Całkowita liczba obszarów mieszkalnych w Niemczech osiągnęła rekord.

624

W Niemczech odnotowano rekordową liczbę obszarów mieszkalnych, pomimo braku mieszkań w dużych miastach i aglomeracjach. Jak donosi Federalny Urząd Statystyczny (Destatis), liczba mieszkań w kraju na koniec 2017 roku osiągnęła prawie 42 miliony. Liczba mieszkań i domów jednorodzinnych w kraju wzrosła od 2010 roku o 3,7%. Całkowita powierzchnia mieszkalna w Niemczech pod koniec ubiegłego roku wyniosła 3 miliardy 900 milionów metrów kwadratowych. W raporcie urzędu zaznaczono, że na osobę w kraju średnio przypada 46,5 metrów kwadratowych, czyli o 3,3% więcej niż w 2010 roku.

Zysk i przychody Coca-Coli w drugim kwartale przekroczyły oczekiwania rynku

Zysk netto amerykańskiej Coca-Coli, największego na świecie producenta napojów bezalkoholowych, wzrósł w drugim kwartale o 69% w ujęciu rocznym do 2 miliardów 316 milionów USD. Skorygowane zyski wyniosły 61 centów na akcję, a prognoza analityków wynosiła 60 centów na akcję. Przychody spadły o 8% i wyniosły 8 miliardów 927 milionów dolarów. Analitycy spodziewali się liczby na poziomie 8 miliardów 550 milionów dolarów. W minionym kwartale spółka zwiększyła sprzedaż w ujęciu realnym o 2%. W regionie Azji i Pacyfiku sprzedaż wzrosła o 5%, w Ameryce Północnej, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce — o 1%. W Ameryce Łacińskiej wskaźnik ten się nie zmienił.

Narodowy Bank Gruzji obniżył stopę refinansowania

Narodowy Bank Gruzji poinformował, że Komitet Polityki Pieniężnej na swoim posiedzeniu postanowił obniżyć stopę refinansową o 25 punktów bazowych do poziomu 7% z 7,25%. Decyzja jest spowodowana spowolnieniem inflacji i wzrostem gospodarki Gruzji. Według oficjalnych wstępnych danych, rzeczywisty PKB Gruzji za pięć miesięcy tego roku wynosił 6,1%. Wskaźnik przekroczył oczekiwania ze względu na wyższy popyt zewnętrzny niż sugerowano. Pozwoliło to Banku Narodowemu na zwiększenie prognozy wzrostu PKB kraju w tym roku z 4,8% do 5,5%. 

Boeing w drugim kwartale zwiększył zysk przekraczając prognozy

Zysk netto amerykańskiego koncernu Boeing w drugim kwartale wzrósł o 26% w ujęciu rocznym do 2 miliardów 200 milionów dolarów. Skorygowany zysk w przeliczeniu na akcję wyniósł 3 dolara 33 centy, przekraczając prognozy analityków o 3 dolarach 25 centów na akcję. Przychody wyniosły 24 miliardy 260 milionów dolarów, wykazując wzrost o 5%. Analitycy spodziewali się tej liczby na poziomie 24 miliardów 40 milionów dolarów. Dostawy samolotów cywilnych wzrosły w ujęciu rocznym o 6% do 194 sztuk. Oddział Boeing Commercial Airplanes zwiększył zysk operacyjny o 28%, przychód – o 1%. Przychody oddziału, który działa w branżach obrony i bezpieczeństwa, przemysłu lotniczego i kosmicznego, zwiększyły przychody o 9%, ale zmniejszyły zysk operacyjny o 15%.

W lipcu Wielka Brytania kontynuowała stały wzrost sprzedaży detalicznej

Saldo sprzedaży detalicznej w lipcu spadło do plus 20 punktów z 9-miesięcznego maksimum (plus 32 punktów w czerwcu), notując drugi mocny miesiąc dzięki ciepłej pogodzie, która się przyczyniła do wspierania sprzedaży detalicznej. Zostało to zgłoszone przez Konfederację Brytyjskiego Przemysłu CBI. Bilans w czerwcu był nieco mniejszy niż oczekiwania ekonomistów. Niemniej jednak, ekonomista CBI, Alpesh Paleja, powiedział: „Podczas gdy ciepła pogoda zwiększyła sprzedaż detaliczną w ostatnich miesiącach, możemy zaobserwować pewne oznaki chłodzenia, przy czym zamówienia spadają w ciągu roku do lipca, a detaliści nie spodziewają się, że sprzedaż wzrośnie w przyszłym miesiącu” .