Jak Kupić Ripple? Gdzie? Kup XRP Anonimowo, za Złotówki, BLIK, w Żabce

Ripple XRP powstał w 2012 roku pod oryginalną nazwą Opencoin. Cena Ripple wynosiła początkowo zaledwie 0,004 EUR i wzrosła dziesięciokrotnie w ciągu roku. Szczyt został osiągnięty w styczniu 2018 r., kiedy kurs Ripple wyniósł 3,18 EUR.

Z powodu pandemii cena Ripple spadła w marcu 2020 r. z powrotem do 0,12 EUR. Od tego czasu cena XRP ponownie nabierała tempa, aż do momentu sprawy sądowej z amerykańskim regulatorem finansowym SEC. Obecnie czekamy na rozstrzygnięcie sporu.

XRP został stworzony przez Ripple, aby być szybką, mniej kosztowną i bardziej skalowalną alternatywą zarówno dla innych aktywów cyfrowych, jak i istniejących platform płatności pieniężnych, takich jak SWIFT.

Jak kupić Ripple w 5 szybkich krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź Ripple na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze Giełdy z Ripple 2024

Dzisiejsza (3 maja 2021) cena XRP wynosi 1,61 USD, a wolumen obrotu w ciągu 24 godzin wyniósł 6 130 799 611 USD. W aktualnym rankingu CoinMarketCap zajmuje 4 miejsce, z kapitalizacją rynkową w wysokości 73 187 877 412 USD. W obiegu jest 45 404 028 640 monet XRP, a maksymalna podaż wynosi 100 000 000 000 monet XRP.

Zastanawiasz się gdzie kupić ripple? Czy warto inwestować w ten projekt? Do czego służy ripple? Przeczytaj nasze porady. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w poniższym artykule.

Jak działa Sieć Ripple?

moneta ripple Na początek ważne jest, aby zrozumieć różnicę między XRP, Ripple i RippleNet. XRP jest walutą, która działa na cyfrowej platformie płatniczej zwanej RippleNet.

Podczas gdy RippleNet jest prowadzony przez firmę o nazwie Ripple.

Platforma płatnicza RippleNet jest systemem rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym (RTGS). Ma na celu umożliwienie natychmiastowych transakcji pieniężnych na całym świecie. Podczas gdy XRP jest kryptowalutą natywną dla XRP Ledger.

Idea platformy płatniczej Ripple powstała już w 2004 dzieki Ryanowi Fuggerowi. Jednak dopiero w 2012 roku Jed McCaleb i Chris Larson przejęli ten projekt, a Ripple zaczął być budowany (w tym czasie nazywany OpenCoin).

Sieć płatnicza specjalizuje się w transakcjach międzynarodowych. Celem jest dostarczanie rozwiązań blockchain zarówno dla użytkowników końcowych, jak i dla dużych instytucji i banków.

Ripple XRP ma kilka unikalnych zalet, których nie można znaleźć w tej formie w przypadku innych kryptowalut. Na przykład Ripple to sieć, której kod jest rozwiązaniem typu open source.

Ripple jest przede wszystkim siecią płatniczą, która postawiła sobie za zadanie uproszczenie transakcji płatniczych dostawców usług finansowych i dużych organizacji – to rodzaj SWIFT dla finansów cyfrowych.

System jest wykorzystywany w ponad 300 instytucjach finansowych, co nadaje Ripple XRP niezbędną wiarygodność.

Banki i instytucje finansowe mogą korzystać z Ripple, integrując protokół Ripple z własnym systemem finansowym banku i łącząc ze sobą różne platformy. Zatem sukces waluty zależy w dużej mierze od stopnia, czy inne duże banki wybierą Ripple.

Ale to tylko część strategii rozwoju dużego rynku Ripple. Ostatecznie Ripple chce stać się rodzajem Amazona dla systemów płatności.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jak działa kryptowaluta ripple (XRP)?

XRP jest cyfrowym aktywem zbudowanym w celu rozwijania innowacyjnej technologii płatności. Jest to podstawowy składnik majątku cyfrowego w księdze XRP – otwartej księdze źródłowej, która jest obsługiwana przez sieć serwerów peer-to-peer.

Aktualny kurs ripple sprawdzisz na poniższym wykresie:

Please enter and activate your license key for Cryptocurrency Widgets PRO plugin for unrestricted and full access of all premium features.
 • ripple
 • XRP
  (XRP)
 • Price
  $0.528
 • Market Cap
  $29.21 B

Jak wykorzystuje się XRP?

moneta XRP Ripple to amerykańska kryptowaluta, która specjalizuje się w międzywalutowych transakcjach finansowych.

Ripple Labs, emitent monety, był w stanie nawiązać partnerstwo z różnymi firmami w tym celu. Należą do nich między innymi Santander Bank i MoneyGram.

Przyszłość pokaże, czy XRP będzie w stanie na stałe zadomowić się na rynku finansowym i czy technologia ta ma potencjał, aby taniej i szybciej wymieniać walutę.

Księga główna RippleNet jest utrzymywana przez globalną społeczność XRP, której aktywnym członkiem jest firma Ripple. XRP Ledger przetwarza transakcje mniej więcej co 3-5 sekund.

Wizja XRP zakłada, że przekształci ona globalne płatności poprzez zwiększenie użyteczności w stosunku do dotychczasowych kanałów płatności. XRP może być wykorzystywana przez szeroką gamę stron trzecich.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jak kupić Ripple (XRP)?

Możesz kupić XRP na każdej giełdzie, która oferuje tę walutę cyfrową. Pamiętaj, aby przeprowadzić własne badania przed wybraniem giełdy!

Przeprowadziliśmy test i wybraliśmy dla ciebie najlepszych brokerów do handlu ripple. Naszym zwyciężcą jest Binance.

W dalszej części artykułu znajdziesz i informacje jak kupić XRP oraz instrukcje jak założyć na Binance.

Kupowanie Ripple: Na co zwrócić uwagę, aby tanio i bezpiecznie kupić Ripple?

Kupno XRP jest proste. Moneta XRP jest atrakcyjna dla inwestorów. Wyjaśniamy poniżej, jak można inwestować w Ripple.

Czy chcę inwestować w ripple krótko czy długoterminowo?

To zależy od twojej strategii inwestycyjnej. Obie opcje mają swoje wady i zalety. Odpowiedz sobie na pytanie: czy wierzysz w wielkie wybicie Ripple?

Jeśli odpowiedź brzmi „tak” – warto zainwestować długoterminowo. Najlepszym sposobem na czerpanie zysków z małych ruchów cenowych jest aktywny handel na stronach renomowanych brokerów.

Jak działa portfel Ripple?

Binance oferuje prosty, zintegrowany portfel. To właśnie tutaj deponowane są tokeny XRP.

Otrzymasz również adres, który będzie Ci potrzebny do wszystkich transakcji w sieci.

Jest to unikalny kod, który jest przypisany do konkretnego użytkownika.

Czy warto inwestować w Ripple?

Ripple jest jedną z obiecujących kryptowalut. Jednak obecnie Ripple Labs ma kilka przeszkód do pokonania, w tym bitwę prawną z amerykańskim regulatorem finansowym SEC. Jeśli Ripple zwycięży, to obecna inwestycja będzie się opłacić.

Jakie są różnice pomiędzy kupnem, a tradingiem Ripple?

Jeśli jesteś początkującym inwestorem kryptowalut, koniecznie poznaj podstawowe różnice pomiędzy kupnem, a tradingiem Ripple.

Kupno:

 • stajesz się właścicielem monet XRP;
 • bardziej opłacalne w długoterminowej inwestycji (zazwyczaj minimum 2 lata);
 • Korzystasz z Ripple, tak samo jak z innych walut fiat (USD, EUP, PLN) na przykład jako płatności online.

Trading:

 • trading XRP opiera się na kontraktach CFD (Contract For Difference);
 • możesz zarabiać zarówno na wzrostach jak i na spatkach cen XRP;
 • nie jesteś właścicielem prawdziwych tokenów Ripple;
 • opłacalne przy inwestycjach krótkoterminowych;
 • wyższe ryzyko, ponieważ grasz na dźwigni.

Czy lepiej kupić Ripple jako CFD, czy prawdziwą kryptowalutę?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z handlem kryptowalutami, zdecydowanie zalecamy zakup prawdziwej kryptowaluty XRP. Kontrakty CFD są przeznaczone raczej dla bardziej doświadczonych traderów. Jednak mogą pozwolić na znacznie wyższe zyski.

Ryzyko jest również nieporównywalnie wyższe niż w przypadku zwykłego handlu. Ponadto warto pamiętać, że kontrakty CFD mogą regularnie generować koszty, jeśli trzymasz je zbyt długo.

Czym są kontrakty CFD na Ripple?

CFD

CFD (Contrakt For Difference) jest tak zwanym instrumentem pochodnym. Charakteryzuje się tym, że do określenia ceny wykorzystuje jedynie aktywo bazowe.

Nie dochodzi do rzeczywistej transakcji na aktywach. Oznacza to, że możesz handlować wszystkimi rodzajami aktywów stosunkowo tanio.

Kryptowaluty również znalazły się w świecie kontraktów CFD. Istnieją również kontrakty CFD na Ripple. Do handlu kontraktami nie potrzebujesz portfela, ponieważ nie będziesz otrzymywać ani wysyłać prawdziwych tokenów XRP.

Z pomocą CFD można czerpać zyski zarówno z rosnących, jak i spadających cen. Należy jednak wiedzieć, co się robi.

Amatorzy i niedoświadczeni inwestorzy narażają się na duże straty z powodu braku wiedzy. Dlatego przed rozpoczęciem handlu CFD z prawdziwymi pieniędzmi należy najpierw skorzystać z konta demo.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jak kupić Ripple? Kupować czy sprzedawać?
Analiza plusów i minusów

Przed rozpoczęciem inwestowania w daną kryptowalutę dobrze dogłębnie zapoznać się z projektem, który za nią stoi i rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”.

Kryptowaluta ripple wzbudza dużo kontrowersji. Przedstawiamy kilka argumentów przemawiających za cyfrową walutą lub za jej zakupem:

Ripple Labs chce skupić się przede wszystkim na nowoczesnej bankowości, a przelewy międzynarodowe stają się coraz bardziej powszechne, kryptowaluta dobrze się pozycjonuje.

Zespół założycielski jest jednym z najbardziej doświadczonych deweloperów kryptowalut w branży i był aktywny w tej przestrzeni od samego początku.

Co przemawia przeciwko Ripple?

Strzałka w górę na wykresie Ripple Labs jest wydawcą kryptowaluty XRP.

To sprawia, że możemy ja zaliczyć do projektów scentralizowanych, co w przypadku walut cyfrowych jest raczej niepożądane.

Obecnie trwają spory prawne z amerykańskim regulatorem finansowym SEC.

Grupa jest oskarżona o wyemitowanie nielegalnych papierów wartościowych o wartości ponad 1 miliarda dolarów. Jeśli okaże się, że władze mają rację, może to zagrozić całemu projektowi Ripple.

Ze względu na to inwestycja w XRP jest najlepsza dla spekulantów lubiących ryzyko. Jak najlepiej inwestować w Ripple oraz którzy brokerzy i giełdy są dostępni dla inwestorów, przeczytasz w następnej sekcji.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Gdzie kupić Ripple?

Chcesz kupić XRP? Najlepsze giełdy do handlu XRP to obecnie Binance lub brokerzy inwestycyjni online.

Jak kupić Ripple? Do tego celu polecamy brokera Binance, ponieważ ma tę zaletę, że można handlować zarówno prawdziwymi kryptowalutami, jak i kontraktami CFD – Binance łączy zalety brokera i giełdy kryptowalut. Więcej na ten temat poniżej.

Kupuj Ripple u najlepszych brokerów

Gdzie mogę kupić Ripple i zainwestować w Ripple 2021? Jeśli chcesz zainwestować w Ripple, porównaj ze sobą najlepszych brokerów kryptowalut.

Porównaliśmy najpopularniejszych brokerów w sieci i poniżej przedstawiamy nasz werdykt.
Porównując różne oferty w branży, szybko staje się jasne, dlaczego polecamy Binance do zakupu Ripple.

Z jednej strony, kryptowaluta jest nadal uwzględniona w ofercie, z drugiej strony, masz wybór pomiędzy CFD a prawdziwymi tokenami XRP.

Ponadto, można wybrać różne metod płatności – można kupić XRP za pomocą karty kredytowej lub przelewu bankowego, lub PayPal.

1. Binance

binance coin logo

Giełda Binance rozpoczęła działalność w 2017 roku i szybko zdobyła pozycję lidera na rynku. Obsługuje ponad 80 milionów użytkowników na całym świecie.

To świetny wybór dla każdego, kto chce inwestować w różnorodne kryptowaluty. Znajdziesz tu zarówno topowe monety, takie jak BTC i ETH, jak i mniej znane altcoiny. Co więcej, oferta jest stale rozszerzana o nowe tokeny.

Giełda pobiera zaledwie 0,1% prowizji od każdej transakcji. Jeśli masz w portfelu kryptowalutę BNB, możesz dodatkowo obniżyć opłaty o 25%.

Nasza ocena:

Plusy:

 • Ponad 600 różnorodnych kryptowalut w ofercie;
 • Regularne dodawanie nowych tokenów;
 • Wieloletnie doświadczenie w branży krypto;
 • Globalna giełda o wysokim wolumenie handlu i dużej płynności;
 • Konkurencyjne opłaty transakcyjne wynoszące 0,1%;
 • Zniżki na prowizje dla właścicieli tokenów BNB;
 • Zaawansowane wykresy i narzędzia analityczne;
 • Materiały edukacyjne dla początkujących;
 • Aplikacja mobilna.

Minusy:

 • Prowizja 2% za płatności kartą kredytową i debetową.

2. Libertex -kupuj i sprzedawaj kryptowaluty

Libertex logotyp Broker Libertex działa od 1997 roku. Ta międzynarodowa marka ma ponad 20-letnie doświadczenie. Klienci Libertex pochodzą z 110 krajów na całym świecie.

W trakcie swojej działalności Libertex zdobył 30 międzynarodowych nagród przyznawanych przez czasopisma i instytucje finansowe za jakość obsługi klienta i innowacyjne rozwiązania techniczne.

Licencjonowany przez cypryjską instytucja nadzoru finansowego CySEC.
Broker oferuje handel kontraktami CFD. Za jego pomocą zainwestujesz tylko w ponad 200 aktywów.

Nasza ocena:

Plusy:

 • Doświadczenie – od ponad dwudziestu lat na rynku;
 • Liczne nagrody;
 • Broker w pełni regulowany;
 • Kupno i sprzedaż kryptowalut;
 • Autorska platforma Libertex i MetaTrader 4;
 • Nie płacisz spreadów – koszt transakcji jest w prowizji;
 • Brak prowizji za wpłaty i wypłaty;
 • Dostęp do walut FIAT;
 • Możliwość zautomatyzowania handlu.

Minusy:

 • Możesz handlować tylko kontraktami CFD.

Inwestowanie w Ripple.
Przewodnik krok po kroku dla początkujących:

Jeśli chcesz zainwestować w Ripple i kupić XRP skorzystaj z usług renomowanego brokera. Szczególnie dla początkujących bardzo przydatna jest rejestracja na internetowej platformie transakcyjnej, takiej jak Binance.

Krok 1: Wybierz najlepszego brokera

Aby dokonać zakupu, zacznij od wybrania najlepszego brokera. Naszym zdaniem najlepsza platforma na rynku kryptowalut to Binance. 

Krok 2: Załóż konto w Binance

Jeśli chcesz zarejestrować się w Binance, pierwszym krokiem jest wejście na stronę internetową dostawcy lub pobranie aplikacji na iOS i Androida.

Strona domowa aplikacji Binance

Do rejestracji wystarczy podać kilka podstawowych danych, takich jak nazwa użytkownika, adres e-mail i hasło. 

Podczas rejestracji przeprowadzana jest procedura weryfikacji online. Po podaniu danych osobowych broker wyśle ci link aktywacyjny.

Po kliknięciu linku wrócisz na platformę inwestycyjną i twoje konto będzie aktywowane.

Przejdź do pełnej aktywacji konta. Zostaniesz zweryfikowany w ciągu kilku godzin.

Krok 3: Doładuj swoje konto

Wpłać pierwszy depozyt w minimalnej kwocie 10 USD.

Dostępnych jest kilka różnych metod płatności:

 • Karta Visa;
 • Karta MasterCard;
 • Przelew SEPA.

Krok 4: Jak kupić ripple?

W zależności od wybranej metody płatności, zaksięgowanie pieniędzy na koncie handlowym może zająć kilka dni roboczych. Gdy pieniądze znajdą się na koncie, inwestorzy mogą kupić Ripple. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać „Ripple” w pasku wyszukiwania.

Jak kupić kryptowaluty na Binance

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Portfel Ripple– jak przechowywać XRP?

Możesz albo przechowywać swoje XRP na giełdzie, gdzie giełda jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo twoich aktywów, albo przechowywać swoje XRP w zimnym lub gorącym portfelu.

Czy konieczne jest posiadanie portfela ripple?

portfel XRP Na to pytanie można odpowiedzieć wtedy, gdy wiemy, z jakim rodzajem handlu mamy do czynienia.

Każdy, kto już wypróbował platformę Binance lub innych brokerów internetowych wie, że tutaj nie jest potrzebny portfel.

Dzieje się tak, ponieważ są to brokerzy CFD.

Instrumenty pochodne wykorzystują różne aktywa jedynie jako wskazówkę. Cena jest badana i istotna dla handlu, jednak kupujesz opcję, a nie samą wartość.

Jeśli jednak ktoś planuje inwestować długoterminowo lub handlować kilkoma walutami online. Wtedy portfen jest niezbędny. Upewnij się, że wybierasz odpowiedni typ portfela. Ponieważ żaden portfel cyfrowy nie jest w stanie zarządzać wszystkimi walutami.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jak kupić ripple? – PODSUMOWANIE

RippleNet jest uważany za jedną z najpotężniejszych sieci. Ripple może przeprowadzić 1500 transakcji na sekundę, podczas gdy Ethereum (dowiedz się, gdzie je kupić) ma tylko 15, a BTC (przeczytaj, jak kupić bitcoin) tylko 3 do 6. Oprócz szybkości, zużycie energii i koszty transakcji są niższe niż w przypadku innych sieci – wszystko to przemawia za ripple.

Czy warto inwestować w XRP w 2021 roku? Nasz wniosek:

Odpowiedź jest jasna: Ripple jest tego warte! Mamy nadzieję, że wystarczająco przedstawiliśmy możliwości i ryzyko związane z tą niezwykłą cyfrową walutą.

Kryptowaluty są wciąż w powijakach i mają przed sobą świetlaną przyszłość. Ripple XRP ma wiele wyjątkowych cech, które sprawiają, że waluta wyróżnia się wśród innych krypto. Ponadto prognozy Ripple News i Ripple wskazują na wzrost w 2021 r.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

FAQ – Najczęściej Zadawane Pytania

Dlaczego warto rozważyć kupno Ripple?

W połowie marca 2021 r. Ripple XRP nadal znajduje się w pierwszej dziesiątce pod względem kapitalizacji rynkowej. Eksperci zakładają również, że cena Ripple będzie nadal rosła w kolejnych latach.

Jak można kupić Ripple?

Zakupu Ripple można dokonać albo za pośrednictwem dostawców takich jak Binance lub na giełdach kryptowalutowych jak na przykład Coinbase, lub Binance. My polecamy Binance, ponieważ możesz kupić tu zarówno prawdziwe monety jak i kontraky CFD.

Czy mogę również użyć mojego portfela Bitcoin dla Ripple?

Nie wszystkie portfele obsługują wiele walut. Niektóre platformy takie jak Binance, oferują już portfel online w swojej ofercie. Istnieją jednak również bardzo bezpieczne portfele sprzętowe, które obsługują zarówno bitcoin, jak i ripple.

Jaka jest różnica między brokerem a giełdą?

Brokerzy umożliwiają handel wartościami za pomocą kontraktów CFD lub opcji. Na giełdzie wymieniasz waluty z innymi uczestnikami rynku. Aby móc zdecydować się na dostawcę, Kryptoszene.de zebrał ważną pomoc poprzez porównanie najlepszych giełd kryptowalut.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.