UK planuje zaostrzenie regulacji transakcji M&A

707

Wielka Brytania planuje zrewidować standardy dla firm przejmujących, co będzie punktem zwrotnym dla piątej co do wielkości gospodarki świata, tradycyjnie uważanej za jeden z najbardziej otwartych rynków globalnych fuzji i przejęć, pisze projekt finversia.ru. W wyniku najbardziej radykalnej rewizji zasad przez prawie 20 lat, brytyjski rząd będzie miał prawo blokować transakcje we wszystkich sektorach gospodarki, aby zapobiec przejściu na zagranicznych inwestorów firm reprezentujących kluczowe branże. W przypadku przyjęcia nowych standardów rząd będzie sprawdzał rocznie około 50 transakcji, obliczonych w Ministerstwie Biznesu, Energetyki i Strategii Przemysłowej Wielkiej Brytanii.

Whirlpool odnotował stratę netto w drugim kwartale

Whirlpool, największy na świecie producent sprzętu AGD, zanotował stratę netto w wysokości 657 milionów USD w drugim kwartale wobec zysku w wysokości 189 milionów USD rok wcześniej. Zysk bez uwzględnienia jednorazowych czynników spadł do 3 dolarów 20 centów na akcję, a analitycy prognozowali 3 dolara 43 centy na akcję. Przychody wyniosły 5 miliardów 140 milionów dolarów, spadając o 3,9% w ujęciu rocznym. Analitycy oczekiwali 5 miliardów dolarów na 300 milionów. Wyłączając kursy walut, przychody w Ameryce Północnej spadły o 2,2% w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce o 12,3%. Sprzedaż w Ameryce Łacińskiej zmniejszyła się o 11,4%, w Azji – o 14,5%.  .

General Motors obniżył półroczny zysk o 19,5%

Amerykański koncern General Motors w pierwszej połowie 2018 roku zmniejszył zysk netto o 19,5% w ujęciu rocznym do 3 miliardów 436 milionów dolarów, pisze portal finversia.ru powołując się na raporty firmy. Rozwodniony zysk na akcję spadł do 2 dolarów 38 centów do 2 dolarów 80 centów rok wcześniej. Przychody spadły o 1,9% w ujęciu rocznym i wyniosły 72 miliardy 900 milionów dolarów. W drugim kwartale spółka zwiększyła zysk netto o 44% do 2 miliardów 390 milionów USD. Przychody wyniosły 36 mld 760 mln dolarów, co oznacza spadek o 0,6% w ujęciu rocznym.

Zysk netto Fiat Chrysler w drugim kwartale zmniejszył się o 35%

Koncern samochodowy Fiat Chrysler odnotował w drugim kwartale spadek zysku netto o 34,7% w ujęciu rocznym do 754 milionów euro. Skorygowany wskaźnik EBIT wyniósł 1 miliard 660 milionów euro, co stanowi spadek o 11%. Kwartalne przychody wzrosły o 4% do 28 miliardów 993 milionów EUR. Sprzedaż firmy w minionym kwartale wzrosła o 6% i wyniosła 1 milion 300 tysięcy samochodów. Fiat Chrysler odnotował wzrost przychodów w Ameryce Północnej, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Ameryce Łacińskiej. Jednak w regionie Azji i Pacyfiku firma zmniejszyła przychody do 652 milionów euro i otrzymała stratę w wysokości 98 milionów euro wobec zysku w wysokości 44 milionów euro rok wcześniej. W pierwszym półroczu zysk spadł o 1,2%, przychody wzrosły o 1%.

Zaufanie przedsiębiorców Niemiec do gospodarki kraju nieznacznie spadło w lipcu

Indeks zaufania niemieckich przedsiębiorców do gosposarki kraju w lipcu spadł do 101,7 punktów ze 101,8 punktów w czerwcu, świadczą dane instytutu ifo. Analitycy oczekiwali jeszcze większego obniżenia – do 101,5 punktów. Postawa wobec obecnej sytuacji poprawiła się do 105,3 punktów ze 105,1 punktów miesiąc wcześniej Wskaźnik, określający oczekiwania kierowników przedsiębiorstw Niemiec na najbliższy czas, obniżył się o 0,4 punkty do 98,2 punktów. Spadek indeksu zaufania w przemyśle wytwórczym obserwowano szósty miesiąc z rzędu. Spadek zaufania odnotowano również w sferze handlu. W tym w sferze handlu wskaźnik ten wzrósł, a w budownictwie osiągnął rekordowy poziom.