Co wpływa na cenę kryptowalut?

710

Można wymienić kilka czynników, które mają fundamentalny wpływ i mogą powodować spadek lub wzrost kursu kryptowalut. Najważniejsze z nich to:

Regulacje rządowe

Każdorazowo, kiedy dany rząd wydaje publiczne oświadczenie dotyczące regulacji rynku kryptowalut, rynek zawsze na to reaguje co widać na wykresach giełdowych. Czy pamiętasz, co się stało, kiedy Chiny zakazały ICO? Cena Bitcoin i innych kryptowalut gwałtownie spadła. Dlatego bardzo ważne jest, aby śledzić te wydarzenia, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym traderem.

Ekspozycja w mediach i wśród wpływowych osób

Ogólnie kryptowaluty zyskują na wartości, gdy są pozytywnie oceniane w mediach. Następnie więcej osób jest zainteresowanych ich kupnem. Są też ludzie, którzy mogą wpływać na ceny kryptowaluty. Są zwykle bardzo dobrze rozpoznawalni w dziedzinie finansów i inwestycji. Kiedy prezes największego banku w Stanach Zjdednocznych J.P. Morgan, Jamie Dimon, publicznie stwierdził, że myślał, że Bitcoin i inne kryptowaluty są oszustwem, nic dziwnego, że rynek bitcoinów został mocno uderzony i nastąpiły chwilowe spadki.

Szersza ogólna akceptacja

Podobnie, gdy duże firmy, takie jak Microsoft, Mercedes lub inne, publikują swoją nazwę i finanse, jest to kolejny powód wzrostu ceny ich akcji.

Technologiczne zmiany i innowacje

Wszystkie nowe zmiany technologiczne niosą ze sobą duże prawdopodobieństwo, że mogą znacząco wpłynąć na cenę kryptowaluty. Na przykład, jeśli planujesz opublikować nowy protokół bezpieczeństwa, który sprawi, że kryptowaluty będą bardziej niezawodne, bezpieczne i skalowalne, może również wywołać pozytywną reakcję rynku.

Stan innych rynków

Nie powinno dziwić, że kryptowaluty reagują również na zmiany na innych rynkach. W przeszłości kryptowaluty korzystały ze spadków na innych rynkach.

Wniosek

Handel kryptowalutami może być bardzo opłacalny, ale tylko wtedy, gdy dobrze grasz w swoje karty i wiesz jak to robić. Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się już wystarczająco dużo, aby rozpocząć inwestowanie na tym rynku.

Komercyjne kryptowaluty działają prawie dokładnie tak samo jak waluty fiducjarne. Zyski nigdy nie są gwarantowane podczas handlu, ale możesz podjąć kroki, aby uchronić się przed dużymi stratami i lepiej zrozumieć, jak poruszają się rynki.