MetaQuotes Software

1980

MetaQuotes Software jest rosyjską firmą software’ową, która specjalizuje się w rozwoju oprogramowania dla handlu walutowego. Głównym produktem MetaQuotes jest rodzina internetowych platform handlowych MetaTrader: MetaTrader 4 (MT4) i MetaTrader 5 (MT5).

Firma jest zarejestrowana w strefie przybrzeżnej Cypru, skąd zapewnia sprzedaż, marketing i wsparcie techniczne. Rozwój oprogramowania odbywa się przede wszystkim w Rosji.

RodzajSpółka prywatna
PrzemysłOprogramowanie
Założonie2000
Kwatera głównaLimassol , Cypr
ProduktySystemy handlowe ;MetaTrader 4
Liczba pracowników50+
Strona internetowawww.metaquotes.net

Historia MetaQuotes

MetaQuotes Software Corporation została założona w 2000 roku w Rosji wraz z wprowadzeniem na rynek wykresów FX Charts, pakietu wykresów online wykorzystywanego w transakcjach FX z marżą. Stała się ona popularna wśród traderów, ponieważ można ją było uruchomić na komputerze z systemem Windows i nie wymagała dedykowanego i drogiego sprzętu. Następnie pojawiło się kilka różnych wersji, począwszy od 2001 roku, kiedy to dodano do niego handel i zmieniono nazwę produktu na MetaQuotes. Wersja 3 została wydana w 2002 roku.

W dniu 1 lipca 2005 r. wydał MetaTrader 4 lub MT4. Była to gruntowna renowacja platformy. Ta wersja pozwoliła platformie handlowej klienta połączyć się poprzez opcjonalne „Data Center”, co znacznie zwiększyło stabilność po stronie serwera, zmniejszyło obciążenie serwera i uczyniło go bardziej odpornym na zagrożenia bezpieczeństwa, takie jak ataki typu Denial-of-service. Oprogramowanie klienckie zostało również wzbogacone o nową wersję języka C do programowania strategii handlowych o nazwie MetaQuotes Language 4 (MQL 4). Jeszcze w tym samym roku MetaQuotes wydała również swoją pierwszą wersję platformy transakcyjnej dla urządzeń mobilnych. Ta wersja oprogramowania stała się popularna wśród dużej liczby użytkowników i stała się głównym produktem oprogramowania MetaQuotes przez następne 10 lat.

W 2005 roku rozpoczął się rozwój systemu CRM TeamWox, przeznaczonego do użytku wewnętrznego firmy. W 2009 roku została wydana pierwsza publiczna wersja komercyjna TeamWoxa, która zdobyła różne nagrody branżowe.

1 czerwca 2010 r. MetaQuotes Software oficjalnie udostępniło MetaTrader 5 lub MT5, kolejną wersję swojej platformy transakcyjnej. Rozszerzyło ono liczbę produktów, którymi można by handlować tylko na rynku Forex, o akcje i towary. MT5 zawiera również nową wersję języka programowania o nazwie MQL5. Nowy terminal transakcyjny dla klientów MT5 różni się pod wieloma względami od MT4 i nie był kompatybilny wstecznie. Używanie nowej wersji było powolne i do kwietnia 2011 r. MetaTrader miał tylko 50 firm posiadających nową wersję, a ponad 400 firm pozostało na MT4 głównie z powodu braku kompatybilności wstecznej.