Kantor Bitcoin Bez Weryfikacji: Czym Jest? Jak Wybrać Najlepszy?

Coraz więcej ludzi upatruje w kryptowalutach ratunku przed inflacją, krachem na rynku, manipulacjami rządowymi… Powody inwestycji są różne.

W oczywisty sposób wpływa to na popularność wirtualnych aktywów, a coraz więcej początkujących inwestorów zadaje sobie pytanie: gdzie je kupić? Jednym z takich miejsc jest tytułowy kantor kryptowalut, określany również jako “kantor bitcoin”.

Czy to jedyny sposób? Nie. Czy jest najlepszy? To zależy od tego, co rozumiesz przez słowo “najlepszy”. Oczywiście wybór odpowiedniego kantoru ma duży wpływ na jakość i koszt transakcji. Dlatego dzisiaj przyglądamy się najlepszym usługodawcom.

Artykuł przybliży ci zalety kantorów oraz ich funkcje, a ponadto wesprze cię w wyborze tego, który najlepiej odpowie twoim preferencjom.

Kantor Kryptowalut: Najpopularniejsze Oferty 2024

 1. Binance – inwestuj w kryptowaluty na bezpiecznej platformie handlowej.
 2. Libertex – kupuj instrumenty finansowe oraz kontrakty CFD.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepszy Kantor Bitcoin 2024

Czym jest kantor bitcoin? Krótkie przypomnienie

rozsypane kryptowaluty Kantor kryptowalut działa na podobnej zasadzie, co klasyczny kantor.

Wymienisz w nim pieniądze na dostępną kryptowalutę (np. na bitcoiny czy ethereum) z uwzględnieniem bieżącego kursu.

Tutaj przeczytasz więcej o kryptowalutach.

Wielu usługodawców tuż po pierwszym zakupie zakłada dla ciebie darmowy portfel bitcoin. To w nim możesz przyjmować wpłaty i wykonywać przelewy za darmo.

Dzięki kantorowi szybko, skutecznie i bez zbędnych formalności nabędziesz kryptowalutę.

Kupić bitcoiny i altcoiny możesz przede wszystkim online, ale coś takiego jak stacjonarny kantor kryptowalut również istnieje i coraz gęściej pojawia się w Polsce.

Jaki kantor wymiany kryptowalut wybrać? Lista

Jeśli dopiero zaczynasz, wybór odpowiedniego kantoru może być problematyczny. Dlatego wychodzimy naprzeciw twoim potrzebom.

Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych kantorów online w Polsce, za pośrednictwem których możesz kupić bitcoiny oraz (w niektórych przypadkach) mniej znane kryptowaluty. Krótka charakterystyka każdego z nich pomoże ci zdecydować, w którym założyć konto.

1. Binance

binance coin logo

 • Największy wolumen transakcji na rynku;
 • Ponad 600 różnych kryptowalut dostępnych do handlu;
 • Niskie opłaty transakcyjne (maksymalnie 0,1%);
 • Zniżki na prowizje dla posiadaczy Binance Coin (BNB);
 • Zaawansowane narzędzia analityczne;
 • Prosty i intuicyjny interfejs, zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji mobilnej;
 • Różnorodne metody płatności;
 • Dostępność usług dla użytkowników z ponad 180 krajów;
 • Ochrona aktywów użytkowników poprzez uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) i inne środki bezpieczeństwa;
 • Dostęp do materiałów edukacyjnych i wsparcia dla użytkowników.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
76.22% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

2. Libertex

Libertex logotyp

 • Broker z ponad 20-letnim doświadczeniem;
 • Ponad 50 kryptowalut w ofercie (tylko w formie kontraktów CFD);
 • Oprócz tego około 200 innych aktywów;
 • Zerowe spready (broker zarabia na niskich prowizjach od transakcji);
 • Dwie platformy inwestycyjne do wyboru: autorska oraz MetaTrader 4;
 • Możliwość automatyzacji handlu;
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa (nadzorowany przez CySEC).

Jak działa kantor kryptowalut?

Kobieta handlująca online na laptopie Co do zasady, kantor kryptowalut nie różni się znacznie od swojego kuzyna, u którego wymienisz tradycyjne waluty. Główna rozbieżność to oczywiście rodzaj dostępnych środków, ale same transakcje przebiegają bardzo podobnie.

W kantorze kryptowalut masz możliwość kupna i sprzedaży cyfrowych walut. Płatność odbywa się na dwa sposoby:

 • przelewem bankowym za pomocą pieniądza fiducjarnego;
 • przelewem z portfela kryptowalutowego za pomocą cyfrowej waluty.

Ważne jest również to, że kupno i sprzedaż w kantorze nie obejmuje pośredników. Transakcje odbywają się wyłącznie na linii klient-kantor.

Jeśli zaś chodzi o kurs wymiany kryptowalut, każdy usługodawca wylicza go indywidualnie. Dlatego nie zdziw się, gdy różne kantory będą oferowały różne ceny za np. BTC. Zauważysz też różnicę w kursie kupna i sprzedaży — to tzw. spread, z którego kantor czerpie zysk.

Czasem trafisz też na kantory, które pobierają prowizję od transakcji i wypłat. Nie jest to częsta praktyka, ale zdarza się, więc zwracaj na nią uwagę.

Dla kogo jest kantor kryptowalut?

inwestor inwestuje przy pomocy platformy transakcyjnej na telefon i w przeglądarce Stawiasz pierwsze kroki w świecie cyfrowych walut? W takim razie kupno i sprzedaż w kantorze może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Wystarczy, że wybierzesz odpowiedniego usługodawcę, założysz konto (co nie zawsze jest konieczne) i wpłacisz niezbędną ilość pieniędzy. Gdy już to zrobisz, wybierasz interesującą cię kryptowalutę i podajesz jej ilość, a następnie płacisz.

Dokończ transakcję, a kryptowaluty trafią na twój rachunek w kantorze lub na prywatny portfel. Pamiętaj, że druga opcja jest o wiele bezpieczniejsza.

Jak widzisz, nie jest to trudne. Dlatego kantor to świetnie rozwiązanie dla początkujących, którzy póki co obawiają się skomplikowania giełdy.

Co odróżnia kantor od giełdy kryptowalut?

Wykresy inwestycji na ekranie telefonu Obydwa miejsca służą do kupna i sprzedaży cyfrowej waluty, więc człowiek niezorientowany w temacie może (słusznie) zapytać: jaka jest różnica? Co jest lepsze — kantor czy giełda kryptowalut?

Otóż rozziew między nimi sprowadza się do dwóch głównych cech: prostoty użytkowania oraz kosztów.

Jak już wiesz, kantor dzięki swojej przystępności nadaje się dla początkujących. Wiedza ze świata inwestowania nie jest ci potrzebna, aby swobodnie z niego skorzystać. Nie ma tu arkusza zleceń czy wykresów, które obserwujesz. Jedynie wpisujesz ilość kryptowaluty i płacisz — ot, cała filozofia.

Natomiast jeśli chodzi o koszty, lepiej wypadają giełdy kryptowalut. Różnica w kursach sięga nawet kilku procent, co przy większych kwotach ma istotne znaczenie. Taka postać rzeczy wynika z faktu, że giełdy zarabiają przede wszystkim na prowizjach od transakcji (które też nie są szczególnie wysokie), zaś kantory na spreadach.

Dlatego jeśli zależy ci na prostocie, wybierz kantor. Jeśli liczy się dla ciebie kurs, wybierz giełdę.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Wybór kantoru. Na co zwrócić uwagę?

Chcesz dokonać zakupu jakiejś kryptowaluty (np. BTC) za pośrednictwem kantoru, ale nie wiesz, który usługodawca sprawdzi się najlepiej? W takim razie czytaj dalej.

Poniżej znajdziesz szereg najistotniejszych cech, które pomogą ci w wyborze tego odpowiedniego.

 • Kurs — bez dwóch zdań najważniejsza kwestia przy kupnie kryptowaluty. Głównie od niego zależą twoje koszty, czyli jednocześnie potencjał zysku. Porównaj kantory pod tym kątem i wybierz najtańszy;
 • Bezpieczeństwo — nawet najtańszy kantor będzie do niczego, jeśli nie zagwarantuje ci odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Chodzi tu m.in. o dwupoziomowe logowanie czy zabezpieczenie sieci przed atakami hakerskimi;
 • Dostępne kryptowaluty — tutaj nie ma wielkiej filozofii. Chcesz kupić konkretną kryptowalutę (lub kilka), więc kantor powinien mieć je w ofercie. Poza tym większy wybór daje większe możliwości;
 • Dodatkowe opłaty — kurs to nie jedyny czynnik, który wpływa na to, ile płacisz. Liczy się także prowizja za transakcję czy chociażby opłata za przelew. Przed kupnem sprawdź, czy dany kantor uwzględnia te dodatkowe płatności, czy jest od nich wolny;
 • Obsługa klienta — pomimo prostoty zdarzają się sytuacje, w których pomoc pracowników kantoru okazuje się bardzo przydatna. Dlatego obsługa klienta powinna być na najwyższym poziomie. Sprawdź przede wszystkim tempo odpisywania na wiadomości oraz czy wskazówki pracowników są pomocne;
 • Opinie dotychczasowych klientów — na pewno ktoś korzystał już z danego kantoru przed tobą i bardzo prawdopodobne, że podzielił się swoimi przeżyciami na jakimś forum. Skorzystaj z jego doświadczenia. Dzięki temu nieraz unikniesz oszustów.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Kantor bitcoin: Jak kupić kryptowalutę?

Rejestracja na platformie jest prosta i nie powinna sprawić ci trudności. Przygotowaliśmy krótki poradnik, aby ułatwić ci pierwszą wymianę kryptowalut na platformie Binance.

Krok 1: Rejestracja

Wejdź na główną stronę Binance. Po prawej stronie powinieneś zauważyć formularz rejestracyjny. Uzupełnij w nim wymagane dane osobowe:

 • imię i nazwisko,
 • numer telefonu,
 • adres e-mail,
 • adres korespondencyjny.

Wymyśl nazwę użytkownika oraz hasło, którymi będziesz logował się do serwisu. Nigdy nie udostępniaj danych do logowania osobom trzecim.

Strona domowa aplikacji Binance

Krok 2: Weryfikacja

Ze względów bezpieczeństwa kantor bitcoin przeprowadzi cię przez proces weryfikacji tożsamości.

Na początku zostaniesz poproszony o potwierdzenie adresu e-mail.

Na podaną skrzynkę pocztową otrzymasz wiadomość od Binance. Kliknij w link aktywacyjny.

Po zalogowaniu na konto zauważysz formularz do potwierdzenia tożsamości. Załącz w nim skan dowodu osobistego lub prawa jazdy oraz rachunek za media. Dzięki temu system cię zautoryzuje.

Krok 3: Wpłata depozytu

Wybierz dogodną metodę płatności i zasil swój rachunek inwestycyjny. Skorzystaj z wpłaty kartą kredytową lub debetową, z portfela elektronicznego lub wykonaj standardowy przelew.

Minimalny depozyt wynosi zaledwie 10 USD.

Krok 4: Zakup bitcoin (lub innej kryptowaluty)

W okienku wyszukiwania, na platformie wpisz BTC lub po prostu “bitcoin”. Kliknij “kup”. Kiedy kupisz kryptowalutę, zostanie przeniesiona do portfela połączonego z platformą.

Jak kupić kryptowaluty na Binance

Jeżeli chcesz, możesz przenieść środki w inne miejsce. Wystarczy, że znasz adres portfela, do którego chcesz przekazać swoje bitcoiny.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Zakup bitcoina i altcoinów – czy to się opłaca?

Elegancka moneta Bitcoin z bliska Jak pokazał czas, wartość kryptowalut stale rośnie, a eksperci przewidują, że to przyszłość finansów i wszelkich transakcji.

Trudno się nie zgodzić, ponieważ coś, co 9 lat temu uważano za fanaberię i porywanie się z motyką na słońce, dziś jest istną żyłą złota.

Sam bitcoin bije kolejne rekordy cenowe, a jego wartość w długim horyzoncie czasowym stale rośnie! Zwłaszcza, że rynek nieustannie się rozrasta i powstaje coraz więcej kantorów kryptowalut, w których można błyskawicznie kupić bitcoina i altcoiny.

Jakie zalety posiadają kryptowaluty?

Coraz więcej osób zadaje pytanie: „jak kupić ethereum?” lub „gdzie najszybciej kupić bitcoina?”. Trudno się dziwić, biorąc pod uwagę szereg zalet, które wiążą się z korzystaniem z kryptowalut. Do głównych należą oczywiście:

 • absolutna wolność – możesz dokonać nielimitowanego i (w dużej części) anonimowego przelewu w dowolne miejsce na świecie;
 • bardzo niskie opłaty – zupełnie inaczej niż w przypadku tradycyjnej bankowości, płatności kryptowalutami są przetwarzane za darmo lub przy bardzo niskich opłatach;
 • mniejsze ryzyko – tego typu transakcje są bardzo bezpiecznie, nieodwracalne i nie wymagają przetwarzania niczyich danych osobowych.

Zalet jest znacznie więcej, a ponadto regularnie pojawiają się nowe. To dlatego, że sieć ciągle się rozwija i regularnie otrzymuje aktualizacje.

Kantor bitcoin — podsumowanie

Kantory kryptowalut to miejsca, których na pewno nie musisz się obawiać. Jeśli zastosujesz wskazówki z artykułu i już na początku odsiejesz usługodawców, którzy wyglądają podejrzanie, możesz liczyć na bardzo wysokie bezpieczeństwo transakcji oraz prostotę obsługi.

Co więcej, większość nich realizuje transakcje ekspresowo, a w niektórych przypadkach kupisz bitcoina i altcoiny całkowicie anonimowo!

Do pewnej ograniczonej sumy, ale jednak.

Natomiast kantory przegrywają z giełdami pod względem cen. Dlatego jeśli zależy ci na jak największej oszczędności, lepiej skorzystaj z giełdy kryptowalut lub brokera, który takową udostępnia. Dla przykładu Binance, który cieszy się bardzo dobrą opinią i jest przystępny dla początkujących, umożliwia tani zakup kryptowalut na własność.

Poza tym pamiętaj, że zawsze możesz postawić na wygodę i zrezygnować z kupna krypto na rzecz inwestycji za pomocą kontraktów CFD.

FAQ – Najczęstsze Pytania o Kantor Bitcoin

Czy w kantorze muszę zweryfikować swoją tożsamość?

Nie zawsze i nie w każdym. Istnieją kantory, które umożliwiają zakup bitcoinów i altcoinów anonimowo, ale możliwości w tym zakresie są bardzo ograniczone. Kwota transakcji nie może przekroczyć 1000 PLN, co regulują międzynarodowe przepisy AML. Powyżej tej sumy konieczna jest weryfikacja za pomocą (przynajmniej) dowodu osobistego.

Czy kantory kryptowalut są bezpieczne?

Tak. Uczciwi usługodawcy korzystają z licznych metod ochrony danych i pieniędzy klientów. Do najpopularniejszych zabezpieczeń należą: dwustopniowe logowanie, zatwierdzanie transakcji za pomocą SMS-a, szyfrowanie danych w serwisie, blokowanie podejrzanych adresów portfeli lub e-maili.

Czy po zakończeniu transakcji mogę ją anulować?

Transakcji związanych z kryptowalutami nie da się anulować. Wynika to ze specyfiki blockchaina, w którym raz zrealizowane zlecenie jest praktycznie niemożliwe do zmiany lub wycofania. Jeśli jednak z jakiegoś powodu transakcja nie doszła do skutku, oczywiście możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy. Zwykle wystarczy, że skontaktujesz się w tej sprawie biurem obsługi klienta danego kantoru.

Artykuły

Ola jest absolwentką Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Już na studiach zajęła się handlem na rynkach finansowych. Dodatkowe zajęcie wkrótce zaczęło przynosić spodziewane zyski i hobby zmieniło się w prawdziwą pasję. Dziś Ola dzieli się widzą nabytą w trakcie i po studiach, by pomagać początkującym w stawianiu swoich własnych pierwszych kroków.