Bitcoin może spaść o 90%

1158

Bitcoin może spaść o 90%

Weteran z Wall Street, Peter Boockvar, przewiduje, że sytuacja a rynku kryptowalut zakończy się niesamowitym krachem.

Nie jest pewien, czy dojdzie do ostrego zatrzymania, czy będziemy mieli do czynienia z powolnym i miarowym spadkiem – ale mówi, że to nadchodzi.

Boockvar, dyrektor ds. Inwestycji w Bleakley Advisory Group jest pewien, że rynek kryptowalut znajduje się w gigantycznej bańce, a powietrze już stopniowo zaczyna z niej uchodzić.

“Kiedy coś ma taki paraboliczny charakter, zwykle kończy się tam, gdzie zaczęła się ta parabola” powiedział w “Futures Now” dla CNBC.

Boockvar, współtwórca CNBC, twierdzi, że bitcoinowi grozi spadek o 90 procent w stosunku do obecnego poziomu. Nazywa to klasyczną bańką.

“Nie zdziwiłbym się, gdyby w ciągu następnego roku spadł do 1000 $ czy  do 3 000 $” – dodał.

Zobacz: Kryptowaluty , Bitcoin

To tam bitcoin, największa kryptowaluta była handlowałna mniej niż 12 miesięcy temu. W piątkowe popołudnie wyniki bitcoina przekroczyły 11 000 USD.

Boockvar widzi upadek nadchodzący wraz z sytuacją, gdy stopy procentowe rosną na całym świecie. Obwinia banki centralne, w tym Rezerwę Federalną o szaleństwo kryptowalut ze względu na łatwą politykę pieniężną, która miała złagodzić skutki globalnego kryzysu finansowego.

“Zastanawiasz się, czy gdybyśmy nigdy nie usłyszeli o ilościowym złagodzeniu, czy byłyby kryptowaluty?” Boockvar zapytał retorycznie w czwartkowym wywiadzie.

Kiedy rynek kryptowalut się rozpadnie, twierdzi że stosunek inwestorów do aktywów ryzykownych się zmieni. Według Boockvara na giełdzie mogą pojawić się obrażenia dodatkowe, ale wszystko opierać się będzie na psychologii – nie na tym, co jest zasadniczo złe w gospodarce.