Jak grać w ruletkę ?

1190

Jak grać w ruletkę ?

Ruletka Europejska jest grą hazardową i jedną z najbardziej popularnych gier wśród graczy kasyn na całym Świecie. Słowo RULETKA pochodzi z francuskiego i znaczy zdrobnienie małego koła. W ruletce gracz może wybrać zakłady na liczby (całe, połówki etc, parzyste lub nieparzyste, duże lub małe, kolory czarny/czerwony.

Zasady gry

Zasady gry w ruletce są dość proste, na stole w narysowanych polach stawiamy żetony, krupier aby ustalić zwycięski numer obraca koło w jednym kierunku i rzuca kulką (kulka do ruletki zrobiona jest z kości słoniowej) w przeciwnym kierunku do obrotu koła ruletki.

Kula ostatecznie traci tępo i spada na jedno szczęśliwe pole, a tych pól na kole w ruletce Europejskiej jest 37 (od 0 włącznie do 36).

Wcześniej oczywiście obstawiamy numery/kolory za wybraną stawkę, lub możemy pomieszać stawki, np. na jeden numer damy 1 Euro, na inny 3 a jeszcze w innym zakładzie wybierzemy dwa numery na których wspólnie postawimy 1 Euro itp. dowolność jest pełna.

Pamiętajmy, że często w ruletce występują limity stawki na jeden numer, np. nie można postawić więcej niż 100 Euro. Chroni to kasyno przed grą progresywną która polega na zwiększaniu stawki. Dowiedz się, jak działają legalne kasyna w Polsce!

Ile możemy wygrać z rzutu?To oczywiste jest ile postawimy na wpadnięty numer czy kolor. Poniżej przedstawiamy tabelę wypłat. Najprostszym zakładem w ruletce jest obstawienie jednego numeru, np. obstawiamy 26 dając na niego 1 Euro. Jeżeli wypadnie w kole numer 26 wygrywamy aż 36 żetonów (włącznie z tym naszym postawionym). Możemy również obstawić połówki, załóżmy więc, że postawimy 1 Euro na numer 26 i 25 razem. W kręceniu kołem wypada numer 26 wygrywamy więc 18 żetonów (łącznie z naszym jednym postawionym). Jeżeli obstawimy 3 numery np. 25, 26 i 27 po wypadnięciu któregoś z tych numerów ściągamy 12 żetonów. Możemy również jednym żetonem obstawić 4 numery, 6, 12, 18.

Możemy również obstawić kolor, czyli albo czerwone albo czarne. Kolor wypłacany jest x2 naszą stawkę, czyli po obstawieniu jednego Euro otrzymujemy kolejne Euro, razem 2 Euro.

Jak grać w ruletkę?

Gra w ruletkę jest bardzo prosta. Ogranicza się do położenia żetonów na pożądanym polu. W ciągu jednej gry możesz obstawić więcej, niż jedno pole. To zależy wyłącznie od Ciebie ile żetonów postawisz na dany numer. Po prostu obstaw swoje numery i obserwuj, gdzie wyląduje kulka.

Jakie są typy zakładów w ruletce?

Ruletka potrafi być ekscytująca dzięki różnorodności dostępnych zakładów. Musisz wiedzieć, że obstawianie pojedynczego numeru jest tylko jedną z wielu opcji. Zakłady możemy podzielić na dwie główne grupy:

  • Obstawianie numerów
  • Obstawianie sektorów

Możesz zupełnie za darmo przetestować każdy z poniższych typów i zdecydować, który z nich jest twoim ulubiony.

Obstawianie numerów

Grając w ruletkę jednym żetonem możesz obstawić od 1 do aż 6 numerów. Istnieje kilka typów takich wewnętrznych zakładów (inside bets). Wszystkie tego typu zakłady charakteryzują się dość niskim prawdopodobieństwem wygranej, ale w zamian za to oferują wysokie wypłaty w razie trafienia typowanego numeru lub numerów.

Obstawianie sektorów

Gracze mogą również składać zakłady na sektory. Są to tak zwane zakłady zewnętrzne (outside bets). W tym przypadku wygrywasz, jeśli określony typ liczb zostanie trafiony. Zakłady sektorowe oferują większe szanse na wygraną, ale za to mniejsze wygrane.

Bardziej szczegółowe informacje na temat obstawiania w ruletce znajdziesz w naszej sekcji poświęconej „rodzajom zakładów”.

Strategie i systemy obstawiania

Bardziej zaawansowani gracze często stosuję różne strategie i systemy obstawiania. Żaden z nich nie gwarantuje wygranej, ale każda strategia pomaga zminimalizować przewagę kasyna.

Jak wygrać w ruletkę?

Ruletka to jedna z najbardziej ekscytujących gier hazardowych (tutaj przeczytasz o nich więcej). Od wieków grając w nią, ludzie wygrywają i tracą fortuny. Od początków tej fascynującej gry, gracze szukają systemu, który dałby im przewagę nad kasynem.

Przewaga kasyna

Jednym z kluczowych zagadnień, które pozwalają zrozumieć rzeczywiste szanse na wygraną w ruletkę, dotyczy przewagi kasyna nad graczami (przeczytaj więcej o kasynie online). Jest ona zależna przede wszystkim od typu ruletki. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat w naszej sekcji pt. „Jak grać w ruletkę online”. Każdy typ ruletki daje kasynu inny poziom przewagi:

  • W ruletce europejskiej jest to około 2,70%
  • W ruletce amerykańskiej jest to około 5,26%
  • Zobacz: Przewaga kasyna w ruletce

Znaj swoje szanse

Na naszej stronie opisujemy różne rodzaje zakładów. Każdy z nich ma swoje zalety:

  • wyższe szanse na wygraną, ale mniejsze nagrody
  • niższe szanse na wygraną, ale znacznie wyższe nagrody

Tylko od Ciebie zależy, na jaki rodzaj zakładów się zdecydujesz.

Dowiedz się ile możesz wygrać

Jak już wspominaliśmy, w zależności od tego gdzie położysz swoje żetony, możesz oczekiwać określonej wygranej. Wypłaty w ruletce zaczynają się od poziomu 1-1 (np. przy obstawianiu kolorów) i sięgają nawet 1-35 (przy obstawianiu pojedynczych numerów).

Obserwuj koło ruletki

Choć może to wydawać się niedorzeczne, wielu graczy uzależnia swoje zakłady od tego jakie numery padały dotychczas. Niektórzy twierdzą, że mają swoje własne sposoby obstawiania, dzięki którym wygrywają. Zatem może warto uważnie obserwować losowane numery i popracować nad własnym stylem obstawiania.

Wypróbuj strategie

Dyskusja, czy strategie gry w ruletkę działają, toczy się od początków tej gry. Osobiście uważamy, że na pewno mogą zminimalizować przewagę kasyna. Dlatego warto samemu przetestować niektóre z nich i sprawdzić, czy przyniosą Ci zyski. Niczego nie ryzykujesz, ponieważ każdą ze strategii możesz przetestować zupełnie za darmo.

Zobacz: Systemy i strategie

Testuj różne sposoby gry

Nie musisz twardo trzymać się tylko jednej z powyższych rad. Może warto skorzystać z kilku na raz np. obserwację koła połączoną z którąś ze strategii? Każdy gracz ma własny styl i upodobania. Ale najważniejszą w ruletce jest traktowanie tego jako zabawy.