Cena cukru (sugar)

2508

Cena cukru (sugar) oparta jest o kontrakt termonowy futures na cukier notowany na giełdzie Intercontinental Exchange Futures U.S. Obserwuj aktualne i historyczne ceny cukru w wykresie cenowym. Handel towarem cukier za pośrednictwem kontraktów giełdowych i możliwość inwestowania na spadek ceny.

Aktualny kurs i cena cukru

Wykres cenowy cukru na giełdzie

Analiza i prognozy dla cen cukru

Cukier jest jednym z podstawowych produktów spożywczych stosowanych powszechnie w produkcji żywności i napojów. Największym producentem cukru na świecie jest Brazylia, która według najnowszych danych produkuje ponad 35 milionów ton cukru rocznie. Cukier jest również popularnym surowcem wśród inwestorów i często wykorzystywany jest do spekulacji cenowych. Jego wartość podaje się na wiele sposobów, najczęściej jako liczbę centów dolara amerykańskiego, którą trzeba zapłacić za jeden funt surowca.

Słowo cukier wywodzi się od staroindyjskiego Sanskrit शर्करा ‚śarkarā‘, dosłownie „ziarno piasku, żwir, otoczak“.Ze względu na podboje Aleksandra Macedońskiego w IV wieku, termin ten przenika do języka greckiego (gr. σάκχαρον 'sákcharon’), grecka nazwa pochodzi od sacharozy. W średniowieczu, dzięki arabom, cukier dotarł do Europy Zachodniej. Arabski سكر sukkar, przenika do języka łacińskiego (łac. succarum), a następnie do rzymskiego i innych języków europejskich, w tym do polskiego.