Pięć najlepszych aplikacji do tradingu

6450

Żyjemy w czasach idealnych dla tradingu. Niezależnie, czy właśnie siedzisz w pracy, czy też idziesz na przerwę – rynek finansowy masz zawsze pod ręką, a w zasadzie pod palcem… I to dosłownie.

Nie jest żadną nowością, że traderzy korzystają z aplikacji mobilnych, żeby stale śledzić rynek. Część z nich korzysta ze swoich komórek nawet jeśli chcą przeprowadzać transakcje. W niniejszym artykule przedstawiamy pięć najlepszych aplikacji dla traderów. Niezależnie, czy chcesz się uczyć, przeprowadzać transakcje, czy zdobywać praktykę – zawsze znajdzie się na to jakaś dobra apka. Jeszcze nigdy mariaż finansów i technologii nie prezentował się tak atrakcyjnie!

  1. Bloomberg

Jeśli twoim głównym celem jest bycie dobrze poinformowanym, Bloomberg jest rozwiązaniem dla ciebie. Ta największa na świecie agencja prasowa stanowi jedno z najlepszych i najbardziej zaufanych na świecie źródeł informacji, analiz rynkowych, danych na temat akcji, towarów czy indeksów. Ponieważ jesteś traderem, tego typu dane powinny być dla ciebie strawą codzienną. Jeśli więc ściągniesz sobie apkę Bloomberg, wszystkie najświeższe publikacje prasowe i notowania rynkowe znajdą się w twoim telefonie.

  1. Stock Wars

Poza tym, że ma naprawdę świetną nazwę, aplikacja Stock Wars to świetne narzędzie do testowania nowych strategii i pomysłów, nim się je wykorzysta na własnym koncie transakcyjnym. W końcu przecież o to chodzi – żeby zawsze najpierw sprawdzać swoją teorię, a potem dopiero inwestować prawdziwe pieniądze. Stock Wars pozwala na doszlifowanie strategii przed rzeczywistym wejściem na rynek.

  1. Stocktwits

Podczas gdy Bloomberg daje szeroką i złożoną perspektywę na rynek, Stocktwits to swego rodzaju Twitter dla traderów. Stocktwits w czasie rzeczywistym dostarcza takich informacji, jak notowania czy opinie innych uczestników rynku, wyrażane na bieżąco. Dzięki Stocktwits można też otrzymywać czerwone i zielone alerty, generowane przez niektórych z inwestorów z czołówki, dzięki czemu możesz stale analizować swoje potencjalne transakcje.

  1. FuturesLive

Jak się zapewne domyśliłeś, FuturesLive to wspaniałe narzędzie dla traderów interesujących się kontraktami future. Aplikacja ta jest przydatna zwłaszcza w przypadku kontraktów na złoto, srebro czy ropę. Przesyła setki cen kontraktów terminowych z wszystkich głównych giełd na świecie. Ponadto są one podzielone na odrębne kategorie, takie jak energia, metale, rolnictwo itp. A ponieważ aplikacja FuturesLive została zaprojektowana głównie po to, żeby przesyłać notowania tylko, gdy są ci potrzebne, nie wymaga zbyt wiele zachodu, nie jest “techniczna” i nie zajmuje wiele miejsca.

  1. FRED

Skoro jesteś traderem, to pewnie lubisz dane gospodarcze. Aplikacja FRED dostarcza niezbędnych informacji na temat gospodarki – w każdym czasie, w każdym miejscu. I nie mówimy tu o kilkudziesięciu rodzajach raportu, ale o niemal 264 rodzajach raportów pochodzących z 79 źródeł. Być może cię to zaskoczy, ale FRED jest wspierany przez oddział Rezerwy Federalnej w St. Louis.
To wszystko. Pięć najlepszych aplikacji mobilnych, które powinieneś wypróbować, jeśli chcesz być jeszcze lepszym traderem. Dostarczane przez nie bieżące informacje i narzędzia do analizy rynku pozwalają na niezbędną przed rzeczywistym wejściem na rynek praktykę. A przede wszystkim – tych pięć aplikacji stanowi mile widziany dodatek do każdego smartfonu…