Najbogatszy człowiek na świecie

899

W ubiegłym roku Jeff Bezos był najbogatszym człowiekiem na świecie, a dzięki swojej nieruchomości szacowanej na około 160 miliardów dolarów uzyskał tytuł najbogatszej osoby w historii ludzkości. W ten sposób wyprzedził poprzedniego najlepiej prosperującego w historii, a mianowicie Billa Gatesa. Założenie firmy Amazon zajęło rok, aby trochę się rozrzedzić.

Bezos już nie jest najbogatszym człowiekiem na świecie

Amazon, kontrolowany przez Jeffa Bezosa, opublikował rozczarowujące wyniki za trzeci kwartał. W rezultacie notowania giganta handlu elektronicznego spadają o 6% w handlu przed sesją. Oznacza to, że Bezos stracił tytuł najbogatszego człowieka na świecie.
W trzecim kwartale Amazon wygenerował 2,1 miliarda dolarów zysku, co oznacza spadek o 23 procent. Każdego roku. Z tego powodu notowania spółki wyraźnie spadły. Oznacza to, że w ciągu jednego dnia fortuna Jeffa Bezosa spadła o 7 miliardów USD.

Jeśli spadki utrzymają się na tym poziomie do początku sesji w USA, fortuna Bezosa będzie warta około 105 miliardów USD. Tak więc w najbogatszym rankingu wyprzedzi go Bill Gates, którego aktywa wyceniane są na 107 mld USD – według indeksu Bloomberg Billionaires.

Spadek zysków Amazon związany jest z rozwojem jednodniowej usługi spedycyjnej – na którą gigant handlu internetowego wydał w sumie 800 milionów USD w ciągu ostatnich dwóch kwartałów. Ponadto Brian Olsavsky, dyrektor finansowy Amazon, powiedział, że w czwartym kwartale firma planuje przeznaczyć 1,5 mld USD na inwestycje, w tym na zwiększenie powierzchni magazynowej i rozwój usług w chmurze. Kwota ta będzie miała negatywny wpływ na wyniki spółki.