Ranking Najlepszych Portfeli Bitcoin: na Android, Bezpieczny, Anonimowy, Bez Weryfikacji

Portfel kryptowalutowy bitcoin (z ang. Wallet) to narzędzie, którego właściciele wirtualnej waluty używają do interakcji z siecią blockchain. Portfele dzielą się na trzy główne grupy: portfele oprogramowania, portfele sprzętowe i portfele papierowe.

W zależności od celu portfele można również podzielić na gorące (z ang. hot wallet) i zimne (z ang. cold wallet).

W świecie kryptowalut i technologii blockchainowej portfele oprogramowania są obecnie wiodącymi portfelami aplikacji, ponieważ cechują się większą wygodą niż dedykowane portfele sprzętowe. Z drugiej strony narasta problem ataków hakerskich na portfele, które przechowują kryptowaluty online.

Z dalszej części artykułu dowiesz się, dowiesz się które firmy oferują najbardziej nowoczesne rozwiązania, aby chronić twoje środki przed internetowymi rabusiami.

Ranking Portfeli Bitcoin: Najpopularniejsze Oferty 2024

 1. Binance — przechowuj kryptowaluty w portfelu wiodącej giełdy.
 2. Libertex – kupuj instrumenty finansowe oraz kontrakty CFD.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze Portfele Bitcoin 2024

Najlepsze portfele i konta bitcoin: Zacznij handel bitcoinami, ethereum i innymi krypto już teraz!

Z drugiej strony portfele sprzętowe okazują się jednak najbezpieczniejszym sposobem, aby przechowywać zasoby cyfrowe.

Zaś portfele papierowe to nic innego jak dostęp do danych w postaci kryptowalut, który drukujesz na kartce papieru. Jednak posługiwanie się takim portfelem jest już przestarzałe i nie do końca bezpieczne.

W przeciwieństwie do tradycyjnych portfeli, którymi większość osób posługuje się w życiu codziennym, wallety kryptowalut tak naprawdę nie przechowują twoich środków pieniężnych.

W rzeczywistości twoje monety (lub tokeny) są po prostu częścią systemu blockchain jako części danych, a portfele służą jako środek dostępu do nich.

Technicznie rzecz biorąc, większość walletów bitcoin jest w stanie wygenerować jedną lub więcej par kluczy publicznych i prywatnych.

Klucz publiczny służy do generowania adresów portfela, które są potrzebne do otrzymywania płatności.

Zaś klucze prywatne są wykorzystywane podczas tworzenia podpisów cyfrowych i weryfikacji transakcji (klucze prywatne są poufne i nigdy nie powinny być nikomu udostępniane!).

Zanim zrealizujesz przelewy do portfela bitcoin, musisz najpierw kupić wirtualną walutę (tutaj przeczytasz, jak uzupełnić portfel BTC).

Zrobisz to za pomocą jednego z brokerów, o których piszemy poniżej.

Wybierz mądrze, bo od tego będą zależały szczegóły inwestycji, tj.:

 • przelewy i ich koszt,
 • bezpieczeństwo,
 • ilość krypto w ofercie,
 • transakcje i ich wygoda,
 • opłaty za handel.

Niektórzy brokerzy oferują inwestycje w oparciu o kontrakty CFD, których zaletą jest to, że nie potrzebujesz portfela Bitcoin.

To dlatego, że jedynie spekulujesz na temat kursu bitcoina, Ethereum czy innych altcoinów.

Aktualne prognozy kursu bitcoin sprawdzisz tu.

W tym artykule wskażemy najlepsze konto bitcoin.

1. Binance

binance coin logo

Binance to największa na świecie giełda kryptowalut, która udostępnia dwa sposoby na przechowywanie cyfrowych aktywów. Pierwszym z nich jest trzymanie monet na koncie giełdowym. Natomiast druga opcja dotyczy niezależnego portfela Web3 od Binance, nad którym masz pełną kontrolę.

Jednak niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, giełda otwiera przed tobą szerokie spektrum możliwości.

Jako największa platforma wymiany charakteryzuje się nie tylko wysoką płynnością na większości rynków, ale również obszerną ofertą ponad 500 kryptowalut, które możesz kupować, sprzedawać i wykorzystywać do generowania dodatkowego dochodu w usługach Web3 (te również znajdziesz w Binance).

Istnieje także osobna przestrzeń do spekulacji poprzez handel z marginesem, kontrakty terminowe oraz rynek opcji.

Ponadto dla zaawansowanych handlarzy Binance przygotowało szereg specjalistycznych narzędzi analitycznych na swojej zaawansowanej platformie handlowej.

Do wszystkich powyższych funkcji uzyskasz dostęp na bardzo przystępnych warunkach.

Opłata transakcyjna wynosi tylko 0,1%, a możesz ją obniżyć o dodatkowe 25%, jeśli posiadasz natywny token giełdy — binance coin (BNB).

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
76.22% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

2. Libertex

Libertex logotyp

Czasami trzymanie Bitcoinów w portfelu jest zbędne. Np. wtedy, gdy interesują cię tylko i wyłącznie transakcje na kryptowalutach i nie chcesz przechowywać ich długoterminowo.

W takiej sytuacji przyda ci się broker CFD.

Tutaj w sukurs przychodzi Libertex, czyli jedna z najbardziej popularnych i najstarszych firm brokerskich na całym świecie.

Posiada w ofercie ponad 50 krypto, na temat kursu których możesz spekulować.

Dzięki dźwigni finansowej nawet małe zmiany cen są w stanie dać ci ogromny zysk, a tak się składa, że Bitcoin i altcoiny ciągle zmieniają wartość.

Oczywiście istnieje ryzyko straty pieniędzy przy błędnej inwestycji, ale platforma Libertex dba, aby było jak najmniejsze.

Desing jest przystępny i skorzystasz z wielu narzędzi analitycznych. Ponadto możesz liczyć na konkurencyjne opłaty za handel i bezpieczeństwo, o które dba CySEC.

Przeczytaj więcej o Libertex.

Gdzie założyć portfel Bitcoin?

Zastanawiasz się, jaki jest najlepszy portfel Bitcoin?

W takim razie czytaj dalej.

Poniżej przygotowaliśmy dla ciebie kilka propozycji do przechowywania Bitcoinów (i altcoinów) oraz bezpiecznego handlu nimi.

Polski portfel Bitcoin

Najszybszym sposobem na to, jak stworzyć portfel Bitcoin w Polsce, jest rodzima giełda Bitcoin i altcoin.

To sposób nieco podobny do opisywanego wyżej Binance, ale bardziej ograniczony. W tym sensie, że giełdy krypto handlują tylko i wyłącznie kryptowalutami oraz zwykle oferują mniej narzędzi analitycznych.

Trzy najpopularniejsze firmy w Polsce to:

 • BitBay,
 • CoinDeal,
 • CoinRoom.

Portfel otrzymasz automatycznie, gdy dokonasz rejestracji konta.

Możesz to zrobić na stronie dowolnej giełdy Bitcoin.

Jak założyć portfel Bitcoin za granicą?

Tutaj — podobnie jak w przypadku polskich walletów — musisz założyć konto na giełdzie zagranicznej.

Do największych giełd światowych należą Coinbase i Binance.

Jak działają portfele Bitcoin (Wallet)?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, żadne aktywa (fundusze inwestycyjne bitcoin, kryptowaluty, tokeny) nie są przechowywane bezpośrednio w portfelach.

Zamiast tego zapewniają dostęp do narzędzi potrzebnych do interakcji tych zasobów z blockchainem, co z kolei pozwala zarządzać zasobami cyfrowymi.

Portfel z pieniędzmi Innymi słowy, portfele te są w stanie generować informacje niezbędne do wysyłania i odbierania Bitcoinów i altcoinów za pośrednictwem przelewów blockchainowych (dowiedz się więcej na temat technologii blockchain).

Informacje te obejmują m.in. jeden lub więcej kluczy publicznych i prywatnych.

Portfel na Bitcoiny lub altcoiny zawiera tak zwany adres publiczny, który jest alfanumerycznym identyfikatorem generowanym na podstawie klucza publicznego i prywatnego.

Ten adres jest w rzeczywistości specyficzną „lokalizacją” w łańcuchu bloków, do której można wysyłać środki.

Abyś mógł bez obaw udostępniać swój adres publiczny innym osobom – dzięki czemu możesz otrzymywać od nich fundusze – ale nigdy nie powinieneś ujawniać nikomu swojego klucza prywatnego.

Klucze prywatne zapewniają pełny dostęp do funduszy w postaci kryptowalut, niezależnie od tego, z którego portfela korzystasz (pod warunkiem, że obsługuje wskazaną sieć blockchaina).

Dlatego nawet jeśli zgubisz komputer lub smartfon, na którym został zainstalowany portfel Bitcoin, lub — co gorsza — ktoś ci go ukradnie, nadal będziesz mieć dostęp do swoich środków z innego urządzenia (o ile nadal masz klucz prywatny zwany zwrotem źródłowym).

Co ważne, fundusze w postaci Bitcoinów i altcoinów nigdy nie opuszczają sieci blockchainowej i są po prostu przenoszone z jednego adresu na drugi.

Dlatego należy dbać o klucze prywatne.

Wiedz też, że nawet jeśli posiadasz anonimowy portfel Bitcoin, inwestycje na giełdach już tak anonimowe nie są.

Dlatego jeśli chcesz, aby twoje dane pozostały bezpieczne, musisz realizować płatności w odpowiednich serwisach peer-to-peer (nie seed-to-peer). Oznacza to handel bezpośrednio między parą osób (właścicieli walut).

Myślisz o inwestycji w inne kryptowaluty? Przeczytaj więcej o portfelu dogecoin, portfelu bitcoin cash lub portfelu shiba inu.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Gorące portfele (hot wallet) vs. zimne portfele (cold wallet)

Jak wspomnieliśmy wcześniej, portfele na Bitcoiny można również podzielić na portfele „gorące” lub „zimne” – w zależności od tego, jak działają.

Gorący portfel to każdy portfel, który jest w jakiś sposób podłączony do Internetu.

Na przykład po zarejestrowaniu się w Binance otrzymujesz indywidualny adres płatności dla danej kryptowaluty, na którą następnie wysyłasz środki, aby móc nimi handlować.

To jest przykład gorącego portfela.

Gorące portfele są dość łatwe do skonfigurowania, a środki zdeponowane na nich są szybko i łatwo dostępne, dzięki czemu ten rodzaj portfela jest najczęstszym wyborem handlowców i aktywnych użytkowników kryptowalut.

Innymi słowy: to portfel Bitcoin online. Bitcoin na klawiaturze

Znowu zimny portfel nie ma połączenia z Internetem.

W jego przypadku główną rolę odgrywa nośnik fizyczny, na którym klucze dostępu do funduszy są przechowywane offline.

Brak połączenia z Internetem sprawia, że zimny portfel jest znacznie bezpieczniejszy. Zimny ​​portfel w świecie Bitcoinów i altcoinów jest również znany jako chłodzenie.

Ten rodzaj portfela jest najczęściej wybierany przez inwestorów długoterminowych i „HODLerów”.

Innymi słowy: zimny portfel to portfel Bitcoin offline.

Aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa funduszy swoich użytkowników, Binance przechowuje tylko niewielki procent tych funduszy w gorących portfelach. Pozostałą część trzyma w wielu rozproszonych zimnych portfelach, które są stale odłączone od Internetu.

Warto zauważyć, że niedawno uruchomiony Binance DEX jest idealną alternatywą dla użytkowników, którzy wolą nie zatrzymywać swoich środków na giełdzie.

Binance DEX to zdecentralizowana platforma transakcyjna bitcoin, która zapewnia całkowitą kontrolę nad kluczami prywatnymi, a jednocześnie umożliwia handel bezpośrednio z zimnych portfeli lub walletów sprzętowych.

Na żadnym etapie obrotu kryptowaluty nie są własnością giełdową.

Portfele programowe (aplikacje)

Jest wiele różnych rodzajów walletów-programów, z których każdy ma swoje unikalne cechy. Zdecydowana większość jest w jakiś sposób podłączona do Internetu (więc są to popularne portfele).

Poniżej krótko opisujemy najpopularniejsze typy walletów-programów: portfele internetowe, stacjonarne i mobilne.

Portfele internetowe (przeglądarkowe)

Portfele przeglądarek umożliwiają dostęp do sieci blockchain za pośrednictwem przeglądarki internetowej zainstalowanej na komputerze / urządzeniu mobilnym, bez konieczności pobierania ani instalowania dodatkowych aplikacji.

Portfele online to zarówno portfele akcji, jak i portfele dostarczane przez zespoły odpowiedzialne za dane kryptowalutowe (a zatem najczęściej osadzone na stronie internetowej projektu).

W większości przypadków portfel Bitcoin online daje możliwość wygenerowania nowego adresu lub ustawienia hasła dla automatycznie generowanego adresu.

Co ważne, niektórzy dostawcy takich usług sami zarządzają swoimi kluczami prywatnymi i przechowują je w Twoim imieniu.

Chociaż może się to wydawać wygodniejsze dla niedoświadczonych użytkowników, zdecydowanie nie zalecamy stosowania takiej praktyki.

W całym świecie kryptowalut i technologii blockchain obowiązuje jedna podstawowa zasada: jeśli nie masz dostępu do klucza prywatnego, wówczas fundusze nie są tak naprawdę twoje – powierzasz je komuś innemu. Sprawdzanie wykresów na telefonie

Dlatego zadaj sobie pytanie: jak bardzo możesz zaufać stronie trzeciej w sprawie swoich funduszy?

Aby rozwiązać ten problem, wiele portfeli online pozwala na samodzielne zarządzanie kluczami i dostęp do funduszy za pomocą wielu podpisów.

Przed wybraniem portfela do ochrony środków najlepiej zapoznać się z jego zasadami działania i wszelkimi kwestiami bezpieczeństwa.

Korzystając z giełd Bitcoin i altcoin, rozważ aktywację dodatkowych narzędzi lub ustawień w celu ochrony swojego konta.

Np. Binance oferuje kilka dodatkowych funkcji, dzięki którym jest bardziej bezpieczny, takich jak zarządzanie urządzeniami dostępu do konta, uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA), kod antyphishingowy oraz lista zaufanych adresów do wypłat.

Dla własnego bezpieczeństwa rozważ uwzględnienie ich wszystkich.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Portfele na dysku komputera

Jak sama nazwa wskazuje, portfel komputerowy to oprogramowanie, które pobierasz i uruchamiasz lokalnie na swoim komputerze.

W przeciwieństwie do niektórych wersji portfeli internetowych, portfele komputerowe dają pełną kontrolę nad kluczami i przypisanymi do nich środkami.

Podczas tworzenia nowego portfela komputerowego oprogramowanie zwykle tworzy specjalny plik o nazwie „wallet.dat”.

Ten plik zawiera informacje o kluczu prywatnym i służy do uzyskiwania dostępu do funduszy, dlatego ważne jest prawidłowe szyfrowanie go – zwykle przy użyciu hasła dostępu. Przenośny komputer osobisty na biurku

Po zaszyfrowaniu pliku portfela będziesz musiał wprowadzić hasło przy każdym uruchomieniu oprogramowania i wykonać wszelkie operacje na przypisanych do niego środkach.

Jeśli stracisz ten plik lub zapomnisz hasła, najprawdopodobniej stracisz dostęp do swoich funduszy.

Dlatego tak ważne jest utworzenie kopii zapasowej co najmniej jednego pliku wallet.dat i przechowywanie go w bezpiecznym miejscu. Warto również upewnić się, że klucze prywatne lub fraza źródłowa są poprawnie przechowywane.

Dzięki nim będziesz mieć również dostęp do swoich środków na innych urządzeniach, na wypadek gdyby Twój komputer przestał działać lub stał się w jakiś sposób niedostępny.

Ogólnie rzecz biorąc, portfel komputerowy można uznać za bezpieczniejszy niż portfel Bitcoin online, ale podczas jego używania należy upewnić się, że komputer jest wolny od zagrożeń wirusami lub złośliwym oprogramowaniem.

Mobilny portfel Bitcoin (Android i iOS)

Portfele mobilne działają podobnie do swoich odpowiedników komputerowych, ale zostały zaprojektowane jako specjalne aplikacje na smartfony lub urządzenia mobilne.

Są dość wygodne, ponieważ umożliwiają wysyłanie i odbieranie Bitcoinów i altcoinów m.in. dzięki wykorzystaniu kodów QR.

Portfele mobilne są szczególnie przydatne do codziennych transakcji i płatności, co czyni je prawdziwą bramą do korzystania z Bitcoinów, BNB i innych w całym świecie rzeczywistym.

Trust Wallet to jeden z przykładów portfela mobilnego dla systemów Android i iOS, który możemy Ci polecić.

Jednak, podobnie jak w przypadku komputera, urządzenie mobilne również jest podatne na infekcje wirusami i złośliwym oprogramowaniem.

Inwestowanie w kryptowaluty może być ryzykownym zajęciem.

Z tego powodu zawsze zalecamy szyfrowanie portfeli niezależnie od rodzaju sprzętu i ilości przypisanych do nich funduszy, a także tworzenie kopii zapasowych kluczy prywatnych, aby w przypadku utraty lub uszkodzenia smartfona można było nadal korzystać ze zgromadzonych środków.

Mimo to zawsze miej na uwadze, że mobilny wallet to mniej bezpieczny portfel Bitcoin, niż taki na dysku komputera czy sprzętowy.

Portfele sprzętowe (portfel Bitcoin na pendrive)

Portfel sprzętowy Bitcoin to nic innego, tylko urządzenie elektroniczne, które wykorzystuje algorytmy generowania liczb losowych (RNG) do tworzenia par kluczy publicznych i prywatnych.

Te klucze są przechowywane przez urządzenie, które z kolei nie jest połączone z Internetem. Pamięć USB

Portfele sprzętowe zaliczają się do grupy walletów zimnych i są zdecydowanie bezpieczniejszą alternatywą dla portfeli mobilnych lub komputerowych.

Portfele sprzętowe zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa przed atakami hakerów online, ale mogą stanowić prawdziwe zagrożenie, jeśli oprogramowanie wewnętrzne ich producenta nie zostanie wykonane prawidłowo.

Ponadto portfele sprzętowe są mniej przyjazne dla użytkownika, a dostęp do przydzielonych im środków jest trudniejszy w porównaniu np. z gorącymi portfelami.

Jeśli planujesz przechowywać kryptowaluty przez długi czas lub jeśli masz duże ilości Bitcoinów lub altcoinów, powinieneś rozważyć zakup portfela sprzętowego.

Większość urządzeń tego typu dostępnych obecnie na rynku pozwala skonfigurować specjalny kod PIN (podobnie jak w smartfonie) w celu dodatkowej ochrony, a także wygenerować zapasowe klucze (zwroty).

Wykorzystasz je, gdy zgubisz urządzenie, aby ponownie uzyskać dostęp do funduszy.

Ten Bitcoin portfel offline to aktualnie najlepsze połączenie bezpieczeństwa i wygody.

Papierowy portfel Bitcoin

Portfel papierowy to po prostu kawałek papieru, na którym klucz publiczny i prywatny są zapisywane lub drukowane – zwykle w postaci kodów QR.

Kody te można następnie zeskanować, aby sfinalizować transakcję.

Niektóre strony do generowania portfeli papierowych dają możliwość pobrania specjalnego kodu komputerowego w celu wygenerowania nowych adresów i kluczy w trybie offline.

Dzięki temu wallety są bardzo odporne na ataki hakerów i mogą być uważane za alternatywę dla zimnych portfeli.

Najlepszy darmowy portfel Bitcoin?

Biorąc pod uwagę wiele wad portfeli papierowych, są one obecnie uważane za niezbyt niebezpieczne i nie zaleca się ich używania.

Jeśli nadal uważasz, że ta forma ochrony funduszy Ci odpowiada, ważne jest, aby znać ich potencjalne wady i zagrożenia.

Mnóstwo monet BTC Główną wadą portfeli papierowych jest to, że nie nadają się do wysyłania funduszy w częściach, ale tylko w całości.

Wyobraź sobie, że masz portfel papierowy i, dzięki wielu transakcjom w sieci Bitcoin, w końcu przelewasz na niego 10 BTC. Jeśli po pewnym czasie zdecydujesz się wydać 2 BTC, powinieneś najpierw wysłać wszystkie 10 BTC do innego rodzaju portfela (np. Portfela komputerowego), a dopiero potem wydać część środków (2 BTC).

Po wydaniu 2 BTC możesz odesłać 8 BTC z powrotem na adres nowego portfela papierowego, chociaż lepiej byłoby wysłać te środki do nowego portfela sprzętowego lub programowego.

Z technicznego punktu widzenia, jeśli zaimportujesz klucz prywatny z portfela papierowego do portfela komputerowego i wydasz tylko część środków, pozostałe środki zostaną wysłane na tak zwany „Zmień adres”, który jest automatycznie generowany przez protokół Bitcoin.

Jeśli nie ustawisz ręcznie adresu „zmień” na ten, który kontrolujesz, prawdopodobnie stracisz te środki nieodwołalnie.

Większość istniejących portfeli programów ma już zaimplementowaną funkcję zarządzania adresami „zmiana”, a podczas dokonywania transakcji z częścią funduszy, są w stanie wysłać pozostałe środki na adres „zmiany” kontrolowany przez aplikację.

Przy tej okazji warto również pamiętać, że portfel papierowy jest opróżniany po każdej transakcji – niezależnie od kwoty. Jego ponowne użycie nie jest zalecane.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Znaczenie kopii zapasowych portfela Bitcoin

Utrata dostępu do portfela Bitcoin może być bardzo droga.

Dlatego tak ważne jest regularne tworzenie kopii zapasowych.

W wielu przypadkach można to osiągnąć po prostu przez skopiowanie pliku wallet.dat na inny nośnik lub zapisanie frazy źródłowej.

Ogólnie rzecz biorąc, wyrażenie początkowe działa w podobny sposób jak klucze prywatne, ale jest łatwiejsze do zarządzania i zapamiętania.

Jeśli zdecydowałeś się zaszyfrować swój portfel, pamiętaj o utworzeniu kopii zapasowej hasła deszyfrującego.

Podsumowanie

Wallety Bitcoin i altcoin są integralną częścią ekosystemu Bitcoin i innych kryptowalut.

Co oznacza, że są jednym z podstawowych elementów infrastruktury, bo umożliwiają wysyłanie i odbieranie funduszy za pośrednictwem sieci blockchainowej.

Każdy typ portfela ma swoje zalety i wady, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak działa każdy z nich, zanim prześlesz na któryś swoje fundusze.

Cechy portfela krypto:

 • Jest odporny na wirusy i złośliwe oprogramowanie
 • Klucze prywatne nie są eksponowane na komputer użytkownika
 • Nie wymaga importu do oprogramowania
 • Bezpieczniejszy i bardziej interaktywny
 • Wykorzystuje oprogramowanie open source, które umożliwia walidację całej operacji na urządzeniu
 • Może służyć do magazynowania wielu różnych coinów

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Do czego potrzebujesz portfela kryptowalut?

Dwie monety BTC Oprócz faktu, że portfel kryptowalut jest potrzebny, aby uzyskać interesującą cię walutę cyfrową, jest również niezbędny jako forma zabezpieczenia podobnego do tego stosowanego przez banki.

W przeciwieństwie do zwykłej waluty, wallety Bitcoin i altcoin pozwalają zarabiać pieniądze w domu lub w innym dowolnym miejscu z dostępem do internetu.

Nie ma potrzeby posiadania osobistego sejfu w sejfie bankowym do przechowywania swojej waluty cyfrowej.

Ponieważ kryptowaluty działają w systemie zdecentralizowanym, posiadanie portfela oznacza większą kontrolę nad sposobem przechowywania i ochroną inwestycji.

Sprawdź:

Będziesz go również potrzebować, jeśli:

 • Chcesz wygenerować Bitcoin kopiąc i musisz go gdzieś znaleźć
 • Planujesz handlować altcoinem
 • Planujesz realizować płatności w sklepach detalicznych przy użyciu kryptowaluty
 • Portfel pozwala nam również pozycjonować nasze przychody, gdy otrzymujemy Bitcoiny lub altcoiny jako wynagrodzenie.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

FAQ

Jaki portfel Bitcoin wybrać?

To zależy od twoich preferencji. Portfel giełdowy jest dość wygodny, ale niezbyt bezpieczny — podobnie jak portfel mobilny. Znowu wallety sprzętowe i papierowe są bardziej bezpieczne, ale wiążą się z większą odpowiedzialnością za Bitcoiny i altcoiny.

Jak sprawdzić portfel Bitcoin?

Istnieje kilka stron internetowych (np. tradeblock.com), które ci na to pozwolą. Potrzebujesz jedynie klucza publicznego, który kopiujesz i wklejasz na stronie. Dzięki temu zobaczysz aktualną ilość Bitcoinów i altcoinów w portfelu, a także ostatnie transakcje na tym adresie.

Czy istnieje portfel Bitcoin bez weryfikacji?

Tak, niektóre firmy nie wymagają potwierdzenia tożsamości, aby posługiwać się portfelem. Jednak zachęcają do tego na różne sposoby (np. proponują darmowe Bitcoiny).

Gdzie założę darmowy portfel Bitcoin?

Praktycznie każda giełda Bitcoin i altcoin udostępnia ci takowy. Możesz też skorzystać z oferty brokera online, który oferuje sprzedaż i kupno prawdziwych Bitcoinów i altcoinów (np. Binance).

Czy istnieje portfel dla innych kryptowalut (np. portfel Bitcoin Cash)?

Tak. Wiele walletów kryptowalutowych pozwala na przechowywanie w nich różnych rodzajów coinów, ale najpopularniejsze są te na Bitcoiny.

Artykuły

Ola jest absolwentką Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Już na studiach zajęła się handlem na rynkach finansowych. Dodatkowe zajęcie wkrótce zaczęło przynosić spodziewane zyski i hobby zmieniło się w prawdziwą pasję. Dziś Ola dzieli się widzą nabytą w trakcie i po studiach, by pomagać początkującym w stawianiu swoich własnych pierwszych kroków.