Najważniejsze surowce energetyczne (ropa i gaz)

1198

Rynki energii są częścią rynków towarowych, które są szczególnie związane z handlem i dostawami energii. Rynki energii wpływają na rynek energii elektrycznej, a także na inne źródła energii.

Duża zmienność rynków energii i wysokie ceny towarów powodują, że inwestorzy znów się nimi interesują. Zasoby energii mają takie właściwości, że handel nimi jest zawsze atrakcyjny.

Po pierwsze, w przeciwieństwie do innych surowców, zasobów energii nie można odnowić i poddać recyklingowi. Ponadto każdy element produkcji kosztuje stosunkowo dużo, aby znaleźć, rozwinąć i opanować rynek. Zatem ruchy rynkowe nie są wyłącznie przypadkowe i idą w górę. Takie cechy pozwalają handlowcom stosować długoterminową strategię „kup i trzymaj” w celu dywersyfikacji portfeli.

Nieustannie zmieniające się ceny ropy i gazu oznaczają, że te produkty energetyczne przyciągają instrumenty do szybkich inwestycji. Handel ropą i gazem za pomocą kontraktów CFD jest najłatwiejszy, najczęstszy i najpopularniejszy, niezależnie od ilości, czasu i miejsca handlu. Trader’s Way oferuje dobrze znany CFD do handlu lekką ropą naftową i gazem ziemnym na wygodnej platformie MT4 z przyjaznym interfejsem, zaawansowanymi wykresami, wskaźnikami, Expert Advisors i opcjami programowania. Doskonale zabezpieczone i niezawodne, możesz handlować najszerszą gamą instrumentów rynku finansowego oferowanych przez Trader’s Way na tej samej platformie.

Zapewniając bezpłatny, nieograniczony handel z maksymalnymi możliwościami, pozwalamy ci wybrać sposób, w jaki chcesz handlować tymi instrumentami – każdy z naszych trzech rodzajów rachunków może spełnić wymagania każdego inwestora. Możesz handlować ze stałą lub zmienną różnicą kursową na rynku międzybankowym lub bez niej, bez interwencji brokera. Wystarczy dodać olej i gaz do portfela przy minimalnym wysiłku i cieszyć się maksymalnymi możliwościami.