Kalkulator Kryptowalut: BTC, ETH, Litecoin, Dash| Sprawdź, Czy Kopanie Się Opłaca?

Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą na świecie i coraz więcej osób chce w niego inwestować. Nic więc dziwnego, że liczba giełd, kantorów i kalkulatorów kryptowalutowych ciągle rośnie. W roku 2021 o kryptowalutach znowu zrobiło się głośno. Wielu inwestorów mówi, że bitcoin to „cyfrowe złoto”.

Niestety, nie ma centralnego przelicznika bitcoin na waluty FIAT. Nie ma centralnej giełdy ani instytucji, która określa cenę bitcoin. Dlatego musisz poszukać własnego, sprawdzonego konwertera bitcoin dla każdej pary walutowej. Może się również zdarzyć, że cena bitcoin będzie się różnić w zależności od giełdy.

Najpopularniejsze Kalkulatory Bitcoin

 1. Binance — największa giełda kryptowalut, oferująca wysoką płynność i multum możliwości handlu.
 2. Libertex – inwestuj z zerowymi spreadami.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze giełdy Bitcoin 2022

Jednym ze sposobów, aby przeliczyć wartość bitcoinów, są kalkulatory internetowe. W Internecie można znaleźć szeroką gamę konwerterów bitcoin.

Przeważnie są to programy przeznaczone do zamiany walut FIAT na bitcoin i odwrotnie. W sieci można też znaleźć kalkulatory kryptowalut dla wszystkich walut cyfrowych.

Ile kosztuje 1 bitcoin (BTC) w EUR, GBP, USD czy CHF? Wielu inwestorów z pewnością zada to pytanie, gdy usłyszy o boomie bitcoinów w wiadomościach. W tym artykule wyjaśniamy, jak określić aktualny kurs bitcoin za pomocą najlepszego kalkulatora bitcoin.

Czym jest kalkulator walut i do czego służy?

moneta bitcoin leżąca na kalkulatorzeKalkulator walut to prosty program, który pobiera potrzebne dane z sieci. Zawiera informacje na temat kursu BTC i o kilkudziesięciu najpopularniejszych kryptowalutach.

Im częściej informacje są aktualizowane, tym dokładniejszy kurs kryptowalut otrzymuje użytkownik. Niektóre witryny aktualizują ceny tylko raz dziennie, a inne platformy kilka razy na godzinę. Z tego powodu kalkulatory kursu bitcoin różnią się od siebie jakością.

Tutaj sprawdzisz aktualny kurs litecoin.

Konwertery BTC, takie jak Binance są szczególnie pomocne. Użytkownicy mogą kupować różne waluty cyfrowe za pośrednictwem giełd i kantorów. Podawana wartość jest dokładna i aktualizowana na bieżąco.

Przeczytaj więcej o giełdach kryptowalut.

Kalkulator bitcoin to proste narzędzie, które zawiera informacje na temat kursu kilkudziesięciu kryptowalut w danym dniu. Aby z niego skorzystać, wprowadź ilość bitcoinów lub złotówek, które chcesz wymienić. Sprawdź kurs kryptowaluty. Kalkulator obliczy wartość w złotówkach lub innych popularnych walutach.

Niektóre kalkulatory oprócz polskiego złotego pozwalają również sprawdzać przelicznik kryptowalut na USD, euro. Dostępne są też inne waluty np. funt brytyjski lub frank szwajcarski.

Wystarczy kilka kliknięć i masz dostęp do wszystkich informacji. Nie musisz się logować czy przebijać przez gąszcz zbędnych informacji. Przed przystąpieniem do wymiany, najlepiej sprawdzić kurs na różnych stronach i porównać ceny bitcoin.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Kalkulator bitcoin – Ranking

W Internecie można znaleźć wiele różnych kalkulatorów bitcoin. Operatorzy niektórych serwisów twierdzą, że posiadają dostęp do najbardziej aktualnych kursów.

Czy jednak tak jest w rzeczywistości? Zazwyczaj nie, ponieważ pobierają wartości z internetu co godzinę lub nawet tylko raz dziennie. Najlepsze kursy są na licencjonowanych i nadzorowanych giełdach. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas przewodnikiem po kalkulatorach kryptowalut.

Kup bitcoina na giełdzie Binance

binance coin logo

Binance to największa platforma wymiany kryptowalut na świecie. Z racji tego wyróżnia się także szeroką ofertą aktywów cyfrowych i usług.

Na giełdzie zainwestujesz w ponad 500 różnych kryptowalut. Co więcej, handel możesz prowadzić na rynku spot, margin, futures, a także poprzez instrumenty finansowe zwane opcjami. Otwiera to przed tobą szerokie spektrum możliwości inwestycyjnych.

Dodatkową zaletą Binance są funkcje Web3, takie jak staking, kopanie kryptowalut, pożyczki kryptowalutowe, handel NFT i wiele innych.

Zalety Binance:

 • Niskie opłaty transakcyjne (0,1%);
 • Ponad 500 kryptowalut do wyboru;
 • Wiele rynków do handlu (spot, margin, futures, opcje);
 • Zaawansowane narzędzia analityczne TradingView;
 • Multum funkcjonalności ze świata Web3;
 • Szereg zabezpieczeń chroniących fundusze klientów.

Kup bitcoina za pośrednictwem brokera Libertex
Libertex logotyp

Założyciele Libertex zadbali o duży wybór instrumentów finansowych. Oprócz 40 par walutowych na platformie znajdziesz kryptowaluty, kontrakty CFD oraz fundusze ETF. Łącznie usługodawca oferuje ponad 200 instrumentów finansowych.

Jesteś początkującym inwestorem? Konto demonstrancyjne pozwoli ci przetestować funkcjonalność strony za darmo. Libertex ma w swojej ofercie także platformę MetaTrader 4. Co więcej, z autorską aplikacją mobilną Libertex, możesz handlować nawet w trakcie podróży.

Poznaj opinie o Libertex!

Zalety Libertex:

 • Niski spread na instrumenty finansowe;
 • Funkcja handlu automatycznego;
 • Dostęp do platformy MetaTrader 4;
 • Prosta w obsłudze aplikacja mobilna;
 • Broker dostarcza narzędzia analityczne i raporty z podsumowaniem twoich inwestycji.

Q&A Najczęściej zadawane pytania

Ile wart jest jeden bitcoin? BTC/USD - bitcoin US dolar

W kwietniu, 2021 bitcoin osiągnął swoje ATH na poziomie 64.000 USD. Niektórzy spekulanci przewidują, że cena BTC do końca 2021 roku osiągnie 100.000 USD.

Gdzie sprawdzić cenę bitcoina?

Aby uzyskać przybliżoną wartość, możesz sprawdzić cenę BTC w Google, gdzie znajdziesz wiele platform np. Binance, na których sprawdzisz kurs BTC. Nie na wszystkich można polegać, ponieważ są aktualizowane tylko raz dziennie. Najlepiej sprawdzić cenę bitcoin na renomowanej giełdzie lub przeliczyć na kalkulatorze kryptowalut.

Po jakim kursie przelicza kalkulator BTC?

Kalkulator BTC oblicza wartość na podstawie średniej wartości kryptowaluty. Cena jest wyliczana na podstawie cen bitcoin, na popularnych giełdach.

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.