mBank

954

Grupa mBank jest czwartą co do wielkości instytucją finansową w Polsce, oferującą bankowość detaliczną, korporacyjną i inwestycyjną, a także inne usługi finansowe, takie jak leasing, faktoring, finansowanie nieruchomości komercyjnych, działalność maklerska, zarządzanie majątkiem, finanse korporacyjne, doradztwo na rynku kapitałowym i ubezpieczenie dystrybucyjne. Historycznie mBank rozwijał działalność z bankowości korporacyjnej. Od momentu powstania w 1986 r. MBank obsługiwał największe polskie firmy zajmujące się handlem zagranicznym. W 2000 r. MBank rozpoczął działalność w segmencie detalicznym, tworząc pierwszy w pełni internetowy bank w Polsce. Od 2001 r. MBank działa również na tradycyjnym rynku bankowości detalicznej, oferując szeroką gamę produktów i usług skierowanych do zamożnych klientów i mikroprzedsiębiorstw, oczekując dostępu do wysokiej jakości spersonalizowanych usług w oddziałach. mBank jest jedynym polskim bankiem, który z powodzeniem powielił swój model biznesowy opracowany w tym kraju na rynkach zagranicznych, rozpoczynając działalność detaliczną w Czechach i na Słowacji w 2007 r. W rezultacie baza klientów mBanku wzrosła prawie wyłącznie organicznie, osiągając 5 421 000 na koniec Marzec 2018. Klienci detaliczni i 22 316 klientów korporacyjnych. Zobacz także: dom maklerski mbank (mforex).

Data założenia mbank1986
Państwo Polska
SiedzibaWarszawa
Numer KRS0000025237
PrezesCezary Stypułkowski
Rodzaj bankubank uniwersalny
Kapitał własny168 955 696 PLN
GiełdaGiełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Symbol akcjiMBK

mBank w liczbach

mbank

Opłaty dla eKonta a raczej ich brak

eKonto to podstawowe konto oferowane klientom mBanku, zwłaszcza tym nowoczesnym, którzy większość operacji wykonują samodzielnie przez Internet. Prowadzenie konta jest bezwarunkowo bezpłatne i nie musisz regularnie go finansować.

Podstawowe opłaty dla eKonta
Założenie rachunku przez Internet0zł
Przelew krajowy w bankowości internetowej w PLN0zł
Przelew do ZUS i Urzędu Skarbowego przez Internet0zł
Przelew do krajów Unii Europejskiej (SEPA) oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii w Euro5zł
Przelew przychodzący z zagranicy0zł
Hasła SMS do potwierdzenia operacji na koncie0zł
Miesięczny wyciąg pobrany przez Internet (elektroniczny)0zł

Karta debetowa do eKonta w mBanku

Korzystanie z karty jest bezpłatne dla usługi eKonto, jeśli korzystasz z niej co najmniej 1 transakcją bezgotówkową miesięcznie (dla dowolnej kwoty). Podczas wypełniania wniosku wskażesz, czy chcesz otrzymać podstawową kartę debetową za darmo. Wystarczy więc, że zwykle używasz karty płacąc ją przynajmniej raz za zakupy. Uwzględniono transakcje za pomocą kodu PIN, a także zbliżeniowe.

Korzystanie z karty debetowej
Wydanie standardowej karty0zł
Dostarczenie karty pocztą0zł
Wypłata 100zł i więcej z bankomatów w Polsce sieci: mBank, Euronet, BZ WBK, Planet Cash0zł
Wypłata poniżej 100zł z bankomatów w Polsce sieci: mBank, Euronet, BZ WBK, Planet Cash1,30zł
Wypłata gotówki w kasie sklepu w ramach usługi Cash Back0zł
Prowizja od wypłat gotówki w Euro w oddziałach banków za granicą10zł
Wpłata gotówki na konto w Wpłatomatach sieci: Euronet, mBank, Wincor Nixdorf, NCR, CashLine0zł
Zastrzeżenie karty0zł
Miesięczna opłata za użytkowanie karty *0zł albo 4zł
Prowizja od transakcji bezgotówkowych kartą w Polsce0zł
Rezygnacja z karty do konta0zł

Kiedy dostanę kartę do eKonta ?

mBank wysyła kartę pocztą bezpłatnie po aktywacji konta na podany przez Ciebie adres korespondencyjny. Karta może trwać do 14 dni, ale karta jest zwykle dostarczana w ciągu kilku dni roboczych.

mBank kontakt

Dla klientów indywidualnych (dostępność: 24/7): 801 300 800 – telefony stacjonarne i komórkowe.

783 300 800 z telefonów komórkowych

+48 42 6 300 800 – kontakt z zagranicy.

mBank. Ikona mobilności dla wszystkich grup klientów

mBank od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań bankowych. Byliśmy pierwszym bankiem w pełni internetowym w Polsce, a dziś wyznaczyliśmy kierunek rozwoju bankowości mobilnej i internetowej. Jesteśmy jedną z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1992 roku.

Bank rozpoczął działalność w 1986 roku jako Bank Rozwoju Eksportu (BRE Bank) i przez lata systematycznie budował kompetencje w obsłudze różnych grup klientów, stale wzbogacając swoją ofertę. Po zjednoczeniu marki w listopadzie 2013 r. – kiedy nazwa mBank zastąpiła nie tylko nazwę firmy, ale także marki BRE i MultiBank – bank zyskał nie tylko nowy wygląd, ale także nowe wartości. Dziś jesteśmy bankiem uniwersalnym specjalizującym się w obsłudze wszystkich grup klientów. Pod logo mBanku, które przyjmuje różne kolory w zależności od rodzaju oferty, świadczymy kompleksowe usługi w zakresie bankowości detalicznej, firmowej, korporacyjnej i prywatnej.