Przegląd rynku: 15.08.18

650

Według insiderów, na których powołuje się Bloomberg, holding inwestycyjny Goldman Sachs rozważa możliwość utworzenia serwisu od przechowywania depozytów kryptowalutowych. Oznacza to, że bank będzie przechowywać zasoby cyfrowe w imieniu funduszy, zmniejszając ryzyko dla klientów, którzy chcą chronić się przed atakami hakerów. Na razie nie wiadomo kiedy firma spodziewa się uruchomić tę usługę. Jeśli plany zostaną wdrożone, wsparcie takiej solidnej instytucji finansowej jak Goldman Sachs pozwoli większej liczbie inwestorów instytucjonalnych zacząć pracę z tą klasą aktywów. Według insiderów, za usługami z bezpiecznego przechowywania może nastąpić uruchomienie innych placówek, w tym serwis podstawowych usług brokerskich. Rzecznik Goldman Sachs wyjaśnił: Ze względu na zainteresowanie naszych klientów różnymi produktami cyfrowymi staramy się zrozumieć, jak najlepiej im służyć w tej dziedzinie. Na razie nie doszliśmy do ostatecznego wniosku co do skali i zawartości naszych usług cyfrowych. W maju Nomura Holdings wraz z innymi firmami utworzyło konsorcjum depozytowy Komainu. Teraz co najmniej trzech gigantów z Wall Street – Bank of New York Mellon, JPMorgan i NorthernTrust – pracuje już nad stworzeniem depozytariów kryptowalutowych lub rozważa taką możliwość. Obecnie Goldman Sachs stawia pierwsze kroki w kierunku cyfrowych walut. W tym roku bank zatrudnił Justina Schmidta na stanowisko szefa oddziału ds. rynków kryptoaktywów, jednak na razie oddział nie zadziałał z pełną mocą.

A teraz przejdźmy do analizy technicznej bitcoina (BTC):

Bitcoin w ciągu dnia wzrósł do poziomu oporu 6400$, w pełni realizując naszą wczorajszą prognozę. W ciągu Fibonacciego poziom oporu wynosi 6400 $, co odpowiada korekcie o 23,6%. Bitcoin ma potencjał na dalsze techniczne odbicie do następnego poziomu oporu 6800 $, co odpowiada korekcie o 38,6% na siatce Fibonacciego. Ogólnie nadal spodziewamy się trendu niedźwiedzia.

Analiza techniczna Ethereum (ETH):

Ethereum wzrósł do najbliższego poziomu oporu 280 $, czy uda mu się przezwyciężyć następny poziom oporu 310 $? Czas pomoże nam odpowiedzieć na to pytanie. Poczekajmy trochę, a wszystko stanie się jasne jutro. Chociaż Ethereum ma wszystkie dla tego możliwości. Zasadniczo oczekujemy trend niedźwiedzia w Ethereum.

Analiza techniczna Ripple (XRP):

Ripple wzrósł do poziomu oporu 0,27 $ i obecnie przygotowuje się do podjęcia kolejnych 0,30 USD. Najprawdopodobniej zrobi to w najbliższej przyszłości. Zakładamy, że może wzrosnąć aż do poziomu oporu 0,32 $. Aczkolwiek zasadniczo czekamy na kontynuację bessy.