Liczba zatwierdzonych kredytów hipotecznych w Wielkiej Brytanii wzrosła w maju do 4-miesięcznego maksimum

626

W maju liczba zatwierdzonych kredytów hipotecznych w Wielkiej Brytanii osiągnęła 4-miesięczny maksimum w wysokości 39 tysięcy 244 pożyczek, zgodnie z danymi brytyjskich sprawozdań finansowych. Projekt finversia.ru pisze, że majowa wartość stała się najwyższa od stycznia i przekroczyła oczekiwany przez analityków poziom 38 tysięcy 250 kredytów. W ubiegłym miesiącu kredyty hipoteczne na całym brytyjskim rynku wzrosły o 8,8% w ujęciu rocznym. Wydatki na karty kredytowe wzrosły o 2,3%, depozyty osobiste – o 1,6%. Według dyrektora finansów osobistych w Wielkiej Brytanii Finance Erica Landersa, rosnąca liczba zatwierdzonych kredytów hipotecznych w maju było spowodowane znacznym wzrostem remarketingu. Duża liczba transakcji terminowych kredytów hipotecznych dobiegnie końca, a właściciele domów wykorzystali konkurencyjny rynek dla atrakcyjnych ofert.

Wielkość inwestycji w brytyjskim sektorze motoryzacyjnym spadła o połowę w ciągu sześciu miesięcy

Wielkość inwestycji w sektorze motoryzacyjnym waluta w Wielkiej Brytanii w ciągu 6 miesięcy tego roku spadła o połowę w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku i wyniosła 347 milionów 300 tysięcy funtów szterlingów, według Brytyjskiego Stowarzyszenia Producentów i Sprzedawców pojazdów SMMT. Na wielkość inwestycji negatywnie wpływa niepewność co do przyszłych relacji między Wielką Brytanią a Unią Europejską. SMMT zaleca, aby niektórzy producenci samochodów pilnie decydowali, czy będą kontynuować produkcję samochodów w Wielkiej Brytanii, czy też przeniosą swoją działalność za granicę. Wielkość inwestycji zmniejszyła się do 1 mld 100 mln funtów w 2017 roku do 2,5 mld funtów w 2015 roku.

Dług publiczny Niemiec zmniejszył się w pierwszym kwartale o 2%

Dług publiczny Niemiec zmniejszył się w pierwszym kwartale o 40 miliardów 100 milionów euro do 1 biliona 950 miliardów euro, podał Federalny Urząd Statystyczny Destatis. W ubiegłym roku bezwzględna kwota długu i zadłużenie w gospodarce NRF zaczęły spadać po raz pierwszy od 22 lat jego istnienia. Długi są zmniejszane na wszystkich poziomach. W pierwszym kwartału dług federalny spadł o 1%, zadłużenie ziemi federalnej – o 4%, niefałszowane zobowiązania niemieckich miast i gmin – o 2,5%. Dzięki przywróceniu wzrostu gospodarczego, rekordowemu zatrudnieniu i wysokiemu popytowi na niemiecki eksport dochody podatkowe w maju wzrosły o 6,8% w porównaniu do kwietnia. Ministerstwo Finansów Niemiec zamierza w 2018 roku złożyć łącznie zobowiązania z tytułu długu w wysokości od 181 miliardów do 185 miliardów euro.