Airdrop

919

W ekosystemie kryptowaluty i łańcucha bloków termin „Airdrop” odnosi się do dystrybucji zasobów cyfrowych do społeczeństwa, albo z racji posiadania innego tokena, albo po prostu z tego powodu, że jest on aktywnym adresem portfela na określonym łańcuchu bloków.

Jest to odrębne i odrębne od przydziału tokenów lub monet, które mają miejsce w ramach wydarzenia ICO. Podczas ICO oferowany zasób cyfrowy jest zazwyczaj kupowany za pomocą innej monety lub tokena. W przypadku zrzutów nie jest wymagany zakup od odbiorcy, co oznacza, że ​​aktywa są dystrybuowane za darmo.

Airdrops są często używane jako narzędzie marketingowe w celu zwiększenia świadomości dystrybuowanej monety lub tokena, a także jako metoda dywersyfikacji liczby posiadaczy tego zasobu.

Sposób, w jaki zrzuty zwykle działają, polega na tym, że aby się zakwalifikować, użytkownik musi przechowywać pewną ilość zasobu w portfelu publicznym w momencie wykonania migawki, która jest pobierana jako widok bieżącego stanu blockchain w tym momencie konkretny moment w czasie.

Na przykład OmiseGo wykonał zrzut do posiadaczy Etheru na blockchainie Ethereum w lipcu 2017 r., Dystrybuując 5% całkowitej liczby tokenów OmiseGo w stosunku 0,075 OMG na ETH do wszystkich portfeli posiadających więcej niż 0,1 ETH w momencie migawka.

Airdrops wraz z widelcami są przez niektórych uważane za rodzaj dywidendy uzyskanej z posiadania aktywów cyfrowych, o ile jest to dodatkowa premia wypłacana posiadaczom tokenów proporcjonalnie.