi, dolarami kanadyjskimi i jenami japońskimi.

Oferowany przez brokera Binance to kompleksowa aplikacja, która umożliwia wysyłanie, odbieranie i nadzorowanie kryptowalut.

Wybór sprzętowego portfela bitcoin

Oprócz założenia portfela bitcoin możesz skorzystać ze sprzętowej wersji. Dla większego bezpieczeństwa zalecamy przechowywanie kryptowalut w trybie offline.

Portfele sprzętowe są kompatybilne ze wszystkimi najpopularniejszymi tokenami. Przechowamy na nich bitcoin, ethereum i wiele innych cyfrowych walut.

Ledger Nano S Portfel giełdowy Ledger Nano S to jedna z najlepszych pozycji, którą proponujemy w ramach portfela sprzętowego.

Obsługa urządzenia jest prosta i charakteryzuje się wysokim poziomem zaufania.

Pamiętajmy o tym, że na portfel sprzętowy wyłożymy nieco pieniędzy. Ledger Wallet kosztuje 80 euro.

Trezor Portfel giełdowy Kolejny ze znanych portfeli bitcoin to urządzenie Trezor. Podobnie jak w przypadku Ledgera obsługuje większość kryptowalut.

Urządzenie podłączamy do komputera za pośrednictwem kabla USB. Producent wyposażył swój portfel sprzętowy w niewielki ekran poglądowy.

Cena trezora to 89 euro. Portfel umożliwia stworzenie klucza prywatnego.

Dodatkowym zabezpieczeniem jest opcja kopii zapasowej na prywatnym koncie Trezor.

Portfel giełdowy Coinbase

Największą ze znanych nam zalet portfela Coinbase jest jego użyteczność. Prosty w obsłudze portfel internetowy, który otrzymujemy z momentem rejestracji na giełdzie.

Coinbase to usługodawca, u którego kupimy bitcoin i altcoiny. Umożliwia on przelewanie pieniędzy przelewem bankowym i kartą kredytową. Niestety wybór kryptowalut jest ograniczony.

Portfel giełdowy Coinbase Znajdziemy u nich głównie najpopularniejsze pozycje. Btc, ethereum, litecoin, bitcoin cash. Przyjemnym rozwiązaniem jest to, że nie tworzymy oddzielnego portfela kryptowalutowego. Wystarczy, że zarejestrujemy się w serwisie Coinbase.

Producent automatycznie przypisze portfel internetowy do konta. Jeśli jednak planujecie inwestycje długoterminowe, proponujemy korzystanie z usług bezpieczniejszych usługodawców.

Portfel bitcoin keepkey

Portfel bitcoin keepkey Keepkey to kolejny z portfeli kryptowalutowych. Pozwala na przechowywanie btc, dogecoin, ethereum i litecoin. Usługi keepkey pojawiły się na rynku w 2015 roku.

Oznacza to, że producent ma dobrze ugruntowaną historię.

Portfel keepkey to w dysk HD, który podłączymy do komputera. Producent postawił na tworzenie nowych adresów do każdej transakcji. Zwiększa to nasze bezpieczeństwo podczas handlowania.

Keepkey jest kompatybilny z systemami Windows, Mac, Linux i Android.

Portfel Exodus

Exodus wallet to wygodna aplikacja desktopowa. Firma obsługuje wiele kryptowalut. Nie ograniczają się jedynie do popularnych pozycji. Interfejs charakteryzuje się ciekawą szatą graficzną i jest intyucyjny w obsłudze.

Portfel Exodus Portfel giełdowy Nawet jako początkujący użytkownik nie powinieneś mieć problemów z obsługą portfela exodus.

Firma udostępniła swoim użytkownim instruktaże w formie wideo. Przeprowadzą nas one przez odbieranie i wysyłanie cyfrowych tokenów.

Pamiętajmy o tym, że portfel komputerowy jest mniej bezpieczny od sprzętowych wersji. Portfela exodus nie zabezpieczymy uwierzytelnianiem dwuetapowym.

Dlaczego potrzebujesz portfela kryptowalutowego?

Portfel z pieniędzmi Btc i inne kryptowaluty to pieniądze, które nie mają fizycznej formy. Przechowujemy je za pomocą cyfrowych portfeli.

Portfel kryptowalutowy to oprogramowanie, które pozwoli ci na odbieranie i wypłacanie tokenów. Jeśli chcesz obracać cyfrową gotówką, musisz założyć portfel.

Kiedy już założysz portfel, otrzymasz dwa ważne ciągi znaków. Jeden z nich to klucz prywatny, drugi to klucz publiczny.

Klucz publiczny jest widocznym dla wszystkich adresem portfela. Działa na tej samej zasadzie, co rachunek bankowy.

W celu uzyskania dostępu do naszych środków i aplikacji potrzebujemy klucza.

Klucz prywatny to dane do logowania na portfel. Bez niego nie uzyskamy dostępu do portfolio. Niezależnie od gatunku portfela, który wybierzesz, każdy z nich posiada klucz prywatny.

Z definicji jest formą zaszyfrowanego kodu, który chroni dostęp do kryptowalut. Jest istotną częścią każdego portfela bez względu na to, w które tokeny inwestujemy.

Zabezpiecza nasze pieniądze przed nieutoryzowanym dostępem.

Klucze prywatne zostają wygenerowane za pomocą skomplikowanego algorytmu.

Odwrócenie tego procesu jest niemożliwe. Dzięki temu portfele skutecznie zabezpieczają nas przed kradzieżą.

W jaki sposób zakładamy portfele kryptowalutowe?

Zabezpieczenie bitcoinów zawsze zaczynamy od założenia portfela. W tym celu wybieramy rodzaj portfela, który odpowiada naszym preferencjom.

Następnie pobieramy oprogramowanie lub odpowiednią aplikację, która pozwoli na kontrolę portfela cyfrowego.

Zanim dodamy btc do naszego portfolio, tworzymy bezpieczne hasło i zapisujemy frazę niezbędną do odzyskania dostępu.

Internetowy portfel bitcoin

Przed założeniem pierwszego portfela zapoznajcie się z ich różnymi typami. Najczęściej wybierane to portfele online. Zwykle są przypisywane do konta na giełdzie, która oferuje wymianę kryptowalut. W tym przypadku nie wymagają rejestracji u oddzielnych usługodawców.

zaloguj się zarabiaj bitcoin system

Wystarczy, że zarejestrujemy konto na giełdzie. Właściciel serwisu przypisze nam do konta internetowy portfel kryptowalutowy.

Potocznie nazywamy je gorącymi portfelami ze względu na to, że są stale podłączone do sieci. Ich obsługa działa na zasadzie podobnej do strony PayPal. Naszym zdaniem ten typ portfela jest najprostszy w użyciu.

Nie będzie jednak dobrym wyborem, jeśli zależy ci na bezpieczeństwie. Portfele internetowe są najbardziej narażone na ataki hakerów.

Jak uzupełnić portfel btc na prywatnym komputerze?

Wielu dostawców pozwoli nam na zapisanie portfela na dysku komputera. Oprogramowania te nazywamy portfelami desktopowymi. W ich przypadku istotne jest chronienie dostępu do komputera.

Jeśli ktoś przełamie zabezpieczenia komputera, tym samym uzyska dostęp do portfela, który się na nim znajduje. Grozi to opróżnieniem portfolio.

Najpopularniejsze portfele komputerowe to exodus, electrum i bitcoin core.

Zasilenie portfela komputerowego jest proste. Po skonfigurowaniu konta otrzymujemy publiczny klucz. Posłuży nam on do zasilenia portfela cyfrowego. W tym celu skorzystamy z dowolnej giełdy lub brokera, który umożliwia zakup kryptowalut za fiat.

Przykładem są strony, takie jak Binance i Plus 500. Najpierw przelewamy odpowiednią ilość gotówki na giełdę, po czym podajemy usługodawcy adres portfela, który składa się z cyfr i liter. Za jego pomocą zasili on nasze konto kryptowalutowe.

Wybór mobilnego portfela bitcoin

eToro na urządzeniu mobilnym Twój portfel bitcoin dostępny jest także w wersji mobilnej. Aplikacje na smartfony odgrywają rolę podobną do portfeli komputerowych i internetowych.

Mobilny portfel bitcoin to nowoczesne rozwiązanie.

Obsługujemy go poprzez smartfona lub tablet.

Używanie mobilnego portfela nie różni się od wersji komputerowej.

Portfele mobilne cieszą się dużą popularnością głównie ze względu na prostotę.

Dodatkowym atutem jest to, że mamy je zawsze pod ręką. Przykładami portfeli na smartfony są aplikacje Breadwallet i Airbitz.

Portfele sprzętowe

Nasza rekomendacja to portfele sprzętowe. Charakteryzują się one najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Podłączamy je do sieci tylko wtedy, gdy są używane. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko kradzieży naszych tokenów do zera.

Potocznie nazywamy je zimnymi portfelami. Urządzenia te wyglądem przypominają przenośny dysk. W rzeczywistości jest to sprzęt, który użyjemy do przechowywania haseł, aktywów i adresów w formie plików cyfrowych. Użytkownicy wybierają portfele sprzętowe nieco rzadziej. Wiąże się to z wysokimi kosztami nabycia.

Polecamy je osobom, które poszukują sposobu na zmaksymalizowanie bezpieczeństwa ich tokenów kryptowalutowych.

Papierowy portfel

Niektórzy z użytkowników cyfrowych pieniędzy stawiają na rozwiązania niezależne od internetu. Z tego powodu wybierają papierowe portfele. W przypadku założenia papierowego portfela klucz publiczny zapisujemy ręcznie. Kod portfela zarejestrujemy też za pośrednictwem kodów QR.

bitcoin Papierowy portfel Przeczy to jednak klasycznej metodzie paper wallet. Jeśli zapiszecie swój kod na kartce papieru, portfel nie ma żadnego połączenia z internetem. Tym samym nie jest narażony na ataki hakerskie.

Pamiętajmy o tym, że klasyczne portfele papierowe mają kilka wad. Jeśli kartka wpadnie w niepowołane ręce, ktoś spienięży nasze btc. Papier jest podatny na uszkodzenia. Stracimy go w przypadku pożaru lub powodzi.

Co więcej, możemy go po prostu zgubić. Jeśli chcesz założyć portfel btc na papierze, zalecamy przechowywanie adresu w sejfie.

Kupuj kryptowaluty na najlepszej platformie Binance

Binance

binance coin logo

Binance to wiodąca giełda kryptowalut na świecie. Oferuje dostęp do ponad 600 kryptowalut i niskie prowizje. Zapewnia też zaawansowane narzędzia analityczne, co czyni ją atrakcyjną dla doświadczonych traderów.

Zalety platformy:

 • Dostęp do ponad 600 kryptowalut;
 • Niskie opłaty transakcyjne;
 • Zaawansowane narzędzia analityczne.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
76.22% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Kup kryptowaluty u brokera Libertex

Libertex logotyp Libertex oferuje handel na giełdzie forex, obrót kryptowalutami, indeksy oraz fundusze ETF. Libertex charakteryzuje się różnorodnością. Niestety nalicza prowizje od każdej operacji finansowej.

Poznaj opinie użytkowników o Libertex!

Zalety platformy:

 • Wypłacalność od ponad 20 lat.
 • Brak spreadu walutowego.
 • Dźwignia 1:30 dla wszystkich klientów indywidualnych.

FAQ - najczęściej zadawane pytania na temat portfeli kryptowalutowych

Czy możemy handlować kryptowalutami bez portfela?

Portfele są niezbędne do zarządzania cyfrowymi aktywami. Bez nich nie wypłacimy i nie wpłacimy kryptowaluty.

Ryzyko związane z portfelami kryptowalutowymi

Niektóre krajowe zabraniają obywatelom przechowywania kryptowalut. Bitcoin jest zakazany w Nepalu, Pakistanie, Kambodży, Boliwii.

Jak firmy udostępniające portfele oszukiwały użytkowników?

W przeszłości prywatne firmy wielokrotnie dokonały tak zwanego exit scamu. Sztuczka polegała na wykorzystaniu zaufania klientów. Platforma przejmowała środki należące do inwestorów i znikała bez śladu. Z tego powodu zachęcamy do korzystania jedynie z usług autoryzowanych brokerów i instytucji finansowych.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.