Kradzież kryptowalut – Hakerzy dysponują nowym sposobem kradzieży Bitcoinów

902

Uważaj na nową ofertę, która kwitnie w sieci. Koncentruje się na właścicielach Bitcoinów. Hakerzy znaleźli inny sposób na pozbawienie ich cyfrowej waluty. Rozpowszechniają fałszywą wersję oficjalnej przeglądarki Tor w sieci – zawiera złośliwe narzędzia używane zarówno do szpiegowania użytkowników, jak i – strzeż się – o kradzieży posiadanych przez nich Bitcoinów.

Przestępstwo zostało odkryte przez naukowców z ESET, firmy specjalizującej się w bezpieczeństwie stron internetowych. Jak dotąd specjalnie spreparowana przeglądarka Tor doprowadziła do utraty niewielkiej ilości Bitcoinów, ale eksperci ostrzegają przed dalszymi hakerami. Korzystają również z funduszy, wymieniając adresy portfeli, gdy użytkownicy próbują płacić na rynkach Darknet przy użyciu wirtualnej waluty.

Ryzyko stopy Bitcoin? Czy spadnie do 2000 USD?

Obecnie za 1 BTC trzeba zapłacić ponad 8 000 USD na giełdach kryptowalut, ale Peter Schiff, znany inwestor na rynku złota, uważa, że ​​kurs Bitcoin może spaść nawet do 2000 USD. Opiera swoje prognozy na analizie wykresu Bitcoin. Jego zdaniem BTC znajduje się na rozdrożu, a scenariusz, w którym BTC zacznie tracić na wartości, jest bardziej prawdopodobny. Z kolei inwestor Josh Rager śmieje się z prognozy Petera Schiffa i mówi, że jest ona nierealna.

Craig Wright pozywa Satoshi Nakamoto za plagiat!

Do niedawna sądzono, że twórca Bitcoin, czyli sam Satoshi Nakamoto, to australijski biznesmen – Craig Wright. Sam człowiek nie zaprzeczył temu i publicznie ogłosił, że faktycznie stworzył „cyfrowe złoto”, za które uważa się Bitcoin.

Z czasem ta sensacyjna teoria została obalona. Craig Wright pozywa obecnie Satoshi Nakamoto, twórcę Bitcoina, za plagiat jego pracy. W ubiegłym tygodniu podczas przemówienia na CC London Investment in Blockchain i AI Forum 2019 Wright powiedział, że wkrótce ujawni ostateczny dowód, że był autorem oryginalnego kodu Bitcoin. Sam Satoshi podobno skopiował obszerne fragmenty do białej księgi Bitcoin. Craig Wright uważa, że ​​napisał artykuł w 2008 roku, który stał się teoretyczną genezą BTC.

Czy LibraCoin wzrośnie?

Zapowiadana przez Facebook kryptowaluta LibraCoin budzi skrajne emocje. Nie jest jednak pewne, czy w ogóle wzrośnie. Jamie Dimon, dyrektor generalny JPMorgan Chase, powiedział, że LibraCoin to fajny pomysł, ale nigdy nie zostanie wdrożony. To kolejny wyraz sceptycyzmu wobec projektu wprowadzenia społecznej kryptowaluty Facebooka.

Kup samochód za Bitcoiny

Karma Automotive z Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, producent luksusowych samochodów elektrycznych, zaczął akceptować cyfrową walutę jako środek płatniczy w jednym ze swoich sklepów w Newport Beach. Według komunikatu prasowego z 15 października 2019 r. Firma ta umożliwia klientom płacenie bitcoinami za zakup nowych pojazdów, a także za powiązane usługi.