Zasady gry w ping ponga

1774

Tenis stołowy jest sportem olimpijskim od 1988 roku i jest niezwykle popularny w Azji, chociaż jest rozgrywany na całym świecie, od zakurzonych ulic Etiopii po publiczne szkoły wiejskiej Anglii. Gra rzeczywiście zaczęła się w Anglii pod koniec XIX wieku, najpierw jako gra towarzyska dla klas wyższych. Dźwięk piłki na wczesnych nietoperzach nadał jej nazwę „ping pong”, ale ponieważ stało się to znakiem towarowym w niektórych krajach, tenis stołowy wkrótce stał się bardziej popularną nazwą.

Przedmiot gry

Począwszy od 2001 roku celem gry jest zdobycie 11 punktów (wcześniej było to 21) przez wymanewrowanie przeciwnika albo uderzeniem piłki w siatkę, uderzeniem ze stołu lub całkowitym pominięciem. Mecze są zwykle rozstrzygane jako najlepsze z pięciu, siedmiu lub dziewięciu gier, czyli pierwsza osoba, która osiągnie 11 punktów odpowiednio w trzech, czterech lub pięciu grach.

Gracze i wyposażenie

W grze pojedynczej jest to gra jeden na jednego, podczas gdy podwajanie zagrywa dwa na dwa, chociaż można również grać przeciwko dwóm w sytuacjach nieformalnych (na przykład rodzinne wakacje!). Tutaj skupimy się na zasadach singli.

Do gry w ping ponga potrzeba niewiele sprzętu, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że pierwotnie była to improwizowana gra na stole z książkami zarówno do gry w sieci, jak i nietoperzy! Oficjalnie gra się w białą (lub czasem pomarańczową) piłkę do tenisa stołowego o średnicy 40 mm i wadze 2,7 g; rakiety (termin oficjalny), które są zwykle nazywane nietoperzami (Wielka Brytania) lub wiosłami (USA) i są czerwone z jednej strony, a czarne z drugiej; oraz stół o długości 2,74 m (9 stóp), wysokości 76 cm (30 cali) i szerokości 1,52 m (5 stóp). Stół jest zwykle niebieski lub zielony i ma szerokość 15,25 cm (6 cali) na całej szerokości, dzieląc go na pół.

Punktacja

Punktacja odbywa się poprzez zmuszanie przeciwnika do uderzenia piłką długą lub szeroką ze stołu lub w inny sposób w siatkę lub poprzez zagranie strzału, którego nie jest w stanie trafić. Podczas serwowania twój przeciwnik wygrywa punkt, jeśli nie wykonasz prawidłowego serwowania – ten, który odbija się po twojej stronie stołu, a następnie usuwa siatkę (jeśli trafi w siatkę, jest to let, a gracz rezerwuje) i odbija się na swojej bok.

Siatkowanie piłki nie jest dozwolone, ani jej nie blokuje, a podwójne trafienie również spowoduje przyznanie punktu przeciwnikowi. Zauważ, że w tenisie stołowym krawędzie stołu (linie) są „w”, ale bok nie.

Zasady tenisa stołowego (ping pong)

  • Ping pong jest rozgrywany w ustalonej wcześniej liczbie gier, a pierwsza do 11 punktów wygrywa każdą grę.
  • Losowanie monety lub innej formy losowania określa, który z graczy będzie serwował jako pierwszy.
  • Każdy tenisista stołowy podaje dwa razy po kolei i podania muszą być wykonane z otwartej dłoni, piłka rzuciła się na sześć cali, a następnie uderzyła, aby odbijała się po stronie serwisowej, oczyszczała siatkę, a następnie odbijała się po stronie odbiornika.
  • Punkty są ustalane zgodnie z powyższym opisem, a gry muszą być wygrane o dwa wyraźne punkty. Na 10-10 każdy gracz z kolei służy tylko raz, dopóki jeden gracz nie ustanowi dwupunktowej przewagi i nie wygra gry.
  • Po każdej grze gracze obracają zarówno koniec stołu, z którego grają, jak i tego, kto podaje i odbiera piłkę jako pierwszy.
  • W decydującej grze meczu zamiana graczy kończy się, gdy któryś z graczy osiągnie pięć punktów.