Wstępna decyzja kredytowa

881

Wstępna decyzja kredytowa

Popularny produkt w bankowości konsumenckiej mający na celu zwiększenie udziału w rynku. Kredytodawcy oferują konsumentom niezamawiane kredyty (zazwyczaj karty kredytowe) na podstawie publicznie dostępnych historii kredytowych. Konsumenci mogą zawsze zwyczajnie zignorować złożoną ofertę, jednakże czasem jest ona zbyt kusząca (zob. cytat poniżej). W przypadku promesy kredytu hipotecznego jest to wstępne zobowiązanie do udzielenia kredytu hipotecznego w określonej wysokości i na określonych warunkach, z zastrzeżeniem ostatecznych zmian wprowadzanych w momencie faktycznego zakupu. Jest to korzystne dla osób zamierzających kupić mieszkanie, gdyż z góry wiedzą, na co mogą sobie pozwolić. Zobacz też : Wstępna analiza kredytowa

Niewolnictwo kredytowe

Myślę, że każdy Kanadyjczyk powinien przyjrzeć się swojej sytuacji finansowej. Upewnij się, że co miesiąc spłacasz swoje karty kredytowe. Jeżeli nie jesteś w stanie, postaw sobie to za cel i staraj się go osiągnąć. Musimy mniej pożyczać i rzadziej używać kart kredytowych. Musimy częściej płacić gotówką. Musimy też wydawać mniej na zbędne przedmioty, na których potem tylko osiada kurz. Jeżeli masz już dom, nie zapożyczaj się, aby kupić większy. Dlaczego? Im więcej mamy zadłużenia, tym więcej oni mają niewolników. Im wyższe jest twoje zadłużenie, tym dłużej pozostaniesz niewolnikiem. Cały system ma na celu ciągłe zwiększanie twoich wydatków, co powoduje, że musisz pracować coraz więcej, żeby spłacić zaciągnięte kredyty. Jeżeli nic nikomu nie będziesz winny, będziesz miał mniej zmartwień i łatwiej będzie ci zgromadzić oszczędności.

Komentarz czytelnika do artykułu: TD Bank buys MBNA’s Canadian credit card business, opublikowanego na stronie: www.cbc.ca, 15 sierpnia 2011 r.