Co to jest cloud mining „górnictwo w chmurze” ?

1233

Prawdopodobnie każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z kryptowalutami, słyszał termin kopanie lub wydobycie. O co w tym wszystkim chodzi? Nie ma powodu do zmartwień. Nie musisz wstawać o świcie i niszczyć gdzieś cyfrowe kamienie z kilofem w dłoni. Mówiąc wprost, chodzi o sprzedaż mocy obliczeniowej. Kryptowaluty możesz wydobywać na dwa sposoby. Chodzi o wydobycie w chmurze lub zbudowanie własnej maszyny – urządzenia wydobywczego. Dziś skupimy się na wydobyciu chmury.

Co to jest cloud mining „górnictwo w chmurze”?

Zasadniczo chodzi o wynajęcie zdolności wydobywczej od firmy, która ma ogromne zdolności wydobywcze. Dajesz im pieniądze, a oni robią resztę.

Cloud Mining to proces wydobywania bitcoinów za pomocą zdalnego centrum danych o wspólnej mocy przetwarzania. Ten rodzaj eksploracji w chmurze umożliwia użytkownikom wydobywanie bitcoinów lub alternatywnych kryptowalut bez zarządzania sprzętem. Platformy wydobywcze są przechowywane i utrzymywane w obiekcie należącym do firmy wydobywczej, a klient musi po prostu zarejestrować się i zakupić kontrakty lub akcje wydobywcze. Ponieważ usługa Cloud Mining jest świadczona jako usługa, generalnie wiąże się to z pewnymi kosztami, co może skutkować niższymi zwrotami dla górnika.

Zalety górnictwa w chmurze

Zaletą tej metody wydobycia jest przede wszystkim niższe koszty początkowe. W chmurze możesz kupić moc wydobywczą za kilkadziesiąt euro. To zależy od indywidualnego społeczeństwa. Drugą zaletą jest zerowe zużycie energii elektrycznej (i chociaż większość firm pobiera opłaty za zużytą energię elektryczną). Przestrzeń kosmiczna to trzecia zaleta eksploracji chmury. Platforma wydobywcza zimą może zastąpić ogrzewanie w pokoju, ale latem zamieni pokój w saunę. Ponadto posiadanie głośnej i gorącej maszyny w sypialni nie jest przyjemne.

Ale w szczególności nie musisz zajmować się wydobywaniem z technicznego punktu widzenia w wydobywaniu w chmurze. Budowanie potężnego komputera, podkręcanie karty graficznej, zapewnianie odpowiedniego chłodzenia, instalowanie odpowiedniego oprogramowania, a w przypadku niepowodzenia diagnozowanie, co poszło nie tak … To zajmuje dużo czasu.

Wady cloud miningu

Wadą i poważną przeszkodą dla tej metody wydobycia jest cena. Średnio za jednostkę wydajności zapłacisz dwa razy więcej niż za wszystko, co zrobiłeś sam.

Ograniczone wady to kolejna wada. Dla własnego komputera możesz wybierać spośród wielu algorytmów i walut dla własnego komputera. Możesz cieszyć się praktycznie wszystkim, od Shitcoin po Ethereum. W chmurze wybierasz jedną walutę i to wszystko.

Rodzaje hostingu

Użytkownicy hostowanego sprzętu wydobywczego mogą wynająć fizyczny serwer górniczy lub wirtualny serwer prywatny i zainstalować oprogramowanie wydobywcze na maszynie. Zamiast dzierżawić serwer dedykowany, niektóre usługi oferują moc haszowania hostowaną w centrach danych na sprzedaż wyrażoną w Gigahash / sekundach (GH / s); Użytkownicy albo wybierają pożądaną moc mieszania i okres obowiązywania umowy, albo w niektórych przypadkach mogą wymieniać swoją moc mieszania.

Komu powierzyć swoje pieniądze?

Wśród sprawdzonych firm, które nie mają problemów z płaceniem i cieszą się dobrą opinią na świecie, są między innymi: wydobycie Genesis i Hashflare.