ROPA ZYSKUJE, BEZ PRZEŁAMANIA Wskaźnik RSI

RSI

1083

Czwartek przyniósł inwestorom powtórkę tego, z czym mieli do czynienia dzień wcześniej. Dolar ponownie znajdował się w dużych opałach. Natomiast ropa kolejny dzień z rzędu zyskiwała na cenie.

W dniu wczorajszym cena ropy WTI wzrosła o 4.1%. W ciągu dwóch dni wzrosty sięgnęły blisko 10%. Tym razem do zakupów zachęcały kolejne plotki dotyczące możliwej umowy między producentami ropy. Arabia Saudyjska i kraje spoza OPEC, łącznie z Rosją, spotkają się 17 kwietnia. Wzrosty odnotowano wczoraj również na parkietach giełdowych. Indeks WIG20, nadrabiając środowe zaległości do amerykańskich giełd, zyskał wczoraj na zamknięciu ponad 2%.

Zarówno Narodowy Bank Szwajcarii jak też Bank Anglii pozostawiły wczoraj swoje oprocentowanie na niezmienionych poziomach. Dane z amerykańskiego rynku pracy były natomiast zgodne z oczekiwaniami rynku. Dziś publikacji nie będzie wiele. O godzinie 15:00 poznamy wartość Indeksu Uniwersytetu Michigan. Oczekuje się wzrostu indeksu do poziomu 92.2 punktu.

Ostatnie umocnienia na ropie pozwoliły cenie naruszyć linię kanału – mimo wszystko wzrostowego. Na wykresie nie widać jednak dużej determinacji strony wzrostowej, która pozwoliłaby już uwierzyć w te ruchy. Być może ulegnie to niebawem zmianie. Niepokój budzi też wskaźnik RSI, wspinający się po dość stromej ścianie. Potrzebny mocny ruch w górę, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Najbliższe wsparcie to okolice poziomu 32.