GKFX

broker GKFX

3022

Uwaga na GKFX. Broker trafił na czarną listę KNF. Broker oferuje nachalną sprzedaż i oferuje dostęp do wirtualnych transakcji. Broker GKFX jest brokerem typu Market Maker oznacza to, broker osiąga zysk tylko wtedy jeśli klient straci depozyt.

GKFX Financial Services Ltd. Sp. z o.o. oddział w Polsce z siedzibą w WarszawieKRS 466373Prokuratura Okręgowa w Warszawie
Działalność od2008
Polska wersja językowaTAK
PlatformyMT4, Mobilne
Średni spread EUR/USD (pips)1,9
Dźwignia1:400
Minimalny depozyt100$
Min. wielkość pozycji0.1 lota

GKFX jest brokerem typu market maker co oznacza, że zarabianie pieniędzy w długim terminie nie jest możliwe. Gdyby działał w w modelu ECN lub STP sytuacja byłaby przejrzysta. W przypadku, gdy trader zacznie osiągać regularny zysk broker zacznie przesuwać zlecenia i stosować rekwotowanie przez co otwieranie transakcji po właściwej dla nas cenie stanie się niemożliwe.

GKFX to broker CFD z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Regulowany przez brytyjski Urząd ds. Prowadzenia Operacji Finansowych, daje handlowcom pewność dzięki stuprocentowemu ubezpieczeniu na 50 tys. funtów. GKFX to jedyny broker na świecie oferujący handel w formie Spread Bettingu, także na platformie MetaTrader 4. Szeroki zakres narzędzi wspierających pomaga klientom realizować korzystne transakcje i czyni GKFX obiecującym brokerem.

Handel

GKFX to broker charakteryzujący się względnie szerokim zakresem instrumentów handlowych CFD oraz doskonałymi narzędziami analitycznymi, takimi jak Trade Central, AutoChartist i Strategy Builder.

Dzięki zmiennemu spreadowi możesz otrzymać nawet 0.6 pipsów przy parze EUR/USD i 1.2 pipsa przy handlu ze stałym spreadem. Poza tradycyjnymi parami foreksowymi, wliczając rozmaite egzotyczne pary w GKFX, istnieje także możliwość handlowania kontraktami CFD, towarami, metalami, ropą i indeksami udziałowymi. Wszystkimi instrumentami można handlować zarówno w sposób klasyczny, jak i spread bettingowy.

Platformy handlowe

Główną platformą handlową w GKFX jest dobrze znany doświadczonym handlowcom, legendarny MetaTrader 4. Zaletą MT4 jest wysoka szybkość przetwarzania poleceń oraz kompleksowa skalowalność platformy. Oprogramowanie zawiera także sekcję, w której można pobrać dodatkowe wskaźniki techniczne oraz roboty, zarówno darmowe jak i płatne. Bardziej zaawansowani handlowcy, mogą utworzyć wewnątrz środowiska developerskiego MT4 swoje własne wskaźniki bądź roboty. Wisienką na torcie jest możliwość pobrania ich od innych handlowców i za cenę opłaty od zysku, by osiągać równie wysokie rezultaty.

Klienci, którzy złożą depozyt w wysokości co najmniej 2 tys. dolarów, otrzymają ulepszenie do MT4 Boost, dzięki któremu funkcjonalność MetaTradera osiąga nowy poziom. Wprowadzone zostanie co najmniej 10 dodatków, na przykład macierz korelacyjna oraz Sentiment Trade, poprzez który można uchwycić nastroje na rynku i dostosować do tego polecenia handlu.

Druga platforma handlowa, przeznaczona głównie dla nowych handlowców to Sirix Trader, popularny dzięki możliwości łatwego ściągania od innych handlowców. Sirix, w przeciwieństwie do MetaTradera, uruchamiany jest w przeglądarce internetowej.

Trading Central i AutoChartist

W dzisiejszych czasach część handlowców opiera swoje decyzje na programach analitycznych; ich wadą często jest wysoka cena. GKFX zapewnia swoim klientom, jako jeden z nielicznych globalnych brokerów, dostęp za darmo do dwóch serwisów analitycznych, takich jak Trading Central i AutoChartist.

Oba te programy analityczne szukają formacji tabel cen, na podstawie których przewidują przyszły stan rynku. Posiadają także bazę przeszłych danych, dzięki której można ustalić, że niektóre z formacji osiągają sukces w ponad 80%. Klienci z depozytem 2 tys. dolarów i większym, mają bezpłatny dostęp do obu tych serwisów analitycznych.

Typy kont

Podstawowym typem konta w GKFX jest konto Standard ze spreadem od 1.2 pipsa na EUR/USD, z wymogiem minimalnego depozytu w wysokości 10$ i z minimalnym rozmiarem pozycji wynoszącym 0.1 lotów. Mniejsze pozycje jak 0.01 lotów można otworzyć z kontem Micro, gdzie spread wynosi 1.5 pipsów na EUR/USD.

Klienci VIP z depozytem 25 tys. Euro, otrzymują spread 0.6 pipsów, z minimalnym rozmiarem pozycji wynoszącym 1 lot. Konta można otworzyć w trybie zmiennego spreadu, więc nawet konto standardowe może być poniżej 1 pipsa podczas godzin pracy.

Bonusy

GKFX wynagradza nowych klientów 40% premią depozytu, mogącego wynosić aż 8 tys. euro lub dolarów. Tak wysoką premię można wykorzystać jako idealną rezerwę kapitałową w razie okresu niepowodzenia. By móc otrzymać premię, minimalnym depozytem jaki trzeba złożyć, jest 1 tys. dolarów lub euro, co daje premię 400 dolarów lub euro. Aby otrzymać premię na swoje konto, należy się skontaktować z działem obsługi klienta w ciągu dwóch dni od wpłacenia depozytu w celu aktywacji premii.

Edukacja

GKFX zobowiązuje się uczyć swoich klientów, więc w tym celu regularnie organizuje internetowe seminaria na różne tematy dotyczące sektora handlowego. Emitowane seminaria internetowe można obejrzeć w portalach YouTube i Vimeo, gdzie brokerzy opublikowali do tej pory ponad 300 filmików edukacyjnych.

Wpłaty i wypłaty

GKFX przyjmuje karty kredytowe z prawie wszystkich firm na świecie, m.in. MasterCard, Visa, JCB, Discover, Laser, Carte Bleue a Dankort. Równie szybką i łatwą metodą wpłaty są portfele elektroniczne Skrill, iDEAL oraz Sofort. Wpłaty z kart kredytowych i portfeli elektronicznych działają sprawnie i natychmiastowo. Rozsądnie jest wpłacać większe kwoty w formie tradycyjnego przelewu. Pieniądze są wysyłane na terenie Unii Europejskiej w Jednolitym Obszarze Płatności W Euro, więc pieniądze docierają na konto w ciągu 3 dni roboczych.

Jak to ma miejsce z każdym licencjonowanym brokerem, aby dokonać wypłaty, należy mieć zweryfikowane konto. Broker przetwarza dane wypłaty w ciągu jednego dnia roboczego, dzięki czemu można spodziewać się pieniędzy na koncie w ciągu 2-3 dni roboczych. W przypadku wypłaty poprzez portfel elektroniczny, pieniądze docierają tam w ciągu doby.

Licencja i bezpieczeństwo

Firma GKFX Financial Services Ltd znajduje się w Londynie, na Charles II Street 30, kod pocztowy SW1Y 4AE, a jej działalność jest regulowana przez Urząd ds. Prowadzenia Operacji Finansowych (FCA) pod numerem licencji 501320. Wspólnie, biuro londyńskie i kontrola przez FCA, zapewniają prestiż i wysoką wiarygodność brokera.

Każdy klient GKFX otrzymuje ubezpieczenie swoich depozytów w wysokości do 50 tys. funtów, a od roku 2016, FCA zwiększy tę wartość do 70 tys. funtów. Dodatkowo, fundusze klientów przechowywane są oddzielenie od pieniędzy firmowych oraz w dużych bankach europejskich.

Recenzja podsumowująca

GKFX może okazać się odpowiednim brokerem dla każdego, kto poszukuje silnego i bezpiecznego partnera do handlu. Zaawansowane opcje handlowe udostępnianie poprzez oprogramowanie MetaTrader Boos i AutoChartist lub Trade Central dają handlowcom potężny arsenał do przeprowadzania korzystnych transakcji.

Najlepszym sposobem by sprawdzić jakość brokera, jest otworzenie darmowego konta demonstracyjnego i samodzielne doświadczenie handlu oraz poziomu obsługi klienta. Ci, którym spodoba się współpraca z GKFX, mogą z zadowoleniem skorzystać z 40% bonusu depozytowego i rozpocząć handlowanie ze znacznie zwiększonym kapitałem.

PRZEGLĄD RECENZJI
ocena brokera
Poprzedni artykułGO Markets
Następny artykułHotForex
gkfxBroker coraz mocniej działa na rynku polskim. Standardowa oferta i poprawnie działająca platforma walutowa. Wpłaty i wypłaty realizowane bez zbędnej zwłoki.