Srebro

Handel srebrem

2208

Srebro jest ważnym surowcem dla przemysłu komputerowego

Srebro (Ag, łac. argentum) jest pierwiastkiem chemicznym z grupy metali przejściowych w układzie okresowym. Jest srebrzystobiałym metalem, o największej przewodności elektrycznej i termicznej. Zobacz aktualny kurs i cenę srebra na wykresie.

Srebro towarzyszy ludzkości od tysięcy lat. Srebrne monety były stosowane już 700 lat p.n.e. Dzisiaj srebro wykorzystywane jest w przemyśle, jubilerstwie i jako materiał inwestycyjny.

Cena srebra jest podawana w dolarach amerykańskich za uncję, gdzie jedna uncja to 31.1 g tego metalu. Srebro jest stosowane jako składnik różnych stopów w elektronice i przemyśle fotograficznym, w produkcji płyt CD i DVD oraz jubilerstwie.
Srebro jest ważnym surowcem dla przemysłu komputerowego, telefonów komórkowych, producentów telewizorów oraz baterii.

Głównymi producentami srebra są Peru, Meksyk, Chiny, Australia, Chile, Rosja, Boliwia oraz Stany Zjednoczone. Największym producentem srebra w Europie jest Polska. Jego cena jest uzależniona od ogólnej sytuacji gospodarczej na świecie oraz popytu ze strony sektora przemysłowego.

Zasada ogólna:

Londyn jest najważniejszym miejscem handlu srebrem na świecie.

Uncja srebra

Uncja srebra to w przybliżeniu 28,35 gramIle w takim razie wynosi uncja trojańska i czym różni się od zwykłej uncji? Po pierwsze, uncja trojańska wynosi dokładnie 31,1034768 g, czyli o niespełna 3 g więcej (według innego przelicznika uncja trojańska to 480 ziaren, z kolei ziarno = 0,06479891 g).