Kryptowaluty za 0$

1054

Usterka na japońskiej giełdzie kryptowalut pozwoliła niektórym użytkownikom na kupowanie cyfrowych walut za darmo, pogarszając obawy o bezpieczeństwo takich platform transakcyjnych.

Zaif, który jest prowadzony przez Tech Bureau Corp i jest zarejestrowany przez rząd, powiedział, że wystąpił błąd w jego systemie kalkulacji cen, umożliwiając siedmiu użytkownikom kupowanie monet cyfrowych za zero jenów. Kantor nie określił, które kryptowaluty to były.

Sześć transakcji zostało unieważnionych. Zaif próbuje rozwiązać problem z siódmym klientem, który próbował przenieść bitcoin z giełdy – powiedział rzecznik Reuterowi.

Zobacz: Kryptowaluty

Kwestia została odkryta 16 lutego, a firma Zaif poinformowała opinię publiczną 20 lutego za pośrednictwem bloga na swojej stronie internetowej.

Zaif przeprosił i powiedział, że nie wpłynie to na klientów.

Japońska giełda jest jedną z 16 zarejestrowanych przez rząd. Firma macierzysta Zaif w zeszłym miesiącu miała do czynienia z kontrolami, według agencji Reuters, ponieważ regulatorzy obawiali się, że może być ona narażona na cyberatak.

Tech Bureau Corp nie odpowiedział jeszcze na prośbę o komentarz.

Ta informacja osłabia wizerunek kryptowalut po wydarzeniach mających miejsce na japońskiej stronie Coincheck w zeszłym miesiącu skradzionej kryptowalutnej o wartości ponad 500 milionów dolarów.

Japonia jest jednym z rynków, który był dość otwarty na kryptowaluty, podczas gdy inne kraje, takie jak Chiny i Korea Południowa, zajęły twardsze stanowisko. W zeszłym roku Japonia zezwoliła podmiotom na akceptowanie bitcoinów jako płatności, jeśli chcieli.

Kraj dąży teraz do stworzenia regulacji wokół giełd. Reuters poinformował jednak, że 16 giełd, które są obecnie zarejestrowane przez japoński rząd stworzy samorządne ciało zajmujące się tą kwestią, które będzie nadzorowane przez japońskie Stowarzyszenie Usług Finansowych.