Najlepsze książki Stephena Kinga

1266

Stephen King jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich pisarzy, który specjalizuje się nie tylko w horrorach, ale również w horrorach, fantazjach i powieściach. Jego słynne utwory były wielokrotnie pokazywane, zdobywając nie tylko uznanie krytyki, ale także popularność wśród fanów jego twórczości. Książki autora sprzedawane są w milionach egzemplarzy na całym świecie, a krąg miłośników króla stale się powiększa.

W naszej ofercie znajdują się zarówno największe jak i najbardziej uznane dzieła, takie jak „Miasto Salem”, „Zielona Mila”, „Ciemna Wieża”. (wszystkie 8 tomów), a także „Sparkle”, a także ogromny zbiór mniej znanych piosenek Stephena Kinga. Zbiór ten pozwala na zapoznanie się z twórczością autora i przeczytanie innych niż dotychczas książek. Jest to również doskonała okazja do uzupełnienia domowej biblioteki o nieznane wcześniej utwory. Jaki styl wyróżnia Kinga? Jego książki są niezwykle wnikliwe i dodatkowo wykorzystują tematy związane z kulturą amerykańską. Nierzadko w danych pozycjach pojawiają się odniesienia do innych dzieł sztuki, co pozwala czytelnikowi odkrywać historię i myśleć za siebie.

Imię i nazwiskoStephen Edwin King
Data i miejsce urodzenia21 września 1947
Portland (Maine)
Narodowośćamerykańska
Językangielski
Alma MaterUniversity of Maine
Dziedzina sztukihorror, dramat, thriller, fantasy

Stephen King – książki, które zadowolą każdego wielbiciela literatury

Książki Stephena Kinga bardzo często poruszają tematy związane ze zbrodniami, wojną w Wietnamie, rasizmem i zjawiskami paranormalnymi. Dzięki prostemu językowi, fabule i ciekawym postaciom, prace są przyjazne dla czytelnika i łatwe do odczytania. Stworzony przez autora świat literacki bardzo często łączy w sobie rzeczywistość charakterystyczną dla małego amerykańskiego miasteczka z fikcyjnym światem, pełnym zjawisk paranormalnych, duchów i niezwykłych zdarzeń. Opowieści amerykańskiego pisarza wciągają czytelników na długie godziny, nie pozwalając im oderwać się od lektury. Król Stephen jest jednym z najbardziej poczytnych pisarzy na świecie, a jego dzieła są tłumaczone na dziesiątki języków. Autor opublikował również książki pod pseudonimem Richard Bachman.

Artykuł powstał we współpracy z skupszop.pl – Stephen King – książki