Kopanie kryptowalut na telefonie: Co to jest? Ile można zarobić? Czy warto?

Jakiś czas temu kopanie kryptowalut było możliwe tylko przy użyciu komputera o dużej mocy obliczeniowej i wyposażonego w kilka drogich kart graficznych.

Obecnie możesz to również zrobić za pomocą smartfona.

Czy kopiąc Bitcoina i inne kryptowaluty na swoim telefonie zarobisz pieniądze?

Jakie narzędzia najlepiej posłużą do tego zadania? Tego dowiesz się z artykułu.

Najlepsze aplikacje do kryptowalut 2024

Kopiesz kryptowaluty za pomocą aplikacji na smartfony?

Wydobywanie kryptowaluty za pomocą telefonu niewiele różni się od miningu komputerowego (zobacz artykuł na temat programów do kopania kryptowalut na PC). Polega na rozwiązywaniu dość złożonych problemów kryptograficznych, do których potrzebujesz sprzętu o określonej mocy obliczeniowej.

Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć telefonu komórkowego — zwłaszcza najnowszej generacji.

W nowoczesnych smartfonach współczynnik efektywności zużycia energii jest na tyle korzystny, że uzyskasz dość duży przychód, jeśli zajmiesz się wydobyciem Bitcoinów. Jedynym, czego potrzebujesz, jest specjalna apka.

Oddzielne oprogramowanie sprawia, że ekstraktory wydobywają kryptowaluty za pomocą telefonów komórkowych. Które najbardziej się do tego nadają? Jeśli korzystasz z Androida, najlepszymi modelami będą:

  • Huawei Mate 9 (50 H / s),
  • Samsung Galaxy Note 8 (50 H / s),
  • Samsung Galaxy S8 Plus (45 H / s),
  • Samsung Galaxy S7 (45 H / s ).

Odpowiednia szybkość urządzenia wpływa na prędkość rozwiązywania zagadek kryptograficznych, a tym samym decyduje o tym, ile jednostek Bitcoinów wygenerujesz i o której godzinie.

Dla porównania: najszybszymi urządzeniami Apple są iPhone 8 (55 H / s), iPhone X (65 H / s).

Love Hate Inu – memecoin, który zrewolucjonizuje branżę ankiet

love hate inu logo Innowacyjny projekt Vote-2-Earn, Love Hate Inu, zmieni branżę ankiet. Łączy świat memecoinów z technologią blockchain. Zapewnia bezpieczeństwo, anonimowość i system głosowania oparty na blockchainie Ethereum.

Uczestnicy mogą stakować tokeny i otrzymywać nagrody podczas głosowania. Monetą Love Hate Inu jest LHINU. Obecnie trwa przedsprzedaż tokenów.

LHINU charakteryzuje się użytecznością, dlatego przedsprzedaż przyciąga wielu inwestorów. Memecoin może powtórzyć sukces swoich konkurentów.

Chcesz zainwestować w Love Hate Inu? To odpowiedni moment na zakup cyfrowej monety, przed notowaniami na giełdach. Po zakończeniu przedsprzedaży, cena LHINU wzrośnie.

DeeLance – projekt zmieniający świat freelancingu

deelance logo DeeLance to projekt, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań do świata freelancingu. Platforma pomoże w nawiązaniu współpracy między pracodawcą a freelancerem.

Korzystanie z serwisu ma być tańsze niż na portalach konkurencji. Co wyróżnia projekt? Transakcje odbywają się za pomocą inteligentnych kontraktów, a efekt pracy ma formę NFT.

DeeLance to świat metaverse. Tokenem projektu jest $DLANCE. Trwa przedsprzedaż monet. Warto wziąć w niej udział, aby kupić tokeny w niskiej cenie. Analitycy uważają, że $DLANCE może przynieść duże zyski.

Ecoterra – pierwszy altcoin z użytecznością Recycle-2-Earn

ecoterra logo Twórcy Ecoterra stawiają na ekologiczne rozwiązania. Projekt jest skierowany do firm i osób, które są zainteresowane recyklingiem i zdobywaniem nagród w postaci tokenów ecoterra.

Jak je zdobyć? Wystarczy skorzystać z aplikacji Recycle2Earn i automatów RVM (Reverse Vending Machine). Użytkownicy otrzymają tokeny w zamian za oddanie produktów do recyklingu.

Monety ecoterra są obecnie dostępne w przedsprzedaży, która przyciąga wielu inwestorów zainteresowanych nowoczesnymi, ekologicznymi rozwiązaniami. Pospiesz się, aby kupić token przed kolejnym wzrostem ceny.

Jaka aplikacja do kopania Bitcoin? Android oferuje ich wiele

telefon dłoń aplikacja mobilna kopanie bitcoin

W przypadku telefonów opartych na tym popularnym systemie masz dostęp do wielu aplikacji, które pozwalają na wydobywanie Bitcoinów. Dzięki Androidowi skorzystasz z kilku najciekawszych platform, z których pierwszą jest Mobile Miner.

To część popularnego produktu do wydobywania kryptowalut (MinerGate) na komputery stacjonarne. W tej wersji jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika (nie wyświetla wyskakujących reklam).

Za jego pomocą wykopiesz takie kryptowaluty, jak: Monero, Bitcoiny, Bytecoin, Dashcoin, DigitalNote, FantomCoin, Infinium-8, MonetaVerde i QuazarCoin.

Ponadto jest to jedna z niewielu aplikacji do wydobywania kryptowalut z wbudowanym portfelem, w którym przechowasz wygenerowane do tej pory monety. Oprócz tego na platformie sprawdzisz ceny kryptowalut oraz dużo łatwiej wycofasz jednostki z giełd MinerGate i Changelly.com.

Następna apka na naszej liście to Cryptominer. Obsługuje więcej kryptowalut i algorytmów, w tym kopanie Ethereum, Bitcoinów i innych (Litecoin, Yacoin, Quarkcoin, Groestlcoin, DiamondCoin Evolution v 2.0, Monero, Helixcoin, Skeincoin, etc.).

Pamiętaj jednak, że nie wszystkie algorytmy są dostępne w wersji darmowej. Jeśli nie zdecydujesz się na wersję Pro ($2,28), niektóre z nich będą do kupienia osobno. Co więcej, Cryptominer wymaga dołączenia do grupy górników.

Kolejnym narzędziem dla systemu Android jest NeonNeo Miner. Podobnie jak poprzednik wymaga dołączenia do grupy górników. Wśród obsługiwanych kryptowalut są Bitcoiny, Litecoin, Feathercoin, Vertcoin itp. Interfejs użytkownika nie należy do najładniejszych, a banery reklamowe są dość irytujące.

Jednak mimo to NeonNeo Miner oferuje szczegółowy dziennik wydobywania kryptowalut i doskonały skrypt automatycznej konfiguracji, który wykryje większość układów scalonych smartfona w ciągu kilku sekund.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko. 67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Aplikacje do kopania na iPhone

sposoby inwestowania kopania bitcoin apple iphone

Narzędziem do wydobywania cyfrowych pieniędzy na iOS jest Multiminer. To aplikacja, która generuje jednostki w systemach Windows, Mac OS X i Linux. Dzięki temu skutecznie potroisz swój potencjał wydobywczy za pomocą tylko jednej aplikacji Bitcoinowej.

Multiminer został zaprojektowany do złożonych operacji, ale w sposób przyjazny dla początkujących.

W efekcie pozwala na pełną kontrolę kreatora — dowolnie określisz, w jaki sposób chcesz rozbudować sieć BTC. Dlatego to jeden z najlepszych sposobów na rozpoczęcie wydobywania Bitcoinów.

Alternatywą dla Multiminera są także liczne gry. SaruTobi to jedna z zatwierdzonych przez Apple gier na iOS, która nagradza użytkowników kryptowalutą. Rozgrywka wydaje się prosta – użytkownicy huśtają małpą na winorośli tak, aby zbierała dla nich Bitcoiny.

Generowanie monet wynika ze wspólnej „puli”, w której dochody z zakupów i reklam w aplikacji są konwertowane na kryptowalutę i stale dodawane. Gracze mają również możliwość przekazania darowizny w celu utrzymania puli wypełnionej monetami.

Dlaczego ta gra jest wyjątkowa? To prawdziwy system, dzięki któremu wykorzystasz wolny czas niezależnie od miejsca pobytu. W efekcie zachowujesz ten sam potencjał do wydobywania Bitcoinów.

Najlepsza aplikacja do kopania: Bitcoin Miner

Aplikacja Bitcoin Miner to prawdopodobnie najlepsza apka na telefon (i nie tylko) w 2024 roku, jeśli chodzi o wydobywanie Bitcoina. Wedle twórców na najlepszych użytkowników czeka zysk rzędu €2000 dziennie.

Jak to możliwe? Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom.

Bitcoin Miner korzysta nie tylko z mocy twojego urządzenia, ale również z ze wszystkich innych, które aktualnie posiadają aplikację. W efekcie suma wszystkich telefonów użytkowników pracuje na to, aby kopanie kryptowalut przynosiło efekt.

Nie potrzebujesz ogromnej ilości energii — wystarczy jeden telefon, aby nowe coiny regularnie trafiały na twój portfel Bitcoin.

Aplikacja jest w pełni darmowa.

Nie wymaga od ciebie żadnych wpłat ani danych konta bankowego, karty kredytowej itp. Praktycznie nic nie ryzykujesz, kiedy uruchomisz ją na swoim telefonie.

Czy Binance to oszustwo? NIE!

Nasi redakcyjni specjaliści sprawdzają możliwości Binance od wielu lat.

Z całą pewnością stwierdzamy, że Binance nie jest oszustwem. To najlepszy broker na rynku, który daje uzytkownikom z całego świata najwięcej funckji i możliwości.

Niezależnie od tego, czy jest początkującym czy weteranem rynku kryptowalutowego, Binance to idealne miejsce na handel nie tylko kryptowalutami.

Logowanie do Binance: Jak zacząć?

Rejestracja do Binance jest bardzo prosta.

Wystarczy poświęcic kilka minut, by cieszyć się dostępem do nowego konta.

Krok 1: Rejestracja

Aby założyć konto, wejdź na stronę aplikacji Binance

Następnie wypelnij formularz rejestracyjny. Musisz podać podstawowe dane:

  • imię,
  • nazwisko,
  • adres e-mail,
  • numer telefonu.

Gdy skończysz, kliknij przycisk rejestracji.

W następnym kroku trzeba potwierdzić swoją tozsamość. To nieco bardziej skomplikowany proces wymagający przesłania skanu dowodu tożsamości.

Możemy użyć prawa jazdy lub dowodu osobistego.

Krok 2: Wpłata depozytu

Aby w pełni aktywować konto należy dokonać pierwszej wpłaty.

W przypadku Binance początkowy depozyt wynosi 10 USD. To jeden z najniższych depozytów wymaganych przez brokerów.

Do dyspozycji mamy różne rodzaje metod płatności.

Możemy użyć kart kredytowych, debetowych, portfeli elektronicznych lub tradycyjnego przelewu.

Krok 3: Handel

Jeżeli dopiero zaczynasz na rynku kryptowalut, zachęcamy do wypróbowania swoich sił przy mniejszym depozycie.

Jeżeli pierwsze kroki masz już za sobą, możesz od razu przystąpić do handlu.

Aby zacząć wystarczy wybrać jedno z dostępnych aktywów.

Następnie ustalamy ilość kryptowalut, które chcemy kupić lub sprzedać.

Ostatnim elementem są odpowiednie ustawienia handlu.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko. 67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Czy warto otworzyć konto Binance?
Poznaj opinie ekspertów!


Opinie ekspertów na rynku finansowym są przytłaczające. Binance to ceniony na całym świecie broker, który przyciąga uwagę milionów klientów. Nie bez powodu.

Wysoki poziom zabezpieczeń oraz zniżki na prowizje od transakcji są wskazywane jako największe zalety Binance.

Zarobki

Choć zarobki nigdy nie są gwarantowane, Binance jako najbezpieczniejszy broker daje największą szansę na stabilne zyski.

Niezaleznie od brokera nie da się uniknąć ryzyka utraty kapitału podczas handlu.

Obsługa klienta

Grupa przyjaciół Użytkownicy bardzo chwalą dział obsługi klienta Binance . 

Konsultanci są dostępni cała dobę przez telefon, czat na żywo lub e-mail.

Obsługa jest pomocna i szczegółowa – każdy użytkownik może liczyć na obszerne informacje odnośnie poruszanych zagadnień.

Porady sa na eksperckim poziomie – zespół obsługi klienta Binance tworzy grupa specjalistów z dziedziny finansów.

Demo

Darmowe konto demo Binance pozwala na wypróbowanie wszystkich funkcji brokera bez żadnego ryzyka.

Traderzy otrzymują sto tysięcy wirtualnych dolarów w celach treningowych.

Utrata wirtualnych środków nie wiąże się ze stratą prawdziwego kapitału.

Handel na koncie demo wygląda tak samo jak na prawdziwym. To oznacza, że możemy sprawdzić jak nasz kapitał rzeczywiście zachowałby się w realnych warunkach.

Weryfikacja

Dwa ekrany iPad i laptop Bez potwierdzenia tożsamości nie założymy konta na Binance.

To warunek konieczny, bez którego nie będziemy mogli handlować.

Do weryfikacji wystarczy skan dowodu osobistego lub prawa jazdy.

Taki system wzmacnia zabezpieczenia środków finansowych i danych osobowych traderów.

Wpłaty i wypłaty

Do wykonywania wpłat udostępniono mnóstwo różnych metod płatności.

W grę wchodzą:

  • Karty debetowe i kredytowe
  • Przelew bankowy

Wypłaty środków są obarczone stałą opłatą.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko. 67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Czy warto kopać kryptowaluty za pomocą telefonu komórkowego w 2024 roku?

Decydując się na zamianę smartfona na „kopalnię” Bitcoina, musisz wziąć pod uwagę parametry urządzenia: przede wszystkim jego moc obliczeniową i ilość zużywanej energii elektrycznej.

Ponadto zastanów się, czy warto kupić płatny dostęp do niektórych funkcji w aplikacji, ponieważ koszt ten może zmniejszyć potencjalny zysk z wydobywania kryptowaluty.

To, ile można zarobić, w dużej mierze zależy również od samej platformy.

Najmniej opłacalne są oczywiście gry, które nagradzają kryptowalutami. Nieco większe kwoty pozwala uzyskać standardowa apka do miningu kryptowalut, ale tutaj również nie licz na ogromne zyski.

Poznaj także najlepsze giełdy kryptowalut.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko. 67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jeśli nie kopanie kryptowalut, to co?

sposoby zarabianie bitcoin inwestowanie kopanie co korzystniejsze

Nie każdy ma cierpliwość konieczną do kopania kryptowalut. Jeśli bardziej interesuje cię szybszy zarobek na BTC i altcoinach, lepiej sprawdzi się broker online.

Dzięki niemu uzyskasz dostęp do platformy inwestycyjnej, za pomocą której zainwestujesz w najpopularniejsze kryptowaluty.

Jak kupić najlepsze kryptowaluty? Zrobisz to zarówno na komputerze, jak i na telefonie, ponieważ większość brokerów posiada w ofercie aplikację mobilną.

Inwestycja w kryptowaluty jest szybszym rozwiązaniem m.in. dlatego, że użytkownicy platformy mogą skorzystać z dźwigni finansowej, jeśli zdecydują się na handel kontraktami CFD.

Dźwignia mnoży zyski, dzięki czemu możesz zarobić dużo więcej, niż w przypadku kopania kryptowalut.

Jednak rośnie też ryzyko, więc warto mieć to na uwadze.

Obniżysz je, jeśli wybierzesz ofertę dobrego brokera. Nasi redakcyjni eksperci polecają Binance, który z jednej strony jest bardzo przystępny dla początkujących, a z drugiej oferuje jedne z najlepszych cen na rynku. Nie bez znaczenia jest również wygodna Binance app oraz bezpieczeństwo danych i kapitału użytkownika.

Dodaj do powyższych atrakcyjne zniżki i konkurencyjne ceny, a otrzymasz jednego z najlepszych brokerów w 2024 roku. W pełni zasłużył sobie na pierwsze miejsce w naszym rankingu.

Sprawdź najlepszą platformę do handlu kryptowalutami!

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko. 67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

FAQ – Najczęściej Zadawane Pytania

Czy kopanie kryptowalut na telefonie się opłaca?

Wszystko zależy twojego smartfona — przede wszystkim od jego mocy obliczeniowej i ilości zużywanej energii elektrycznej. Duży wpływ na ilość wykopanych kryptowalut ma również apka, na którą się zdecydujesz. Pamiętaj, że jeśli jest płatna albo wykupujesz w niej dodatkowe funkcje, automatycznie zmniejszasz wysokość przychodów z miningu.

Na czym polega kopanie kryptowalut?

Prosto mówiąc: dzielisz się siłą obliczeniową twojego sprzętu w sieci blockchain, gdzie każde z urządzeń rozwiązuje skomplikowane zadania matematyczne. W efekcie pojawiają się nowe węzły w sieci kryptowalutowej, czyli właśnie kryptowaluty. Każdy z uczestników wydobycia otrzymuje część monet jako wynagrodzenie za swój wkład w górnictwo.

Ile kosztuje kopanie kryptowaluty?

Wszystko zależy od sprzętu, z którego korzystasz. Wielu górników ma potężne, podrasowane komputery, które zużywają bardzo dużo prądu. Właśnie rachunek za ostatni jest największym kosztem, jeśli chodzi o wydobycie Bitcoinów i altcoinów. Poza tym oczywiście dochodzi cena sprzętu. W przypadku telefonu nie musisz martwić się wysokimi opłatami. Miej jednak na uwadze, że tempo wydobycia będzie też adekwatnie mniejsze.

Co to jest Bitcoin Miner?

Bitcoin Miner to innowacyjna koparka Bitcoinów, która łączy moc obliczeniową wszystkich urządzeń swoich klientów. Dzięki temu niezależnie od jakości sprzętu potencjał zysku jest dużo większy, bo wszyscy wspólnie pracują na sukces.

Czy Bitcoin Miner jest darmowy?

Tak. Koparka nie pobiera żadnych opłat, a ponadto podczas rejestracji nie podajesz informacji finansowych. Jedyną istotną rzeczą, której potrzebuje Miner, jest adres twojego portfela kryptowalutowego. Wykopane monety będą do niego automatycznie przesyłane.

Artykuły

Ola jest absolwentką Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Już na studiach zajęła się handlem na rynkach finansowych. Dodatkowe zajęcie wkrótce zaczęło przynosić spodziewane zyski i hobby zmieniło się w prawdziwą pasję. Dziś Ola dzieli się widzą nabytą w trakcie i po studiach, by pomagać początkującym w stawianiu swoich własnych pierwszych kroków.