Akcje Walmart

1829

Walmart to amerykańska firma z największą siecią supermarketów na świecie, założona w 1962 roku przez Sama Waltona. Siedziba główna Walmartu znajduje się w Bentonville, Arkansas. Cechą charakterystyczną sklepów Walmart jest niska cena produktów. Walmart jest częścią sieci Dow Jones Indesk.

Kurs akcji Walmart

Wykres cenowy i notowania Walmart

Prognozy i analiza cen akcji Walmart

NotowaniaWalmart – Analiza fundamentalna

Profil akcji: Wal-Mart Stores Inc.

Wal-Mart Stores Inc. z siedzibą w Bentonville, USA, jest największą na świecie grupą handlową, największym prywatnym pracodawcą i najbardziej dochodową firmą. Założona w 1962 roku sieć supermarketów i domów towarowych posiada obecnie około 11 700 oddziałów w 28 krajach świata i około 260 milionów klientów tygodniowo.

Walmart Inc.
Państwo Stany Zjednoczone
SiedzibaBentonville
Data założenia1962
Forma prawnaspółka akcyjna
Założyciel WalmartSam Walton
DyrektorC. Douglas McMillon
ISINUS9311421039
Symbol akcjiNYSE: WMT

Walmart sprzedaje towary takie jak żywność, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, książki, płyty CD i DVD, elektronikę, meble, karmę dla zwierząt domowych, zabawki, kosmetyki i biżuterię. Głównym obszarem działalności firmy jest region Ameryki Północnej i Południowej. Wiele produktów z szerokiego asortymentu można zamówić online.

Akcje Wal Mart wchodzą w skład indeksu Dow Jones i S&P500. Zobacz. Indeksy giełdowe w USA i giełdy w Stanach Zjednoczonych.

  • Sektor: Handel detaliczny
  • Branża: Handel detaliczny artykułami spożywczymi

Akcje Walmart — kurs i wykres

Walmart, największa na świecie międzynarodowa sieć hurtowa i detaliczna, zwiększyła sprzedaż. Zysk netto firmy wynosi 3,84 mld USD. Przychody Walmart – 123,94 mld USD.

Według analityków Forex sieć handlowa Walmart może przynosić zysk swoim akcjonariuszom powyżej 8%.

Największa na świecie spółka, Walmart, zarządza siecią sklepów detalicznych o tej samej nazwie, które sprzedają towary po cenach hurtowych i detalicznych. Główna siedziba firmy znajduje się w Bentonville w stanie Arkansas.

Od momentu otwarcia w 1962 roku sieć handlowa Walmart starała się prowadzić politykę marketingową skierowaną na ochronę praw konsumentów.

Produkty spółki były przeznaczone głównie dla konsumentów z demokratycznym portfelem. Zarząd spółki starał się wprowadzać innowacje marketingowe i techniczne, które by zwiększały zainteresowanie produktami sklepów, zwiększały sprzedaż, a jednocześnie były korzystne dla konsumentów.

Jak Walton został skutecznym finansistą

Sam Moore Walton, założyciel sieci supermarketów i hipermarketów, w ciągu wielu lat był uznawany za najbogatszego Amerykanina. Biografii Sama Moore’a Waltona uczą się studenci marketingu.

Przyszły miliarder Walton rozpoczyna swoją działalność komercyjną podczas Wielkiego Kryzysu. Rodzice Waltona trzymali krowy, jego matka sama doiła mleko i robiła lody. Mały Walton pomagał sprzedawać mleko i lody.

W wieku siedmiu lat Walton hoduje króliki i gołębie na sprzedaż, pracuje jako listonosz, dystrybuuje czasopisma i gazety. Sam Walton nie zapominał też o studiach. W szkole otrzymał tytuł najbardziej Wszechstronnie Rozwiniętego Chłopca.

Jako nastolatek uratował tonącego chłopca. Od tego momentu Walton zostaje harcerzem. Odwaga, poszukiwanie nowych sposobów stały się jedną z głównych cech przedsiębiorcy i determinowały styl prowadzenia biznesu chłopaka.

Wynalazki marketingowe Waltona

W swoim pierwszym wynajętym sklepie przyszły miliarder testował pomysły biznesowe: sprzedawanie towarów po niskich cenach, odmawianie pośredników, bezpośrednia współpraca z dostawcami, pracujące sklepy na wakacjach, wszelkiego rodzaju promocje przyciągające klientów.

We własnych sklepach Walton zachęca dyrektorów do współpracy, pozwalając im inwestować w rozwój biznesu. Pomysł budowy własnych magazynów, w których przechowywane by były produkty Walmart, pozwolił zaoszczędzić znaczne środki.

Od lat 70. spółka utworzona przez Waltona stała się publiczna, akcje Walmart są przedmiotem obrotu na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. W latach 70. Walton nabył sieć sklepów obuwniczych i aptek. Sklepy Walmart zaczęły sprzedawać nie tylko żywność, ale także odzież, artykuły gospodarstwa domowego i leki.

W 1987 roku genialny biznesmen Walton otworzył hipermarkety, w których mieściły się kawiarnie, restauracje, kina, sklepy jubilerskie, stacje paliw, księgarnie i sklepy muzyczne. Sieć dystrybucji Walmart działa na rynkach międzynarodowych w Wielkiej Brytanii, Azji, Afryce, Chinach, Rosji i Ameryce Łacińskiej.

Walton znalazł specjalne podejście do kobiet. Uważał, że gdy tylko sklep zyska miłość i zainteresowanie klientek, zacznie przynosić większe zyski. Dlatego więc sklepy Walmart oferują duży asortyment dla kobiet.

Jak Walmart przetrwał kryzys światowy

W 2007 roku utworzona przez Waltona sieć dystrybucji zaczęła ponosić znaczne straty. Światowy kryzys gospodarczy uderzył w siłę nabywczą klientów. Zarząd sieci handlowej musiał zamknąć wiele centrów handlowych w różnych krajach.

Międzynarodowa firma Walmart postanowiła szukać nowe otwarte przestrzenie dla biznesu. Jedną z takich przestrzeń był Internet. Skutkiem prowadzenia działalności online Walmart zwiększył zyski i przyciągnął nowych klientów.

Najnowsze wiadomości są pełne nagłówków o Walmarcie. Wiele osób uważa, że taka popularność Walmarta wynika z polityki marketingowej.

Czego są warte same wiadomości o tym, że Walmart użyje dronów do dostarczania produktów klientom. Lub reklamowanie nowej usługi, która oferuje dostarczanie żywności bezpośrednio do lodówek klientów. Taką dostawą można sterować za pomocą wideo. Jedną z najnowszych innowacji jest stworzenie naszej własnej kryptowaluty.

Jak zostać akcjonariuszem Walmart

Akcje międzynarodowej spółki handlowej Walmart można kupić, rejestrując się na platformie Maxitrade. Następnie wybierz Handel z Maxitrade.com, narzędzia Walmart.

Akcje spółki w dniu 2 sierpnia 2019 roku były notowane po cenie 109,6 USD. Papiery wartościowe Walmart w ciągu ostatnich dziesięciu lat, stale rosły. Analitycy rynku zalecają zakup akcji Walmart jako inwestycję długoterminową lub w celu odsprzedaży.