Miedź na LME tanieje – USA przygotowują nowe cła na chiński import, a juan słabnie

1032

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie tanieje, bo wojna handlowa USA-Chiny może się zaostrzyć. Metal w dostawach 3-miesięcznych na LME kosztuje 6.127,00 USD za tonę., po zniżce o 0,5 proc. – podają maklerzy.

Źródła podają, że USA przygotowują nową rundę ceł na cały pozostały import Chin do USA, który do tej pory nie został oclony, jeśli nie dojdzie do złagodzenia stanowisk pomiędzy USA a Chinach podczas planowanego w listopadzie spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Chin Xi Jinpingiem.

Na dodatek kurs chińskiego juana spadł do najniższego poziomu od maja 2008 r., co negatywnie wpływa na notowania miedzi.

Słabnie chińska gospodarka, a to może negatywnie wpłynąć na popyt na metale przemysłowe w Chinach, które są ich największym odbiorcą na świecie.

Publikowane w środę dane PMI w chińskim sektorze przetwórczym prawdopodobnie dostarczą inwestorom dalszych wskazówek, w jakiej kondycji jest gospodarka tego drugiego największego na świecie mocarstwa.

Podczas poprzedniej sesji na LME w Londynie miedź zakończyła handel bez zmian i kosztowała 6.160,00 USD za tonę, najniżej od 5 tygodni. (PAP Biznes)