System Paroli

1731

System Paroli

System Paroli to progresywny system zakładów, tym samym jest to dokładne przeciwieństwo systemu Martingale. Jest on także bardzo prosty w użyciu.

Podstawowa zasada system Paroli jopiera się na tym, że po wygranej przy dowolnym rzucie kulką musisz podwoić zakład z danego rzutu i wykorzystać go przy kolejnym spinie. Należy to powtarzać dopóki trwa Twój ciąg wygranych. Jednak jeśli przegrasz dany spin, musisz powrócić do początkowej sumy zakładów w kolejnym rzucie.

Zwiększ swoje szanse na wygraną. Dowiedz się, jak działają darmowe spiny!

 • Zaletą systemu Paroli jest to, że w przeciwieństwie do systemu Martingale wyzerowaniem całości swojej puli w trakcie zaledwie kilku spinów (system Martingale cieszy się złą sławą z powodu tendencji do zerowania konta w zaledwie 10 do 12 rzutów kulki).
 • Wadą systemu Paroli jest to, że wyjdziesz na plus tylko jeśli ukończysz całą sekwencję strategii w danym momencie. Za każdym razem, gdy nie ukończysz całej sekwencji, stracisz początkową sumę zakładów. Niestety niekompletne sekwencje zdarzają się raczej często.

Dla lepszego zrozumienia systemu Paroli, przyjrzyjmy się praktycznemu przykładowi. Oszacujmy, że cała Twoje sekwencja powinna składać się z 4 kolejnych wygranych. Oznacza to, że Twoja sekwencja będzie kompletna tylko jeśli zdołasz osiągnąć 4 wygrane pod rząd; w przeciwnym wypadku sekwencja zakończy się porażką (będzie niekompletna).

Twoje wyniki spinów przedstawiają się następująco:

  • Stawiasz 1 Jednostkę – przegrywasz (całkowita przegrana: 1 jednostka; w tym przypadku zgodnie z systemem Paroli nie musisz podwajać zakładów, ponieważ spin zakończył się przegraną; w związku z tym w kolejnym rzucie stawiasz tą samą sumę 1 jednostki)
  • Stawiasz 1 Jednostkę – wygrywasz (ponieważ wygrałeś, musisz teraz podwoić sumę zakładów z 1 jednostki na 2 jednostki, którą tą sumę stawiasz w kolejnym spinie)
  • Stawiasz 2 Jednostki – wygrywasz (postawiłeś 2 jednostki, więc teraz znowu musisz podwoić sumę zakładów i w związku z tym postawić 4 jednostki w kolejnym obrocie ruletki)
  • Stawiasz 4 Jednostki – przegrywasz (jednak ponieważ już raz przegrałeś 1 jednostkę na samym początku sekwencji, musisz obliczyć swój wynik jako 4 jednostki – [2 jednostki + 1 jednostka] = 1 jednostka; w związku z tym Twoja całkowita strata wynosi 2 jednostki [tj. 2 razy nie osiągnąłeś pełnej sekwencji])
  • Stawiasz 1 Jednostkę – wygrywasz (musisz podwoić następny zakład stawiając 2 jednostki)
  • Stawiasz 2 Jednostki – wygrywasz (musisz podwoić kolejny zakład stawiając 4 jednostki)
  • Stawiasz 4 Jednostki – wygrywasz (musisz podwoić kolejny zakład stawiając 8 jednostek)
  • Stawiasz 8 Jednostek – wygrywasz (ukończyłeś sekwencję, ponieważ byłeś w stanie osiągnąć 4 kolejne wygrane; Twoja wygrana z sekwencji wynosi 1+2+4+8=15 jednostek.
  • Kalkulacja zysków przedstawia się następująco: 15-2 (poprzednie przegrane) = 13 jednostek wygranej „netto”.

Pomimo trudnego do osiągnięcia wymogu uzyskania kolejnych wygranych w celu ukończenia sekwencji, system ruletka Paroli jest całkiem popularny. Wynika to z faktu, iż łatwo jest wyliczyć w myślać kolejną sumę zakładów do postawienia. Niektóre wersje ruletki online udostępniają nawet przycisk stawiania, co jeszcze bardziej upraszcza sprawę (dowiedz się więcej o wybranych rodzajach ruletki).

Jak wygląda wykorzystanie systemu Paroli w praktyce?

Kiedy zdecydujesz się na użycie systemu Paroli, upewnij się, żeby obstawiać 50/50 tylko pozycje poza numerami (tzw. outside bets). Oznacza to, że NIE stawiasz na pojedyncze numery, ale zamiast tego Czarne lub Czerwone, Parzyste lub Nieparzyste, '1 do 18′ lub ’19 do 36′.

Wykorzystajmy sekwencję obstawiania pozycji czarne lub czerwone jako przykład, żeby pokazać Ci jak wygląda to w systemie Paroli. Załóżmy, że początkowy zakład wynosi 1 USD i stawiasz 1 USD na Czerwone.

Jeśli kulka wyląduje na czarnym polu, przegrywasz. Wtedy znowu stawiasz 1 USD na Czerwone (nie podwajasz stawki, kiedy przegrywasz – pamiętasz?). Tym razem kulka ląduje na Czerwonym, więc wygrywasz. Zgodnie z systemem Paroli, musisz teraz podwoić zakład, stawiając teraz 2 USD na Czerwone. Jeśli wypadnie Czerwone, zbierasz 4 USD wygranej (Twój zwrócony zakład na 2 USD i Twoja wygrana 2 USD). Odejmujesz od tej sumy 1 USD, którego przegrałeś w poprzedniej rundzie i wychodzisz na plus z wygraną 1 USD na czysto.

Porady jak korzystać z systemu Paroli

Nie musisz zawsze stawiać na ten sam kolor. Możesz zmieniać swoje obstawianie jak tylko zechcesz, ponieważ nie wpłynie to na wyniki stosowanie systemu Paroli. Gdy podwajasz sumę zakładów, możesz postawić tą sumę na innych pozycje poza liczbami, jak Czerwone lub Czarne, Parzyste lub Nieparzyste, „1 do 18” lub „19 do 36”.

Czy naprawdę można wygrać z systemem Paroli?

System Paroli jest bardziej niestabilny niż system Martingale, gdzie Twoje wygrane są stałe aż do chwili, gdy przegrasz całą swoją pulę pieniędzy. Może nie brzmi to zbyt zachęcająco, jednak należy zaznaczyć, że wykorzystanie systemu Paroli NIE niesie za sobą bardzo namacalnego ryzyka utraty przez gracza całej puli pieniędzy. Chociaż przegrane spiny będą pojawiać się bardzo, bardzo często, wszystko czego potrzebujesz w przypadku systemu Paroli to kilka kolejno następujących po sobie wygrywających spinów, dzięki czemu zyskasz dobre wyniki. Jednak ta teoria rzadko sprawdza się w prawdziwej grzej w ruletkę. Z systemem Paroli możesz liczyć co najwyżej na to, że po kilku godzinach gry osiągniesz zyski bardzo bliskie zeru.