Perspektywy handlowe na 2019

1453

Rok 2018 był ważnym rokiem dla szeregu papierów wartościowych. W tym artykule spróbujemy spojrzeć na najważniejsze papiery wartościowe, na które inwestorzy będą zwracać szczególną uwagę w nadchodzącym roku.

Paladium

Drugi rok z rzędu pallad był najskuteczniejszym metalem w branży. Było to spowodowane nowymi standardami paliwowymi, które faworyzują pojazdy z silnikami wysokoprężnymi, niż te napędzane benzyną. Większość palladu jest wykorzystywana w silnikach wysokoprężnych jako katalizator. Jest to proces, który zmniejsza ilość zanieczyszczeń pochodzących z oparów samochodowych. Za cenę uncji palladu powyżej 1200 USD inwestorzy zwrócą szczególną uwagę na metal, aby sprawdzić, czy trend wzrostowy będzie kontynuowany.

USD

W tym roku USD stał się dominującą walutą. Powodem tego jest to, że Rezerwa Federalna kontynuuje wzrost stóp procentowych. Ponadto, inne kraje, takie jak Japonia, Australia i Unia Europejska, odnotowały wolniejszy wzrost. Dlatego też, gdy Fed zaczyna mówić o łatwym podnoszeniu stóp, istnieje prawdopodobieństwo, że wartość USD może zacząć łagodzić. Będzie to jednak zależeć od wyników walut peer-peer.

GBP

Funt będzie uważnie obserwowany, ponieważ rok 2019 będzie najbardziej znaczącym rokiem dla Wielkiej Brytanii. Wynika to z faktu, że kraj ten oddzieli się od Unii Europejskiej w marcu. Doprowadzi to do nowego okresu w kraju. Uporządkowany Brexit będzie pozytywny dla funta, podczas gdy nieuporządkowany będzie fatalny dla waluty. Już Bank Anglii ostrzegł, że opuszczenie UE bez umowy będzie gorsze od globalnego kryzysu finansowego. Dlatego inwestorzy będą zwracać baczniejszą uwagę na wydarzenia w Wielkiej Brytanii.

Nasdaq

Przez lata, zaawansowany technologicznie Nasdaq był motorem napędowym w USA. Inwestorów przyciągnęły firmy takie jak Apple, Google, Amazon i Netflix. Dla nich te firmy nie zrobiłyby nic złego. Doprowadziło to do znacznego wzrostu indeksu. Wraz z końcem roku indeks stracił na wartości, ponieważ inwestorzy zaczynają martwić się o wzrost tych spółek. Apple i Amazon spadły ze szczytowej wyceny ponad 1 biliona dolarów. Wygląda na to, że Apple jest zagrożony wzrostem sprzedaży iPhone’ów. Dlatego handlowcy zwrócą szczególną uwagę na ten indeks.

EUR

EUR będzie uważnie obserwowany, ponieważ inwestorzy zwracają baczniejszą uwagę na wzrost Unii Europejskiej. Będą również uważać na postępy polityki monetarnej związku. UE już wiedziała, że ​​we wrześniu zacznie się normalizować. Nadzieje na podwyżkę stóp procentowych spowodują, że EUR prawdopodobnie zacznie rosnąć w nadchodzącym roku.

Ropa naftowa

Ropa naftowa jest obecnie notowana blisko najniższego poziomu w tym roku. Powodem tego jest fakt, że rynek stoi w obliczu nadmiernej podaży towaru. Inwestorzy przewidują również, że popyt zmniejszy się, gdy globalna podaż się zmniejszy. Dlatego w nadchodzącym roku handlowcy będą uważać na cenę ropy i sposób, w jaki OPEC zareaguje na nią.

Bitcoin

Po tym, jak w tym roku straci prawie 90% swojej wartości, inwestorzy zwrócą baczną uwagę na cenę Bitcoin. Wielu spodziewa się, że cena będzie nadal spadać, ponieważ coraz więcej ludzi będzie opuszczać branżę. Są inni analitycy, którzy oczekują, że cena zacznie się zwiększać. Dlatego inwestorzy będą zwracać szczególną uwagę na Bitcoin i inne kryptowaluty.
Rok 2018 był ważnym rokiem dla szeregu papierów wartościowych. W tym artykule spróbujemy spojrzeć na najważniejsze papiery wartościowe, które inwestorzy będą zwracać szczególną uwagę na gospodę w nadchodzącym roku.

Analizy rynku