5 czynników, które nie pozwalają Ci zarabiać w pokerze

694

Nawet najlepszym graczom pokerowym przydarzają się pewne błędy i ich popełnianie nie powinno być powodem do wstydu, a jedynie motywacją do dalszej pracy. Są jednak luki w grze – zazwyczaj początkujących – graczy, które nie pozwalają im osiągać spodziewanych efektów finansowych. Chcemy Wam przedstawić pięć najczęstszych błędów, która sprawiają, że nie jesteście w stanie zarabiać.

Jest niewielu graczy online, o ile w ogóle są tacy, których gra jest zupełnie pozbawiona błędów. Naturalnie, największą liczbę tych, którzy często się mylą można znaleźć na niższych stawkach, gdzie często przebywają gracze będący na początku swojej pokerowej przygody. Jakie są zatem najczęstsze luki w ich grze w pokera?

Za dużo sprawdzania

Gracze z mikrostawek często dążą do sprawdzania zdecydowanie zbyt często mimo że ich rywale nie blefują wcale lub zbyt rzadko aby pozwalać sobie na częste sprawdzanie. Powinniśmy tego unikać, a gdy zauważymy to u rywali, to powinniśmy wykorzystać to na naszą korzyść. Wiedza, że nasi przeciwnicy są przygotowani na sprawdzanie z bardzo szeroką gamą rąk oznacza, że powinniśmy często wykonywać zagrania dla value i sprawiać, że ludzie będą płacili nam gdy mamy najlepszy układ.

Brakujące value

To raczej poważna luka. Kiedy macie dobre ręce, musicie uzyskiwać z nich najwyższą możliwą kasę. Nieosiąganie tego rezultatu można zwyczajnie porównać z traceniem kasy, bo w efekcie na koniec macie mniej pieniędzy niż powinniście mieć. Obie powyższe luki są ściśle związane z trzecią czyli lekceważeniem pozycji.

Lekceważenie pozycji

„Wypowiadanie się jako pierwszy przy stole w trakcie rozgrywki sprawia, że trudno jest kontrolować to, co dzieje się na nim, a jeżeli chcecie być dobrymi pokerzystami, tę kontrolę musicie posiadać.

Zbyt dużo agresji może Was zranić

Nawet jeżeli jesteście nowi w pokerze, prawdopodobnie słyszeliście, że bycie agresywnym popłaca. Ale przesadzanie z agresją może być niebezpieczne, szczególnie w turniejach, w których stacki nie są wysokie. W nich trzeba grać przede wszystkim solidnie, wchodzić w rozdania z dobrymi rękami i unikać bycia zbyt krzykliwym. Rozgrywanie zbyt wielu rozdań, wrzucanie na stół zbyt dużej liczby żetonów ze słabymi rękami czy nieustanne blefowanie może być dla Was bardzo kosztowne.

Zbyt schematyczna i oczywista gra

To kolejna luka, która może nie jest tak istotna przeciwko słabszym graczom, ale może powodować duże straty w rozgrywce z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Szybko wychwycą oni Wasze typowe zachowania i dostosują swoją grę, wykorzystując je przeciwko Wam.

Jeżeli widzicie, że w Waszej grze występują te luki, powinniście jak najszybciej popracować nad ich wyeliminowaniem, a wtedy Wasza gra ma szanse stać się dochodową. Gdy nie będziecie już popelniać tych błędów, możecie z powodzeniem stosować sprawdzone strategie, które powinny dobrze działać.