Jak kupić Binance Coin? Opinie; Kurs Kryptowaluty

Uruchomiona w lipcu 2017 roku, Binance jest jedną z największych giełd kryptowalutowych na świecie. Dąży do tego, aby giełdy kryptowalut należały do czołówki działalności finansowej na całym świecie.

Ideą stojącą za nazwą Binance jest stworzenie nowego paradygmatu w globalnych finansach. Już sama nazwa na to wskazuje “Binary Finance”, czyli Binance co wskazuje, że giełda chce zajmować się projektami kryptograficznymi.

Oprócz tego, że Binance jest największą giełdą kryptowalut na świecie, uruchomiła cały ekosystem przydatnych funkcji dla swoich użytkowników. Sieć Binance obejmuje Binance Chain, Academy, Trusted Wallet.

Jak kupić Binance Coin w 5 szybkich krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź Binance Coin na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze Giełdy z Binance Coin 2024

Posiada również projekty badawcze, które wszystkie wykorzystują moce technologii blockchain, aby dać światu finanse nowej ery.

BNB jest integralną częścią sieci Binance – jednym z jej wielu pod-projektów.

Dzisiejsza cena (30 kwietnia 2021) binance coin wynosi 617,36 USD (2,350 PLN), a wolumen obrotu w ciągu 24 godzin wyniósł 7 552 286 350 USD.

W aktualnym rankingu CoinMarketCap zajmuje 3 miejsce, z kapitalizacją rynkową w wysokości 94 722 598 411 USD. W obiegu jest 153 432 897 monet BNB. Maksymalna podaż to 170 532 785 tokenów BNB.

Binance coin (BNB) – co to jest?

Binance coin został opracowany przez popularną międzynarodową giełdę kryptowalutową Binance. Początkowo tokeny BNB były emitowane przy użyciu standardu ERC-20 Ethereum.

Binance Coin (BNB) – co to jest W kwietniu 2019 roku został oficjalnie uruchomiony blockchain Binance. Binance jest teraz obsługiwany za pośrednictwem własnej sieci natywnej bez potrzeby korzystania z Ethereum.

BNB jest przykładem blockchaina pojedynczej aplikacji, w przeciwieństwie do blockchaina ogólnego przeznaczenia, takiego jak Ethereum, EOS czy Tezos.

Jednocześnie BNB jest “exchange tokenem” – tokenem emitowanym przez giełdę kryptowalutową, który posiada określone funkcjonalności.

Można go wysyłać i odbierać jak każdą inną kryptowalutę. Przynosi też liczne inne korzyści dla giełdy Binance, takie jak obniżone opłaty transakcyjne lub inwestowanie w Initial Exchange Offerings na Binance.

Regularny program wykupu i wypalania tokenów ma na celu zapewnienie utrzymania wartości i wzrostu cen BNB.

Podaż

Podaż BNB została początkowo ustalona na 200.000.000 monet. Jak wspomniano w whitepaper, podaż BNB zostanie zmniejszona do 100 000 000 jednostek, co stanowi spadek o -50% pierwotnej podaży, ze względu na mechanizm spalania.

Co trzy miesiące Binance spala kilka BNB w oparciu o swoje przychody. Dzięki temu mechanizmowi spalania, ilość BNB jest stopniowo zmniejszana, co zwiększa rzadkość tokenu Binance.

Kim są założyciele binance coin?

Changpeng Zhao binance coin

Changpeng Zhao jest założycielem i dyrektorem generalnym Binance. W 2001 roku Zhao dołączył do Bloomberga jako szef rozwoju kontraktów terminowych tradebook.

Spędził w firmie cztery lata, a następnie dołączył do Fusion Systems jako partner.

Changpeng “CZ” Zhao – jak sugeruje akronim, CZ cieszy się statusem guru w niektórych częściach sceny kryptowalutowej. Jego tweety i wywiady przyciągają ogromną uwagę.

Chińsko-kanadyjski przedsiębiorca i były programista oprogramowania giełdowego w ciągu kilku miesięcy przekształcił Binance w najbardziej znaną giełdę kryptowalut na świecie.

Nadal jest jednym z najbardziej prominentnych postaci wpływowej giełdy kryptowalut.

Od 2013 roku Changpeng Zhao jest aktywnie zaangażowany w technologię blockchain i kryptowaluty. Został szefem działu rozwoju w Blockchain, a w 2015 roku założył firmę BijieTech. W 2017 roku Zhao oficjalnie uruchomił Binance i od tego czasu jest dyrektorem generalnym firmy.

He Yi jest współzałożycielem i szefem marketingu w Binance. Swoją karierę rozpoczęła jako prezenterka w China Travel TV w 2012 roku. Później, w 2014 roku, Yi była współzałożycielką OKCoin, która była wówczas największą giełdą fiat-to-crypto w Chinach.

W 2017 roku połączyła siły z Changpeng Zhao i razem stworzyli największą na świecie giełdę kryptowalutową – Binance.

Zakulisowe spojrzenie na binance coin

Za BNB kryje się platforma Binance. Już sama nazwa kryje w sobie założenia firmy.

Składa się z terminów “binarny” i “finance”.

Dlatego też platforma handlowa od samego początku chce wyraźnie zaznaczyć, że tutaj można handlować wyłącznie kryptowalutami – handel walutami fiat jest zatem wykluczone.

Można natomiast wymieniać kryptowaluty na Euro i Dolary.

Na początku Binance skupiał się tylko na Chinach. Dziś binance coin stała się jedną z najważniejszych kryptowalut na świecie – obecnie kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 1 mld euro a cena BNB o kilku miesięcy coraz bardziej szybuje w górę.

Platforma Binance przyciąga uwagę nie tylko ze względu na własną kryptowalutę, ale również dlatego, że stworzyła niezwykle bogatą ofertę.

Sprzedaż monet Binance

Co do zasady, moneta binance coin jest wymienialna na różne kryptowaluty na platformie.

Dla tradera oznacza to, że może on również sprzedać BNB w zamian za bitcoin – ta opcja jest dostępna w pozycji “Wymiana” na stronach giełd i brokerów.

BNB – jakie funkcje pełni?

Binance coin (w skrócie: BNB) jest wewnętrzną kryptowalutą chińskiej platformy Binance.

Blockchain Ethereum jest ograniczony pod względem liczby transakcji na sekundę. Prowadzi to nieuchronnie do wysokich opłat transakcyjnych, gdy obciążenie jest wysokie, co paraliżuje sieć.

Obecnie zyskują na tym alternatywne sieci, takie jak Binance Smart Chain, które mają taka sama funkcjonalność.

Rozwiązanie blockchain największej giełdy kryptowalutowej na świecie – Binance – pozwala użytkownikom cieszyć się szybkimi i tanimi transakcjami oraz korzystać z aplikacji Ethereum, takich jak portfel MetaMask, bez ograniczeń dzięki interoperacyjności.

Kompatybilność BSC z Ethereum pozwala programistom na korzystanie z tego samego kodu na BSC bez ograniczeń.

Obecnie istnieje 200 milionów tokenów binance coin. Mogą być one kupowane na giełdach lub wymieniane na inne kryptowaluty.

Binance coin można kupić bezpośrednio lub handlować za pomocą instrumentów pochodnych, na przykład na kontraktach CFD.

BNB, czyli kryptowaluta chińskiej platformy handlowej Binance.com i jest dostępna w Polsce. Jednak każdy, kto chce nabyć BNB, musi założyć konto na Binance lub na platformie jednego z czołowych brokerów jak na przykład Binance.

Binance jest nie tylko największą giełdą kryptowalut na świecie. Posiada cały ekosystem funkcji, które ułatwiają użytkownikom korzystanie z sieci Binance. Najważniejsze z nich to:

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Binance Smart Chain

Binance Smart Chain (BSC) to sieć blockchain stworzona do uruchamiania aplikacji opartych na inteligentnych kontraktach. BSC działa równolegle z natywną siecią Binance Chain (BC).

Binance Smart Chain To pozwala użytkownikom uzyskać to, co najlepsze z obu łańcuchów: wysoką przepustowość transakcyji BC i funkcjonalność inteligentnych kontraktów BSC.

Binance Academy

Binance Academy Akademia Binance jest wiodącym portalem edukacyjnym w zakresie blockchain i kryptowalut.

Można na niej korzystać z darmowych materiałów edukacyjnych o projektach i tokenach kryptograficznych.

Ponadto akademia wyjaśnia podstawowe pojęcie tradingu i technologiczne zagadki sieci blockchain.

Dzięki niej możemy się na przykład dowiedzieć jak kupić bitcoin lub jak działają inteligentne kontrakty Ethereum.

Binance Trust Wallet

Binance Trust Wallet Trust Wallet dla binance coin (BNB) to aplikacja mobilna, która działa z kilkoma tokenami kryptowalutowymi i portfelami blockchain.

Dzięki Trust Wallet możesz przechowywać i mieć kontrolę nad swoimi środkami.

Aplikacja pozwala odbierać, wysyłać, przechowywać i wymieniać swoje kryptowaluty w ramach interfejsu mobilnego.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Biannce Coin – na jakich giełdach jest notowany

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie można kupić monety Binance, najlepsze giełdy do handlu BNB to obecnie Binance, CoinTiger, FTX, BitZ i BitForex.

Możesz również kupić BNB na platformach renomowanych brokorów takich jak Binance.

Gdzie kupić tanie monety Binance? Nasze porównanie brokerów i giełd

Poniżej przedstawiamy przewodnik po najlepszych giełdach kryptowalutowaych. Warto rozważyć założenie konta na tych platformach. Są to najlepsze giełdy kryptowalut na świecie – znajduje się na nich ponad 100 różnych kryptowalut.

Zanim wybierzesz brokera kryptowalut, zwróć poniższe kwestie:

 • dostępność danych kryptowalut,
 • ilość i jakość narzędzi analitycznych,
 • jakie prowizje są pobierane za handel,
 • czy posiada licencje na działalność,
 • bezpieczeństwo.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tradingiem, skorzystaj z naszego rankingu brokerów. Poniżej opisujemy plusy i minusy najlepszych giełd do handlu krypto.

1. Binance

binance coin logo

Poznaj Binance, dynamiczną platformę handlu kryptowalutami, która oferuje użytkownikom nie tylko różnorodność, ale i innowacyjność.

Na giełdzie znajdziesz ponad 600 różnych kryptowalut. Binance przyciąga również jednymi z najniższych prowizji na rynku.

Twoje środki są zabezpieczone za pomocą wielopoziomowych systemów ochrony, w tym uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Co więcej, Binance nie ogranicza się tylko do handlu. Oferuje również opcje stakingu i oszczędzania. Pozwala na zarabianie pasywnego dochodu.

Plusy:

 • Duży wybór kryptowalut (600+);
 • Jedne z najniższych opłat transakcyjnych na rynku (0,1%);
 • Zaawansowane środki bezpieczeństwa;
 • Możliwości zarabiania pasywnego dochodu przez staking i oszczędności;
 • Zaawansowane narzędzia analityczne dla doświadczonych traderów;
 • Intuicyjna i łatwa w obsłudze aplikacja mobilna.

Minusy:

 • Giełda może być zbyt skomplikowana dla początkujących.

2. Libertex – kupuj i sprzedawaj kryptowaluty

Libertex logotyp Broker Libertex działa od 1997 roku. Ta międzynarodowa marka ma ponad 20-letnie doświadczenie. Klienci Libertex pochodzą z 110 krajów na całym świecie.

W trakcie swojej działalności Libertex zdobył 30 międzynarodowych nagród przyznawanych przez czasopisma i instytucje finansowe za jakość obsługi klienta i innowacyjne rozwiązania techniczne.

Licencjonowany przez cypryjską instytucja nadzoru finansowego CySEC.

Broker oferuje handel kontraktami CFD. Za jego pomocą zainwestujesz tylko w ponad 200 aktywów.

Poznaj opinie użytkowników o Libertex!

Plusy:

 • Kup BTC, ETH i inne kryptowaluty
 • Autorska platforma Libertex i MetaTrader 4;
 • Nie płacisz spreadów – koszt transakcji jest w prowizji;
 • Brak prowizji za wpłaty i wypłaty;
 • Dostęp do walut FIAT
 • Możliwość zautomatyzowania handlu.

Minusy:

 • Możesz handlować tylko kontraktami CFD.

Jak kupić BNB Coin

Chcesz kupić BNB? Nie wiesz jak się za to zabrać? Poniżej przedstawiamy krok po kroku jak najprościej wejść w posiadanie BNB.

Kup binance coin. Poradnik krok po kroku

Polecamy brokera Binance. Po zarejestrowaniu się na platformie brokera można kupować i sprzedawać token BNB.

Krok 1: Wybierz najlepszego brokera

Aby dokonać zakupu, zacznij od wybrania najlepszego brokera.

Naszym zdaniem najlepsza platforma na rynku kryptowalut to Binance.

Krok 2: Załóż konto

Zarejestruj się na stronie wybranego brokera zacznij handel krytowalutami.

Na przykładzie Binance przestawiamy jak założyć konto:

W formularzu na stronie początkowej podaj

 • nazwę użytkownika;
 • wybierz hasło;
 • adres e-mail.

Następnie broker wyśle ci e-maila z linkiem aktywacyjnym.

Jak zarejstrować konto w Binance

Po kliknięciu linku wrócisz na platformę inwestycyjną i twoje konto będzie aktywowane.

Kiedy już przećwiczysz różne taktyki inwestycyjne, przejdź do pełnej aktywacji konta.

Uzupełnij profil, podając dane osobowe. Zweryfikuj je za pomocą dowodu tożsamości i dokumentu.

Krok 3: Wpłać depozyt

Kiedy aktywujesz konto, od kupna BNB dzieli cię już tylko wpłata depozytu na rachunek. Jego wysokość zależy od danej platformy inwestycyjnej.

W Binance minimalny depozyt to 10 USD.

Wybierz metodę transferu środków i przelej pieniądze.

Krok 4: Kup binance coin

W menu wyszukaj BNB i kliknij wybrany token. Przejdziesz do strony z informacjami o walucie.

W nowym oknie ustalisz szczegóły transakcji – kwotę inwestycji.

Teraz juz wszystko gotowe! Możesz kupić BNB!

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Kup kryptowaluty przez aplikację

Libertex udostępnia również aplikację do handlu kryptowalutami. Aplikacja jest dostępna zarówno w Apple App Store, jak i Google Play Store.

Możesz wpłacić pieniądze za pomocą przelewu bankowego lub karty kredytowej i kupić za nie BNB. Możesz wymieniać go na inne kryptowaluty lup waluty FIAT – EUR, USD, PLN.

Oczywiście, możesz również przesłać inne kryptowaluty do swojego portfela giełdowego i kupić za nie binance coin.

Dzięki aplikacji Binance możesz handlować BNB ze swojego komputera, tabletu czy smartfona. Broker Binance oferuje przyjazną dla użytkownika platformę transakcyjną z wieloma opcjami depozytu do handlu CFD.

Binance coin: Cena

Od swojej początkowej emisji z końcem lipca 2017 roku, cena binance coin przechodziła różne zmiany:

 • wystartowała od poziomu 0,105 USD pod koniec lipca 2017 roku. Wtedy rozpoczęła się ogromna faza byka, która – podobnie jak ogólna hossa na kryptowalutach – osiągnęła szczyt 14 stycznia 2018 roku. W tym czasie binance coin był notowany po cenie 23,19 USD.
 • Do 6 lutego 2018 r. cena BNB spadła do 5,89 USD, po czym rozpoczął się długi ruch boczny aż do końca 2018 r. Momentami wspinając się nawet do ceny 15 USD, BNB na koniec 2018 roku miał wartość na poziomie 6,20 USD.
 • Od początku 2019 r. akcje zaczęły silnie rosnąć, osiągając poprzedni ATH (all-time high) na poziomie 39,49 USD w dniu 22 czerwca 2019 r.
 • Jednak systematycznie spadał i 18 grudnia 2019 roku jego wartość spadła do 12,59 USD.
 • BNB powrócił do poziomu 25 USD w połowie lutego 2020 roku, po czym ponownie spadł
 • Obecnie od początku 2021 ponownie rozpoczęła się ogromna fala byka, cena BNB osiąga nowe ATH w kwietniu – 616 USD.

Wykres binance coin

Sprawdź aktuaną cenę BNB:

Podsumowanie

W krótkim czasie wiele znanych zdecentralizowanych aplikacji zostało stworzonych jako zmodyfikowane kopie na Binance Smart Chain i obecnie cieszą się dużą popularnością. Do najpopularniejszych zdecentralizowanych aplikacji należą protokoły pożyczkowe oraz zdecentralizowane giełdy.

Rozwój ten doprowadził również do wzrostu ceny BNB, rodzimej kryptowaluty Binance. Integracja binance coin (BNB) w ramach ekosystemu BSC zwiększa popyt na kryptowaluty, a tym samym wywołuje efekt napędzający cenę.

Jeśli chcesz zacząć inwestowanie w BNB zdecydowanie polecamy brokera Binance. To najlepsza platforma do handlu kryptowalutami. Posiada również aplikację na smartfon, tablet i komputer oraz usługi portfela kryptowalutowaego.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Q&A Najczęściej zadawane pytania

Przez jakie platformy inwestować w binance coin?

Jeśli chcesz inwestować w BNB, możesz wybrać platformę Binance lub również polecanego przez nas brokera Binance.

Jaka jest różnica między brokerem a giełdą?

Brokerzy opcji używają tylko kryptowalut jako aktywów, podczas gdy giełdy pozwalają na bezpośredni handel aktywami.

Czy muszę posiadać portfel dla BNB?

Możesz również handlować za pośrednictwem brokera Binance lub Libertex bez portfela BNB. Jeśli korzystasz z usług Binance lub Libertex masz dostęp do oddzielnego portfela. Binance oferuje Binance Trust Wallet natomiast Libertex - Libertex Wallet. Istnieją jednak inne portfele online, portfele papierowe, a także portfele sprzętowe, które są odpowiednie do zarządzania, wysyłania i odbierania binance coin.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.