Blockchain Wallet Opinie: Jak wybrać najlepszy portfel?

Szukasz popularnego portfela kryptowalutowego?  Zapoznaj się z blockchain wallet!

Operator portfela to firma z Luksemburga. Specjalizuje się w technologii, która umożliwia nam przechowywanie kryptowalut. W poniższym wpisie przyjrzymy się temu, w jaki sposób działa blockchain wallet. Przedstawimy wam funkcje, które oferuje użytkownikom.

Poszukujesz miejsca, w którym przechowasz swoje kryptowaluty? Koniecznie przyjrzyj się popularnym dostawcom portfeli.

Portfele Kryptowalut: Najpopularniejsze Oferty 2022

 1. Binance — największa giełda na świecie z własnym portfelem blockchain i mnóstwem funkcji w ofercie.
 2. Libertex – kupuj instrumenty finansowe oraz kontrakty CFD.

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Najlepsze Portfele Kryptowalut 2022

Funkcje portfela blockchain wallet

Funkcje portfela blockchain wallet Blockchain wallet to łatwy w użyciu internetowy portfel kryptowalut. Stał się popularną alternatywą dla tradycyjnych portfeli kryptowalutowych. Pozwala inwestorom na przechowywanie ich oszczędności w postaci kryptowalut.

Jednak to jak użyteczny okaże się dla nas portfel, zależy od kryptowalut, z którymi jest kompatybilny.

Kiedy przejrzymy główną stronę producenta blockchain wallet, zauważymy, że specjalizuje się on w kryptowalutach, takich jak: bitcoin, bitcoin cash, ethereum, stellar, litecoin.

Obsługa portfela została wyjaśniona w bardzo łatwy sposób. Chociaż internetowy portfel pozwoli nam na przechowanie 22 różnych kryptowalut, skupia się głównie na obsłudze pięciu wymienionych wyżej pozycji.

Są one aktualnie najlepiej prosperującymi kryptowalutami ze wszystkich znanych nam projektów.

Użytkowanie portfela i bezpieczeństwo środków – opinie

Blockchain wallet jest wygodną aplikacją ze względu na to, że łączy w sobie kilka funkcji. Nie tylko przechowamy w nim, tak jak w zwykłym portfelu gotówkę.

Producent umożliwia również handel za pośrednictwem platformy. Mimo tego twórcy blockchain wallet specjalizują się głównie w przechowywaniu kryptowalut.

Funkcje portfela blockchain wallet Jeśli szukamy miejsca do handlowania, lepiej będzie, gdy skorzystamy z usług autoryzowanego brokera. Dobrym wyborem jest giełda Binance.

Kiedy wybieramy nowy portfel do przechowywania naszych aktywów, skupiamy się na kwestiach bezpieczeństwa. To jak bezpieczne są nasze pieniądze, jest wyznacznikiem jakości portfela.

Jest to szczególnie ważne, gdy korzystamy z portfela online. W portfelach, które nie znajdują się na naszym dysku, seed oprogramowania należy do dostawcy usługi.

Seed jest kodem zabezpieczającym, który umożliwia odtworzenie portfela w razie zgubienia hasła. Wiele nieautoryzowanych platform, które oferowały internetowe portfele kryptowalut, oszukało swoich klientów, kradnąc im seedy do portfeli.

Blockchain wallet działa od 2011 roku. Nie udało nam się znaleźć żadnych dowodów na to, aby producent kiedykolwiek okradł swoich klientów.

Gdzie kupimy bitcoin cash bch i inne popularne kryptowaluty?

Jeśli zależy wam na zakupie cyfrowych tokenów, zachęcamy do korzystania z usług autoryzowanych brokerów. Popularni brokerzy to sprawdzone miejsce zakupów i prawdziwa kopalnia wiedzy.

Za pośrednictwem najpopularniejszych giełd partnerskich zapoznamy się z analizami, cenami i rekomendacjami ekspertów.

Binance

binance coin logo

Zalety:

 • Ponad 500 kryptowalut w ofercie;
 • Niskie opłaty transakcyjne;
 • Multum dodatkowych funkcji dla entuzjastów krypto.

Wady:

 • Problemy regulacyjne w niektórych państwach;
 • Giełda może być skomplikowana dla nowicjuszy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
76.22% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Libertex

Libertex logotyp

Zalety:

 • Dwie dekady doświadczenia na rynku inwestycyjnym.
 • Kupimy u nich btc, eth w jednym miejscu.

Wady:

 • Broker nalicza dodatkowe opłaty za handel.

Poznaj opinie użytkowników o Libertex!

Plus 500

Plus500 logotyp

Zalety:

 • Obszerny wybór kontraktów CFD.
 • Platforma nie pobiera prowizji od opłat PayPal.
 • Opcja płatności kartą.

Wady:

 • Ograniczona liczba kryptowalut.

Przeczytaj recenzję Plus500!

Obsługa klienta blockchain wallet

Dział obsługi klienta blockchain wallet wywarł na nas naprawdę dobre wrażenie. W poradach zamieszczonych przez serwis znajdziesz wyczerpujące odpowiedzi na wiele pytań.

Są one skierowane przede wszystkim do posiadaczy popularnych kryptowalut. Zaliczamy do nich nie tylko bitcoina i ethereum, ale także bitcoin cash. Drobnym mankamentem jest jednak to, że serwis nie oferuje czatu na żywo.

Nie uzyskamy zatem szybkiej odpowiedzi na bieżące zapytania. Inni dostawcy portfeli są w tym przypadku o krok do przodu.

Dodatkowo istnieją alternatywy dla portfeli internetowych. W przypadku blockchain wallet przechowujemy nasze oszczędności na cudzym hostingu. Gdy wybieramy portfele komputerowe lub mobilne, środki znajdują się na naszym urządzeniu. Możliwości jest więcej.

Zauważyliśmy, że ostatnio popularność zdobywają portfele sprzętowe. Są one urządzeniami, które przypominają nośniki USB. Przechowujemy na nich krypto waluty w trybie offline. Portfele sprzętowe są bardzo małej wielkości. Bez problemu zabierzemy je ze sobą w podróż.

Najbardziej konserwatywną metodą przechowywania cyfrowych pieniędzy są papierowe portfele. Nazwa ta odzwierciedla metodę przechowywania kryptowaluty. W przypadku papierowego portfela zapisujemy seed na kartce papieru. Następnie chowamy ją w bezpiecznym miejscu.

Porównanie kompatybilności portfeli

Blockchain wallet specjalizuje się przede wszystkim w najpopularniejszych kryptowalutach. Mówimy tutaj o btc, eth, bch, ltc. Kiedy przejrzymy oferty, szybko zauważymy, że inne portfele internetowe oferują znacznie szerszy zasób tokenów.

Pamiętajmy o tym, że nawet tradycyjne papierowe portfele pozwalają na przechowywanie dowolnych kryptowalut.

Wystarczy, że zapiszemy ich seed. Z tego powodu portfel blockchain nie jest atrakcyjny dla osób, które mają rozbudowane portfolio.

Zbyt mało tokenów i funkcji odstrasza użytkownika.

Czy blockchain wallet jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo użytkownika to podstawa każdego portfela kryptowalutowego. Jeśli portfel nie obsługuje funkcji tworzenia kopii zapasowej, trudno o zaufanie.

Wysoki poziom bezpieczeństwa w przypadku portfeli internetowych osiągniemy tylko, jeśli współpracujemy ze sprawdzoną platformą.

W naszym mniemaniu blockchain.com spełnia wymagania względem portfela. Jest na rynku od dekady i nadal słyszymy o nim pozytywne opinie.

Poziomy bezpieczeństwa w systemie

Bezpieczeństwo portfela jest jednym z najważniejszych czynników usługi. Blockchain wallet ma trzy poziomy zabezpieczeń.

Poziom 1

Podstawowy poziom bezpieczeństwa został zaprojektowany w taki sposób, aby zapobiec utracie konta. System pozwala każdemu użytkownikowi na stworzenie seeda, który posłuży za kopię zapasową. Będziesz mógł użyć go w przyszłości, jeśli zapomnisz hasła. Blockchain nie przechowuje haseł do kont. W naszym interesie leży zabezpieczenie naszej 12-cyfrowej frazy (zwanej seedem), która posłuży jako back up.

Poziom 2

Zabezpieczenie drugiego poziomu pozwoli ci na zablokowanie dostępu do portfela nieautoryzowanym użytkownikom. W celu stworzenia drugiego poziomu zabezpieczenia łączymy numer telefonu z kontem blockchain wallet. W ten sposób uruchamiamy dwuetapową weryfikację. Polega ona na podawaniu jednorazowego hasła widniejącego w telefonie, gdy zalogujemy się na portfel.

Poziom 3

Najwyższy poziom zabezpieczenia portfela pozwoli ci na blokowanie żądań wysyłanych przez sieć TOR. TOR to globalna sieć serwerów, która wykorzystuje maskowanie adresu ip. Użytkownicy sieci TOR przekierowują swoje żądania przez wiele komputerów jednocześnie. Uniemożliwia to śledzenie ich aktywności w sieci. Chociaż TOR network nie jest niezgodny z prawem, wiele osób wykorzystuje sieć do nieuczciwych celów. Jednym z nich jest włamywanie się do cudzych portfeli kryptowalutowych.

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Jak przebiega proces płatności w portfelu blockchain wallet?

Użytkownicy wysyłają żądanie o określoną ilość cyfrowych pieniędzy. System generuje unikalny adres, który przekazujemy do osoby trzeciej lub zamieniamy w kod QR. Jest to unikalny kod kreskowy, który przechowuje informacje finansowe niezbędne do przeprowadzenia transakcji.

proces płatności w portfelu blockchain wallet Unikalny adres do wpłaty zostaje wygenerowany za każdym razem, gdy użytkownik zgłasza żądanie wpłaty. Cały proces wysyłania i odbierania pieniędzy jest bardzo zbliżony do systemu wykorzystywanego przez PayPal.

Portfel nie ogranicza się jedynie do przechowywania. Jako użytkownicy nie tylko wyślemy lub odbierzemy pieniądze za pośrednictwem portfela. Istnieje możliwość transferowania naszych środków między dostępnymi kryptowalutami.

Wymienimy posiadane bitcoiny na ether lub odwrotnie. W trakcie transakcji system pokaże nam, ile waluty otrzymamy po aktualnym kursie.

Pamiętajmy o tym, że wymiany nie są natychmiastowe. Blockchain potrzebuje trochę czasu na dodanie naszych środków do odpowiednich segmentów kryptowaluty.

Opłaty i prowizje portfela

Za wszystkie przelewy bankowe na portfel poniesiemy prowizję w wysokości 0,25%. Oczekiwanie na wpłatę często zajmuje od dwóch do kilku dni roboczych.

Alternatywnym rozwiązaniem są karty kredytowe i debetowe. Dzięki nim skracamy czas oczekiwania.

Prowizja wzrasta wówczas do 3%. Blockchain wallet słynie z systemu, który nazywamy dynamicznymi opłatami.

Oznacza to, że opłaty, które ponosimy za transakcje, będą różne w zależności od kilku czynników.

Blockchain wallet - Opłaty i prowizje portfela Pierwszym z nich jest wielkość transakcji, sposób płatności i to, jak wiele operacji sieć przetwarza w danym momencie. Blockchain najszybciej przetwarza opłaty, które pokryjemy wysokimi prowizjami. Jeśli zależy nam na czasie, jesteśmy zmuszeni do poniesienia większych kosztów przelewu.

Blockchain wallet ma w swojej ofercie tak zwaną opłatę priorytetową. Pozwala ona na przetworzenie transakcji w ciągu godziny. Ostatecznie sami zdecydujemy, jak wysoką prowizję chcemy zapłacić. Jeżeli będzie ona zbyt niska, system odrzuci transakcję.

Jak założyć blockchain wallet?

Jak założyć blockchain wallet Otwarcie konta jest proste. Wszystko, czego potrzebujesz to podstawowe dane osobowe i aktywny adres mailowy.

Platforma jest intuicyjna i przyjazna dla osób niezaznajomionych z kryptowalutami.

Cała rejestracja polega na przejściu kilku kroków.

1. Wejdź na stronę blockchain.com i kliknij przycisk SIGN UP. Znajduje się on na samej górzy witryny.

2. Wprowadź adres, email i preferowane hasło. Następnie kliknij przycisk create account.

3. W kolejnym kroku zostaniesz poproszony o zweryfikowanie swojego adresu mailowego. W celu zweryfikowania konta kliknij na przycisk Verify, który znajdziesz w e-mailu.

4. Po zweryfikowaniu adresu mailowego odblokujesz dostęp do kolejnego etapu rejestracji. Uzupełnij dane osobowe i wybierz nazwę użytkownika dla konta exchange. Po poprawnym wprowadzeniu wszystkich informacji dostęp do portfela i giełdy zostanie odblokowany.

Wnioski na temat usługi

Jeśli twoje portfolio jest scentralizowane wokół bitcoina, eth, bch, xlm, blockchain wallet będzie dobrym wyborem.

Platforma oferuje bezpieczny portfel i kompatybilną z nim giełdę kryptowalut. Na rynku istnieją jednak lepsze alternatywy.

Charakteryzują się one dynamicznym wsparciem klienta i dostępem do dużej ilości kryptowalut. Jeśli interesuje cię dostęp do większej ilości altcoinów, blockchain wallet nie spełni swojego zadania. Możesz za to przeczytać nasz artykuł, gdzie założyć portfel bitcoin.

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Czym jest portfel kryptowalut?

Portfele są używane do przechowywania cyfrowych pieniędzy. Potrzebujesz go do przechowywania kupionych tokenów.

Jakie rodzaje portfeli wyróżniamy?

Wyróżniamy portfele internetowe, które mieszczą się w przeglądarce. Inne portfele to komputerowe i mobilne. Czyli portfele, które znajdują się w pamięci komputera lub telefonu. Najbezpieczniejsze portfele to wersje sprzętowe i papierowe. Portfel sprzętowy jest niewielkim nośnikiem, na którym zapisujemy kryptowaluty. Papierowym portfelem nazwiemy seed zapisany na kartce.

Kto powinien wybrać portfel online?

Jeśli jesteś nowicjuszem, portfel online będzie dobrym wyborem. Renomowani dostawcy oferują względnie dobrą pomoc i wysoki standard bezpieczeństwa.

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.