Utrzymywanie się z giełdy: czy to możliwe?

2695

Każda osoba prywatna, która inwestuje na giełdzie marzy, aby utrzymywać się ze swoich inwestycji giełdowych. Ale czy utrzymywanie się z giełdyjestrzeczywiście możliwe?

Zdobycie doświadczenia, aby utrzymywać się z giełdy:

Utrzymywanie się z giełdy nie jest rzecz jasna możliwe, jeśli jesteś początkującym traderem i nie masz żadnego doświadczenia w tym temacie. Jak szybko zauważysz, nauczenie się rynków giełdowych i zarządzania pieniędzmi umożliwiające osiąganie więcej zysków niż strat wymaga czasu.

Na szczęście istnieją rozwiązania, dzięki którym możesz ćwiczyć i przyspieszyć uzyskanie niezbędnej wiedzy. Możesz rozpocząć spekulując za pomocą bezpłatnego konta demo do czasu, aż będziesz osiągał wystarczające zyski fikcyjne. Wtedy będziesz mógł wpłacić depozyt na swoje konto, aby spekulować z użyciem własnego kapitału i realnie zarabiać pieniądze.

Niezbędne jest również poświęcenie jak największej ilości czasu na inwestowanie na giełdzie. Jeżeli nie masz możliwości spędzania ponad godziny dziennie na spekulowaniu lub analizowaniu rynków, masz niewielkie szanse, aby pewnego dnia zacząć się utrzymywać ze spekulowania na giełdzie.

Znajomość analizy technicznej i fundamentalnej

O ile inwestowanie na giełdzie nie jest nauką ścisłą, do generowania zysków z większości zajętych pozycji niezbędne jest nauczenie się obu metod analizy rynków czyli analizy technicznej i analizy fundamentalnej.

Analiza techniczna służy do interpretacji wykresów giełdowych w celu łatwiejszego prognozowania przyszłych trendów, podczas gdy analiza fundamentalna polega na analizie wydarzeń ekonomicznych mogących mieć wpływ na rynki w danym momencie.

Te dwa rodzaje analizy, przeprowadzone łącznie, umożliwiają wykonanie bardzo dokładnych prognoz zmiany kursów a więc zwiększenie szans na zrealizowanie zysków krótkoterminowych i długoterminowych.

Giełda dla początkujących

Dzięki rozwojowi usług związanych z internetem i ogólnie nowymi technologiami obecnie dostęp do rynków giełdowych jest łatwy i łatwo jest spekulować na kursie akcji giełdowych. Ale jak to zrobić, jeśli nie wie się absolutnie nic o tym świecie i ani o finansach?

Giełda w skrócie dla początkujących

Giełda jest tak naprawdę rynkiem, na którym się sprzedaje i kupuje akcje. Akcja reprezentuje część spółki i jest sprzedawana przez spółkę w celu uzyskania kapitału na potrzeby finansowania.

Obecnie każda osoba prywatna może działać na rynku giełdowym kupując i sprzedając akcje notowanych spółek oraz korzystać ze zmian kursów, aby realizować zyski.

Przykładowo, możesz kupić akcję za 10€ i odsprzedać ją trochę później, gdy jej kurs wzrośnie do 15€ inkasując różnicę.

Funkcjonowanie Giełdy jest relatywnie proste, lecz zostało jeszcze uproszczone wprowadzeniem narzędzi takich jak kontrakty CFD i opcje binarne, które zostały utworzone z myślą o osobach prywatnych.

Kontrakty CFD dla początkujących:

Pierwsze narzędzie, które zostało utworzone, aby umożliwić najbardziej początkującym inwestorom spekulowanie na kursie akcji na Giełdzie wywodzi się w rzeczywistości z rynku wymiany walut. Są to CFD lub „Kontrakty na różnice kursowe„. Dzięki tym kontraktom inwestorzy mogą zajmować pozycje na kursie akcji na Giełdzie spekulując na wzrost lub na spadek ich kursów. Jeżeli kurs danej akcji osiągnie przewidziany poziom wystarczy zamknąć zajętą pozycję, aby zainkasować różnicę.

CFD pozwalają zrealizować duże zyski dzięki efektowi dźwigni, który mnoży inwestycje bazowe, a więc zyski, przez 100, 200 a nawet 400.

Opcje binarne funkcjonują w jeszcze prostszy sposób. Jest to forma zakładu o zmianę kursu akcji w krótkim czasie. Celem jest odgadnięcie czy cena akcji wzrośnie czy wręcz przeciwnie, spadnie, w określonym interwale czasu. W przypadku prawidłowego odgadnięcia, inwestor zarabia średnio 80% stawki początkowej.

Jak nauczyć się Giełdy, gdy jest się początkującym?

Brokerzy online oferują wiele bezpłatnych materiałów umożliwiających początkującym szkolenie się i nauczenie się Giełdy łatwo i szybko, jak również bezpłatne konta demo, na których można ćwiczyć bez ryzyka.