Zarzadzanie ryzykiem na rynku finansowym

money management

1713

Działanie na rynku Forex może być opłacalne, jednak może to być równie kosztowne bez właściwego zarządzania twoim kapitałem. Generalnie z każdą transakcją, ustawiany jest stop loss w celu zapewnienia, że transakcja, która nie jest dla ciebie korzystna nie pochłonęła całkowicie zainwestowanego przez ciebie kapitału.

Stop loss jest obecnym celem, gdzie transakcja będzie zamykana. Ustawienie właściwych stop lossów jest ważne, aby mieć pewność, że straty ograniczone są do minimum. Dla przedsiębiorców, którzy nie chcą co chwilę siadać przy komputerze, a mają pozycje otwarte, stop lossy są najlepszym rozwiązaniem.

Ustalenie kwoty, jaką jesteś gotowy stracić na transakcji jest subiektywne. Ogólnie rzecz biorąc, poziomy ryzyka ustawione są od 1% do 5% od sumy środków. Oznacza to, że przy 5% ryzyku możesz ustalić 20 stratnych transakcji zanim stracisz wszystkie środki. Jeśli okaże się, że często tracisz 100% swoich funduszy, możesz odtworzyć swoją strategię.

Powiedzmy, że wpłaciłeś podstawową kwotę 1.000 dolarów. Przy 2% ryzyku na każdej transakcji, przy ustawionym zleceniu stop loss, na każdym zleceniu możesz stracić 20 dolarów ($1,000 x 2% = $20).

Upewnij się, że odpowiednio zarządzasz ryzykiem, gdyż jest to jeden z kluczowych aspektów długotrwałego sukcesu inwestycyjnego.