Nerwy frankowiczów w ostatnich dwóch miesiącach zostały poddane poważnej próbie

1636

Nerwy frankowiczów w ostatnich dwóch miesiącach zostały poddane poważnej próbie. Kurs waluty, której nienawidzili, przełamał barierę psychologiczną na poziomie 4 zł, do której nawet długo się nie zbliżał. Ponownie raty kredytu mieszkaniowego wzrosną.

Według analityków walutowych polski złoty powinien stopniowo umacniać się w kolejnych miesiącach i kwartałach 2019 r. W rezultacie w lipcu na rynku Forex może nastąpić ruch CHF / PLN w kierunku najniższych wartości w kwietniu około 3,74 PLN. Czy kurs franka spadnie o 8 groszy w ciągu najbliższych 4 tygodni? Jaka jest względna siła CHF w stosunku do głównych walut na rynkach międzynarodowych?

Kurs franka traci do złotego. Od 3,85 do 3,74 PLN?

Kiedy w kwietniu kurs franka próbował przebić poziom 3,85 PLN (co było udane przez zaledwie kilka sesji), dynamiczna korekta w dół doprowadziła do notowań w ciągu miesiąca około 3,74 PLN. W maju i czerwcu CHF / PLN ponownie przetestował poziom, ale korekta osiągnęła najdalej poniżej 3,78 PLN. Ten tydzień przyniósł ze sobą próbę przebicia 3,80 PLN, ale okazało się to nieskuteczne. Gdy w środę frank szwajcarski testuje poziom 3,82 zł, dołki kwietniowe znajdujące się 8 groszy poniżej wydają się bardzo odległe. Jednak para walutowa CHF / PLN często udowadnia, że ​​może zaskoczyć inwestorów.

Dolar spowalnia odbicie do franka CHF

Nawet w poniedziałek wydawało się, że kurs franka szwajcarskiego znajdzie katalizator spadków dynamicznego umocnienia dolara, gdy zyska on ponad 1,2%. Jednak w połowie tygodnia połowa ruchu została zniesiona, a USD / CHF konsoliduje się wokół lokalnych szczytów, nie wykazując wyraźnej chęci kontynuowania ruchu. Chociaż minima z pierwszej połowy czerwca na poziomie 0,985 zapewniają wsparcie, wydają się być niewielką barierą dla szwajcarskich byków.