Opcje binarne- nowy sposób handlu walutami i towarami

Broker Opcji Binarnych

1270

Opcje binarne to stosunkowo nowa forma inwestowania, która w szybkim tempie zaczyna zdobywać swoich zwolenników. Opcje binarne zwane również opcjami cyfrowymi to instrument finansowy, w którym inwestor musi przewidzieć zmianę kierunku wybranych aktywów na wzrostowy lub spadkowy. Dodatkową zaletą jest świadomość – już przed wykupem opcji – dokładnego zysku oraz kwoty zabezpieczenia za inwestycję nietrafioną. Należy zatem dokładnie zaprojektować swoją własną strategię gry na tego typu instrumentach, np.przez ustalenie procentowej kwoty całego budżetu przeznaczaną na jedną opcję (może to być 1% czy też 2% budżetu, wówczas jego wyzerowanie wystąpi dopiero po odpowiednio 100 lub 50 kolejnych porażkach nie przeplatanych trafnymi wynikami, co jest dość mało prawdopodobne). Jeśli ktoś zajmuje się inwestowaniem na rynku Forex, to widzi już, że jest to jakby inne podejście do tych samych reguł rządzących światem finansów i po pewnych przeróbkach da się wykorzystać tą wiedzę o własnej strategii do zarabiania na opcjach binarnych.

Warto skorzystać z szerokiej gamy brokerów opcji bianarnych posiadających obłsugę w języku polskim

Brokerzy opcji binarnych oddają do dyspozycji klientów możliwość handlu na szerokiej gamie produktów binarnych takich jak pary walutowe, akcje, towary oraz indeksy giełdowe. Platforma połączona jest ze wszystkim ważnymi rynkami światowymi, a dane wyliczania wartości końcowych przekazywane są na bieżąco za pośrednictwem Agencji Reuters. Całość funkcjonuje w przeglądarce internetowej, instalowanie dodatkowego oprogramowania nie jest wymagane.

Aby móc inwestować, należy otworzyć darmowe konto – rejestracja trwa minutę – i po chwili stoimy przed wyborem sposobu złożenia depozytu. Brokerzy opcji akceptują karty kredytowe i płatnicze, tradycyjny przelew bankowy w PLN, EUR lub USD, szybki i bezpieczny przelew w PLN przelew Skrill.

Gdy mamy już środki na swoim koncie, możemy wybrać z pomiędzy 5 różnych instrumentów finansowych:

Opcje Binarne – główny instrument handlowy na platformie, w którym decydujemy się na wybór aktywa, ustalamy czas trwania inwestycji oraz wybieramy kierunek pomiędzy wzrostem lub spadkiem ceny.

Kreator Opcji – to narzędzie pozwala nam dokładniej określić czas zakończenia naszej opcji oraz zmienić stosunek gwarantowanego zysku do zabezpieczenia – możemy na przykład wybrać jedynie 10% zysku w przypadku poprawnego określenia kierunku i aż 80% zabezpieczenia w przypadku błędu!

One Touch – opcje całodniowe i tygodniowe. Oferują największy procent zysku (nawet do 500%), nie oferują jednak żadnego zabezpieczenia w przypadku błędnej decyzji. Warunkiem spełnienia i odebrania zysku z opcji One Touch jest „dotknięcie” wartości docelowej przez wartość danych aktywów – wystarczy, że chociaż raz w czasie trwania opcji, wykres osiągnie docelową wartość byśmy mogli cieszyć się kilkuset procentowym zyskiem.

60 Sekund – opcja binarna, której rozwiązanie następuje po minucie! Raczej ciekawostka niż narzędzie do inwestowania, choć jeśli przewidujemy dłuższą tendencję spadkową lub wzrostową, można dzięki tej opcji w kilka minut zarobić około 76% co minutę.

Pro Trader – od standardowych opcji binarnych wyróżnia się możliwością odsprzedaży zakupionej opcji z powrotem na platformę. Odsprzedaż możliwa jest w ciągu ostatniej godziny trwania inwestycji, a jej wartość zmienia się dynamicznie w zależności od poziomu na jakim się aktualnie się znajduje.

Jako że jest to nowość na naszym rynku, wyjaśnienie działania wszystkich w/w instrumentów uzyskać można na indywidualnym, darmowym szkoleniu, które brokerzy opcji binarnych oferują po założeniu konta. Warto zapytać o możliwość uzyskania dodatkowego depozytu od platformy, za pierwszą wpłatę swoich środków.

Od października zapowiadane jest wprowadzenie darmowej aplikacji dla IPHONE i ANDROID, co znacznie zwiększy efektywność inwestowania, gdyż inwestor w pełni będzie mógł wykorzystać najlepszy moment na zakup opcji.