Utrzymują się pozytywne nastroje na rynku akcji

608

Podczas dzisiejszej sesji ponownie możemy obserwować dobre nastroje na giełdzie. Indeksy giełdowe w Europie wyraźnie zyskują od początku notowania. W drugiej połowie sesji tuż przed godziną 16:30 pojawiły się pozytywne informacje z Wielkiej Brytanii na temat porozumienia Brexit.

Według raportów Bloomberga negocjatorzy mają podpisać projekt umowy

porozumienie przed szczytem Unii Europejskiej, którego początek zaplanowano na pojutrze, czyli w czwartek. Wszystko wskazuje na to, że spektrum „Brexitu bez porozumienia” coraz bardziej maleje, a prawdopodobieństwo porozumienia między Wielką Brytanią a Unią Europejską rośnie. To oczywiście przekłada się na pozytywne nastroje nie tylko na giełdzie, ale także na funta brytyjskiego, który po dostarczeniu informacji skoczył ponad 100 pipsów, testując w ten sposób kluczową strefę oporu na 1,2750.

Jeśli chodzi o sesję w Polsce,

GPW korzysta również z pozytywnych nastrojów, ale wzrost jest tutaj znacznie słabszy niż w Europie. Sesja na WIG20 zakończyła się ruchem + 0,3%. Wśród największych firm najgorzej wypadła dziś Jastrzębska Spółka Węglowa (-3,7%), podczas gdy PGE (+ 5,2%). Jednak w Europie niemiecki Dax zyskał ponad 1,2%, znaliśmy również znaczny wzrost we francuskim CAC40, który dziś wzrósł o 1,05%. Jednak londyński FTSE100 wyraźnie pozostawał w tyle, co zakończyło sesję na poziomie wczorajszego zamknięcia, ze względu na silne umocnienie funta brytyjskiego.

Niemniej nastroje na giełdzie pozostają dobre,

Indeksy w USA również są na solidnym plusie, wzrosty S & P500 przekraczają 1%, Nasdaq rośnie o 1,2%, a Dow Jones o 0,9%. W przypadku Stanów Zjednoczonych warto wspomnieć, że sezon publikacji wyników dopiero się zaczyna, co niewątpliwie będzie miało wpływ na handel w najbliższej przyszłości. Oczywiście kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest trwający konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, ale jak widać na wykresach, inwestorzy nie przejmują się zbytnio. Indeksy amerykańskie powoli zbliżają się do szczytów wszechczasów.