Zmaksymalizuj swoje wygrane jeszcze przed rozdaniem kart

831

Poker jest grą, w której trzeba ciągle podejmować decyzje. Niektóre są proste, inne bardzo trudne, jeszcze inne trzeba podejmować bardzo szybko, czasem kilkanaście razy na minutę. Gra online wiąże się z niesamowitą presją i czasem bywa przytłaczająca. Podbić? Sprawdzić? Spasować? Nawet jeżeli strata związana ze złą decyzją jest mała, to i tak zostawia ona ślad. Podejmowanie najlepszych możliwych decyzji na podstawie posiadanych informacji i własnego układu jest najlepszym sposobem na pokonanie rywali. Wasz sukces w dłuższej perspektywie czasu będzie opierał się na ciągłym dostosowywaniu się. Nawet najmniejszy detal może oznaczać bardzo dużo w kontekście zysku!

Przedstawiamy Wam zatem 10 absolutnie podstawowych porad, które pomogą Wam zmaksymalizować ów zysk. Zapewne o większości z nich wiecie, ale idziemy również o zakład, że czasem zdarza się Wam zapomnieć o ich stosowaniu.

Wybór pokerroomu

Selekcja odpowiedniego pokerroomu będzie jedną z najważniejszych decyzji, jakie dokonacie w swojej podróży z pokerem. Na rynku jest ich mnóstwo i mają oni różne oferty dla graczy. Dokonanie ostatecznego wyboru może być kłopotliwe. Oprogramowanie, ilość fishy przy stołach czy system VIP – wszystkie te czynniki będą miały duży wpływ na Wasz winrate. Wybierajcie tylko dobrze znane pokerroomy z doskonałą reputacją. We właściwym wyborze powinno również pomóc założenie kont na kilku pokerroomach i porównanie ich oferty na własnej skórze. Pomóc w tym mogą Wam nasze recenzje pokerroomów, gdzie znajdziecie też linki do największych i najlepszych marek.

Wybierzcie swoje stawki

To również jedna z najważniejszych decyzji na początek przygody z pokerem online. Być może rozpoczynanej już po raz kolejny po przegraniu początkowego bankrollu. Pokerroomy oferują bardzo szeroką gamę stołów z przeróżnymi limitami. Na początek powinniście rozważyć takie, które Was nie krępują i na jakie możecie sobie pozwolić. Przy różnych okazjach możecie oczywiście próbować przenosić się wyżej, ale musicie mieć na to większy plan. Ciągłe próbowanie może się skończyć dużymi stratami. Rozważcie wszystko spokojnie i pamiętajcie, że największy zwrot z inwestycji przychodzi na stołach ze średnim limitem.

Wybierzcie odpowiedni stół

Zanim zasiądziecie do konkretnego stołu, poświęćcie kilka minut na obserwację gry przy nim, zobaczcie, czy są przy nim gracze, z którymi graliście już wcześniej i z którymi być może chcecie lub nie chcecie ponownie zagrać. Sprawdźcie przynajmniej 3 stoły i wybierzcie ten, na którym gra najbardziej Wam odpowiada. Niektóre pokerroomy podają Wam informacje o grze na konkretnych stołach – średniej wysokości puli, % graczy widzących flopa – wykorzystajcie je w wyborze najlepszego stołu. Jest wielu słabych graczy i miękkich stołów – wiecie co z nimi zrobić.

Wybierzcie pozycję przy stole

W dłuższej perspektywie Wasza pozycja przy stole będzie niezwykle istotna. Ogólnie chcecie mieć luźno grających zawodników po swojej prawej i tych grających tight po lewej. Jest to ważne z tego względu, że dobrze jest mieć przewagę pozycji nad potencjalnym fishem siedzącym przy stole. Każdy gracz ma oczywiście swoją opinię dotyczącą pozycji przy stole, opartą na jego stylu gry, ogólna zasada jest jednak przedstawiona wyżej.

Róbcie notatki o rywalach

Poker to gra informacji i posiadanie ich jak najwięcej, da Wam przewagę i pozwoli podejmować jak najlepsze decyzje. Zauważanie i zapamiętywanie każdego odrębnego stylu gry jest konieczne jeżeli chcecie być dobrymi pokerzystami. Robienie notatek w ciągu całej gry okaże się bardzo pomocne w dłuższej perspektywie. Jak często ktoś podbija przed flopem? Czy często pasują przed flopem? Jak reagują na rozmiar swojego stacka? Ważny będzie również czas, jakiego potrzebują do zagrania. Dobre notatki to dobre decyzje w przyszłości, wykorzystajcie tę szansę na zdobycie przewagi.

Wyłączcie czat

Czat jest ekstremalnie rozpraszającym narzędziem i bardzo rzadko daje jakieś wymierne korzyści w grze. I nie dotyczy to wyłącznie czata przy stoliku. Wyłączcie też wszystkie rozmowy jakie prowadzicie na Facebooku czy Skypie.

Wyłączcie przeszkadzajki

Telewizor, radio czy nawet muzyka mogą przeszkadzać Wam w grze. Oczywiście, siedzenie godzinami przed monitorem potrafi być ekstremalnie monotonne i większość pokerzystów preferuje słuchania muzyki podczas sesji. Wielu powie, że słuchanie jej pozwala pozostać skupionym i świadomym gry. Badania dowiodły jednak, że taki nawyk może powodować straty. Wykonywanie kilku rzeczy w tym samym czasie może być zdradliwe i nasza produktywność spada. Wiele osób będzie negować takie podejście i jeżeli już musicie słuchać muzyki, to dobierajcie jej rodzaj bardzo rozsądnie.

Grajcie ciasno

Gra tight jest fundamentalna w sztuce nauki wygrywania w pokera. Wiele osób wie, jak grać w pokera, ale tylko niewielu wie, jak robić to z zyskiem. Im bardziej marginalne ręce rozgrywacie, tym trudniejsze będą Wasze decyzje. Co za tym idzie – im trudniejsze decyzje, tym więcej błędów. Wybieranie bardziej wartościowych układów może sprawić, że Wasze decyzje będą łatwiejsze. Nie idźcie jednak w tym zbyt daleko. Statystycznie A A zdarza się raz na 220 rozdań. Można się wyblindować…

Róbcie przerwy

Jest to bardzo ważne aby ograniczyć stres jaki na Was ciąży. Grajcie godzinę, potem weźcie przerwę – nie ważne czy wygrywacie, czy jesteście na minusie. W dłuższej perspektywie przemęczenie może przynieść więcej strat niż zysków niesie ze sobą dobry run. Przerwa pozwoli Wam pozostać w lepszej formie i wygrywać częściej.