Produkcja przemysłowa Wielkiej Brytanii wzrosła w sierpniu o 0,2%

605

Produkcja przemysłowa w Wielkiej Brytanii wzrosła w sierpniu o 0,2% od lipca, informuje agencja statystyczna ONS. W porównaniu ze wzrostem o 0,4% w lipcu, wzrost w sierpniu spowolnił. Analitycy przewidywali wzrost o 0,1%. W ujęciu rocznym objętość produkcji przemysłowej wzrosła o 1,3%, a wzrost oczekiwany przez ekspertów wynosił 1%. Tempo wzrostu przemysłu węglowego wynosi 7,4%, przemysłu naftowego i gazowego 2,6%. Za miesiąc w przemyśle przetwórczym odnotowano spadek o 0,2%. Produkcja w przemyśle chemicznym spadła o 2,3%, a w przemyśle drzewnym – o 1,7%.

Gospodarka Wielkiej Brytanii wzrosła w okresie czerwiec-sierpień o 0,7%

W okresie od czerwca do sierpnia roku 2018 gospodarka Wielkiej Brytanii wzrosła o 0,7% w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami, wynika to z danych Urzędu Statystycznego ONS. PKB Wielkiej Brytanii w sierpniu wzrósł w ujęciu rocznym o 1,5%, spowalniając tempo wzrostu w porównaniu ze wzrostem o 1,7% w lipcu. Statystyk Rob Kent-Smith z ONS zanotował najsilniejszy wzrost w sprzedaży detalicznej, żywności i napojach. W sektorze usług w sierpniu odnotowano zerowy wzrost,  w sektorze budowlanym wzrost spadł o 0,7%. Przemysł produkcyjny wykazuje wzrost o 0,2%. Przy tym w przemysł przetwórczy wykazuje spadek o 0,2%.

We wrześniu inflacja w Grecji osiągnęła swój maksimum za ostatnie 9 miesięcy

We wrześniu ceny konsumpcyjne w Grecji wzrosły o 1,1% w ujęciu rocznym. Jest to najwyższy wskaźnik od listopada 2017 roku – informuje grecki urząd statystyczny. W sierpniu inflacja była na poziomie 1%. Przyspieszenie inflacji w kraju obserwuje się już drugi miesiąc z rzędu. W odniesieniu do poprzedniego miesiąca wzrost cen wynosi 2%. W poprzednich dwóch miesiącach zaobserwowano spadek cen konsumpcyjnych. Inflacja w Grecji, obliczona według standardów UE, wyniosła we wrześniu 1,1%. W porównaniu do poprzedniego miesiąca ceny wzrosły o 1,4%.

Ropa naftowa najlepszych marek zaczęła spadek w środę

Ceny na ropę naftową w środę przyspieszyły upadek, nie patrząc na obawy związane z nadejściem huraganu „Michael”, który może okazać się najsilniejszym za ostatnie 14 lat dla stanu Floryda. Oficjalne dane na temat rezerw paliwowych USA za tydzień ubiegły zostaną opublikowane w czwartek. Analitycy oczekują, że zapasy ropy naftowej w USA wzrosną o 1 milion 610 tysięcy baryłek. Wzrost rezerw benzyny przewiduje się na 422 000 baryłek przy jednoczesnym zmniejszeniu zapasów destylatów o 1 milion 710 tysięcy baryłek. W środę do 16:35 czasu środkowoeuropejskiego ceny grudniowych futuresów na ropę Brent spadły o 1 dolar 4 centy do 83 dolarów 96 centów za baryłkę. Listopadowe futuresy na ropę WTI spadły o 1 dolar 8 centów do 73 dolarów 88 centów za baryłkę.

Ceny producentów w USA wzrosły we wrześniu o 0,2%

We wrześniu ceny producentów USA wzrosły o 0,2% w porównaniu do sierpnia, wtedy wskaźnik nagle spadł o 0,1%, informuje departament handlu USA. Wzrost cen w sierpniu zgadza się z prognozą ekonomistów. W ujęciu rocznym ceny producentów wzrosły o 2,6%, oczekiwany wzrost wynosił 2,8%. Wyłączając wartość usług w obszarze żywnościowym, energetycznym i handlowym, ceny we wrześniu wzrosły o 0,4%, najszybsze tempo od stycznia. W porównaniu do września ubiegłego roku wzrost wynosi 2,9%. Ceny na usługi w porównaniu do poprzedniego miesiąca wzrosły o 0,3%. Ceny na usługi transportowe i magazynowe wzrosły o 1,8%. Energia spadła w cenie o 0,8%. Ceny na produkty żywnościowe spadły o 0,6%.

Rząd niemiecki zmienił prognozę wzrostu PKB Niemiec na 2018 i 2019 rok

Rząd Niemiecki zmienił prognozę wzrostu PKB do 1,8% z wcześniej oczekiwanych 2,3% stanem na 2018 rok. Na 2019 rok również obniżono prognozę do 1,8% z 2,1%. Gospodarka niemiecka zakończyła 2017 rok ze wzrostem gospodarczym o 2,2%. Minister gospodarki niemieckiej Peter Altmeier oczekuje, że w 2019 roku PKB będzie nadal rósł i odznaczy dziesiąty rok ciągłego wzrostu, najdłuższego okres wzrostowy po 1966 roku. Popyt krajowy będzie nadal wspierać wzrost. Wśród zagrożeń minister nazwał nasilenie tendencji obronnych i konfliktów handlowych na świecie. Rząd oczekuje, że w 2018 roku eksport niemiecki spowolni wzrost do 2,8% z 4,6% rok wcześniej, aw przyszłym roku jego wzrost się przyspieszy do 3,7%.

Chiny zajęły drugie miejsce na świecie pod względem ilości ubezpieczeń życiowych w roku 2017

Chiny zajęły drugie miejsce na świecie pod względem wielkości rynku ubezpieczeń życiowych w roku 2017 roku. Tak twierdzi wiceprzewodniczący Komitetu ds. Kontroli i zarządzania działalnością bankową i ubezpieczeniową kraju, Juan Hong. Agencja prasowa „Xinhua” poinformowała, że ​​dwie chińskie firmy ubezpieczeniowe znalazły się w pierwszej dziesiątce tego rankingu. Pod koniec zeszłego roku 1 miliard 60 milionów chińczyków były objęte ubezpieczeniem na poważne choroby , z populacją w ponad 1 miliard 300 tysięcy ludzi. Huang Hong informuje o planach zwiększenia liczby ubezpieczeń na życie w kraju o ponad 1% rocznie w ciągu najbliższych 20 lat.