Gdzie kupić Ethereum? Jak? Poradnik

Ethereum jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych alternatyw dla bitcoin. Został zainicjowany dzięki rosyjskiemu programiście Vitalikowi Buterinowi pod koniec 2013 roku.

Zainspirował się technologią blockchain wykorzystywaną przez bitcoin i chciał stworzyć zdecentralizowaną sieć do projektowania aplikacji. Ethereum to platforma oparta na tej technologii.

Zastanawiasz się jak kupić ethereum? Odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Jak kupić Ethereum w 5 łatwych krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź wybrane pozycje na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze Giełdy ETH 2024

Ethereum a Bitcoin – Różnice i podobieństwa

Ze względu na to, że przyjęcie zdecentralizowanych aplikacji działających w chmurze i wykorzystanie inteligentnych kontaktów stało się powszechne wśród firm, jest prawdopodobne, że wartość Ethereum wzrośnie w najbliższej przyszłości.

Im więcej nowych użytkowników korzysta z platformy, tym wyższa jest cena kryptowaluty.

Dlaczego prognozy dla ethereum są tak optymistyczne? Wydanie długo oczekiwanego Ethereum 2.0 wydarza się właśnie teraz. W 2020 roku Ethereum było w czołówce boomu na zdecentralizowane finanse (DeFi).

Ethereum a Bitcoin - różnice i podobieństwa

Obecnie w aplikacjach DeFi zablokowano 16,24 miliarda dolarów, a wartość ta jest o 2300% wyższa niż obserwowana na początku poprzedniego roku.

Jeśli trend się utrzyma, zaintersowanie ETH może wzrosnąć zarówno wśród inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Ethereum jest dobrą opcją do ulokowania naszych środków. W dłuższej perspektywie z pewnością wartość Ethereum wzrośnie.

Większość ludzi dokonuje zakupu Ethereum na zasadach spekulacyjnych. Oznacza to, że inwestują w kryptowalutę, aby na niej zarabiać.

Ryan Watkins, starszy analityk w firmie Messari zajmującej się analizą kryptowalut, spekuluje, że ether może wyprzedzić bitcoina po zakończeniu zmian w sieci ETH 2.

Pamiętaj o korzyściach z dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Przeczytaj, jak kupić bitcoin.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Czym jest Ethereum 2.0?

Ethereum 2.0, określane również jako Eth2 lub Serenity, to kolejna aktualizacja łańcucha blokowego ETH. Od 2020 roku Ethereum 2.0 będzie wdrażane w różnych fazach. Każda faza poprawi funkcje i wydajność Ethereum na różne sposoby.

Ethereum 2.0 poprawia skalowalność i bezpieczeństwo infrastruktury sieciowej. Aktualizacja przekształca system na mechanizm „Proof of Stake”.

Aktualizacja ETH 2.0 zwiększy płynność i zmniejszy opłaty za gaz (WEI) co przyciągnie jeszcze więcej inwestorów instytucjonalnych, podnosząc cenę waluty ETH na nowy poziom.

Jesteś nowicjuszem? Dowiedz się więcej na temat kryptowalut.

Ethereum Berlin Hard Fork

Na dzień dzisiejszy 14 kwietnia 2021 roku Ether osiąga nowy rekord wszechczasów – ATH powyżej 2400 EUR na godziny przed berlińskim hard forkiem. 

Jednocześnie kapitalizacja rynkowa ETH po raz pierwszy przekroczyła 250 miliardów dolarów.

Cena ETH nadal pnie się w górę, i wielu analityków przwiduje, że dojdzie do 3,000 EUR w krótkim czasie. Cały ten „sukces” ma miejsce w obliczu tego, że ETH znajduje się w wąskim gardle w związku z wysokimi opłatami, przeciążeniem sieci i napiętą sytuacją z górnikami.

Wzrost Ether o 1 328% w ciągu ostatniego roku utrzymywał się pomimo poważnych obaw dotyczących opłat transakcyjnych w sieci.

Według danych Bitinfocharts w lutym średnia opłata transakcyjna ETH osiągnęła rekordowy poziom 38,21 dolarów. To, co sprawia, że Ether nie nadaje się do wykorzystywania jako waluty transakcyjnej.

Inwestorzy najwyraźniej mają nadzieję na uwolnienie się od wygórowanych opłat Ethereum i nie zaprzestali inwestycji. Szczególnie nadchodząca aktualizacji sieci, radykalnie zmieni sposób, w jaki opłaty są uiszczane.

Dzisiejsza aktualizacja w Berlinie ma mniejszy wpływ w perspektywie krótkoterminowej, ale utoruje drogę do aktualizacji londyńskiej, która będzie miała miejsce latem 2021.

Wprowadzi cztery poważne zmiany do sieci w jej obecnym kształcie. Do sieci blockchain zostanie wprowadzonych szereg zmian w celu zmniejszenia kosztów dla niektórych typów transakcji. Nowa koperta transakcyjna ułatwi również łączenie wielu transakcji w jeden przelew.

Kryptowaluty znajdujące się zaraz za bitcoinem – Binance Coin (BNB) i XRP – również osiągnęły nowe ATH w ciągu ostatnich 24 godzin.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze Giełdy Kryptowalut Ethereum

Najlepsza giełda do zakupu kryptowalut to Binance ze względu na łatwość użytkowania i bezpieczeństwo.

Platforma Binance zadbała o przejrzysty i intuicyjny interfejs strony. Prosta obsługa pozwala wykonywać podstawowe operacje precyzyjnie i szybko. Możliwe jest tworzenie kilku list obserwacyjnych i dodawanie instrumentów finansowych poprzez wyszukiwanie dostępnych rynków, a także bezpośrednie zawieranie transakcji z każdej listy obserwowanych.

Oprócz niej, warto zwrócić uwagę na Binance, które wyróżnia opcją social tradingu. Pozwala obserwować ruchy na giełdzie innych inwestorów, podglądać ich strategie inwestycyjne, a w rezultacie kopiować ich działania handlowe. Pozwala to przewidywać osiągnięcie podobnych zysków jak oni.

Platforma nie ogranicza się do handlu jedynie kontraktami CFD. W przeciwieństwie do konkurencji dodatkowo oferuje inwestorom kupno prawdziwych akcji, kryptowalut lub funduszy ETF. Możemy kupić Ethereum i przechowywać je w portfelu.

Konto demo pozwala w bezpieczny sposób zapoznać się z działaniem automatycznego bota do kryptowalut. Stwarza przestrzeń do bezpiecznego nabywania umiejętności, poprzez wykonywanie operacji handlowych z użyciem wirtualnych pieniędzy.

Minimalny depozyt wynosi tylko 200 EUR.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Od czego i jak zacząć inwestycję w Ethereum?

Istnieje kilka sposobów zakupu ETH. Zwłaszcza w internecie, ale także offline. Aby dowiedzieć się, gdzie kupić Ethereum, kontynuuj czytanie tego przewodnika. Szczegółowo opisujemy najlepsze sposoby zakupu ETH oraz jak wybrać najlepszego brokera online.

Szukając niskich prowizji, sprawdź, ile płacisz na polskiej lub amerykańskiej giełdzie. Wysokie opłaty są naliczane na większości tych giełd. Najniższe prowizje naliczane są przez giełdy zlokalizowane w Chinach.

Możemy łatwo kupić Ethereum na jednej z giełd kryptowalut lub za pomocą kantoru kryptowalut.

Aby kupić Etherum, musisz utworzyć konto w wybranym portalu. Następnie, jeśli to konieczne, przejdź przez proces weryfikacji. Po udanej rejestracji można kontynuować zakup. Wystarczy wyszukać na giełdzie Ethereum.

Płatności można dokonywać na różne sposoby, które określają portale.

Pamiętaj jednak, aby po zakupie nie trzymać ETH na giełdzie, ale w portfelu.

Jak i gdzie kupić kryptowalutę Ethereum?

ETH można kupić przede wszystkim za pośrednictwem giełd kryptowalutowych lub specjalnych serwisów do tego stworzonych, jak e-Toro czy Plus500.

Kupując Etereum, należy wybrać renomowaną giełdę kryptowalut, najlepiej zlokalizowaną w twoim kraju lub w naszym przypadku w Polsce.

Możesz rozważyć też opcje kupna ETH przez kantor kryptowalut. Giełdy kryptowalut wymagają weryfikacji konta. Kantor może być lepszym rozwiązaniem jeśli zależy Ci na anonimowości.

W zależności od giełdy lub platformy handlowej mogą być pobierane różne opłaty. Zanim dokonasz rejestracji i weryfikacji konta u danego brokera, sprawdź, czy będzie to dla ciebie opłacalne.

Aktualny kurs kryptowaluty sprawdzisz na poniższym wykresie:

Please enter and activate your license key for Cryptocurrency Widgets PRO plugin for unrestricted and full access of all premium features.
 • ethereum
 • Ethereum
  (ETH)
 • Price
  $3,173.90
 • Market Cap
  $382.34 B

Jak i gdzie kupić Ethereum – Instrukcja krok po kroku

Wiele osób zastanawia się, gdzie można kupić Ethereum. Dlatego w tym przewodniku przestawiamy krok po kroku, jak bezpiecznie dokonać zakupu ETH.

Wybraliśmy giełdy, które są bezpieczne i sprawdzone przez użytkowników.

Jak kupić Ethereum na giełdzie?

To proste, wystarczy podążać za poniższymi wskazówkami.

Przejdź kolejne kroki:

Krok 1: Utwórz portfolio Ethereum

Utworzenie portfolio to nic innego jak alokacja aktywów w swoim portfelu.

Pamiętaj o dywersyfikacji swoich środków pieniężnych. Nigdy nie inwestuj wszystkich pieniędzy w jeden rodzaj aktywów.

Zastanów się też którą opcję inwestowania chcesz wybrać i trzymaj się wybranego celu niezależnie od ruchów na giełdzie. Odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz inwestować krótko, czy długoterminowo.

Powyższe czynniki odgrywają kluczową rolę w określaniu parametrów ryzyka.

Krok 2: Gdzie mogę kupić ETH Ethereum? Wybierz platformę

Aby łatwo kupić ETH, wybierz platformę internetową. Zakup kryptowaluty ethereum zajmie ci nie więcej niż 10 minut.

Binance

binance coin logo

Jednym z lepszych miejsc na kupno ETH jest giełda Binance. Powstała w 2017 roku i szybko zyskała uznanie wśród inwestorów z całego świata.

Dzięki imponującej liczbie ponad 600 dostępnych kryptowalut, oferuje szerokie możliwości inwestycyjne zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących użytkowników.

Giełda wyróżnia się niskimi opłatami transakcyjnymi na poziomie 0,1%, co czyni ją atrakcyjną opcją dla osób poszukujących korzystnych warunków handlu.

Co więcej, Binance oferuje zniżki dla posiadaczy jej natywnej kryptowaluty, Binance Coin (BNB).

Zapewnia też zaawansowane narzędzia analityczne, szczególnie pomocne w przeprowadzaniu skomplikowanej analizy rynku.

Binance kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo. Stosuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe i inne nowoczesne środki ochrony.

Giełda nie ogranicza się jednak tylko do handlu kryptowalutami. Oferuje również różnorodne opcje finansowania, w tym konta oszczędnościowe i staking.

Dodatkowo, łatwa w obsłudze aplikacja mobilna pozwala na handel i zarządzanie inwestycjami w dowolnym miejscu i czasie.

Plusy:

 • Największa giełda krypto na świecie;
 • Dostęp do ponad 600 różnych kryptowalut;
 • Niskie opłaty transakcyjne (0,1%);
 • Zniżki dla posiadaczy Binance Coin (BNB);
 • Zaawansowane narzędzia analityczne;
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa;
 • Możliwości zarabiania pasywnego dochodu przez staking i konta oszczędnościowe;
 • Łatwa w obsłudze aplikacja mobilna;
 • Globalny zasięg i dostępność.

Minusy:

 • Interfejs może być trudny do opanowania dla nowych użytkowników.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
76.22% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Libertex: kup Ethereum łatwo i tanio

Libertex logotyp Libertex to internetowa giełda Forex i CFD, który umożliwia również inwestowanie w kryptowaluty.

Jako spółka zależna The Forex Club Group, która została założona w 1997 roku, jest jednym z najstarszych brokerów internetowych na rynku. Jednak marka Libertex została wprowadzona na rynek dopiero w 2015 roku.

Libertex oferuje usługi inwestycyjne dla ETH i innych kryptowalut za pośrednictwem kontraktów CFD. Jest to najbardziej odpowiedni sposób na krótkoterminowy handel kryptowalutami.

Jedną z unikalnych funkcji Libertex jest dostęp do MetaTrader4. Pozwala to na korzystanie z wielu różnych analiz rynkowych i analiz technicznych i podejmowanie bardziej świadomych decyzji dotyczących zakupu ETH.

Poznaj opinie użytkowników o Libertex!

Poznaj naszą ocenę:

Plusy:

 • Przyjazna dla użytkownika platforma na urządzenia mobilne i stacjonarne
 • Kupuj akcje, indexy, kontrakty CFD, i towary
 • Najlepsza technologia
 • Bezpieczeństwo
 • Miliony użytkowników w 110 krajach
 • W pełni regulowany broker
 • Liczne wyróżnienia i nagrody
 • Można kupić Ethereum, BTC i inne kryptowaluty,
 • Możliwość użycia karty płatniczej

Minusy:

 • Mogą być naliczane dodatkowe opłaty

Krok 3: Otwórz konto do zakupu ethereum

Aby móc handlować ethereum, otwórz konto, na przykład w Binance.

Najpierw wejdź na stronę internetową brokera.

Aby uzupełnić swój profil i zweryfikować konto, wypełnij formularz rejestracyjny i wykonaj wymagane czynności.

Miej również pod ręką dowód tożsamości. Będziesz go potrzebował do weryfikacji swojej tożsamości.

Krok 4: Zasilenie konta

Jesteś zarejestrowany jako klient w Binance?

Masz własny dostęp do platformy. Możesz już handlować kryptowalutami i innymi produktami finansowymi.

Aby kupić ether, najpierw zasil swoje konto.

Aby zdeponować pieniądze, w panelu głównym giełdy kryptowalut, kliknij przycisk „Wpłać pieniądze”.

Następnie postępuj zgodnie z instrukcją i wprowadź kwotę oraz walutę, które wpłynęły na Twoje konto. Następnie wybierz metodę płatności. 

Krok 5: Kup Ethereum

Po zdeponowaniu środków na koncie Binance, możesz łatwo i intuicyjnie kupić ETH.

Aby kupić Ethereum, wybierz ETH z listy i kliknij opcję „Kup”

Pamiętaj, aby zawsze po zakupie ETH, przelewać środki z giełdy do swojego portfela kryptowalut.

Zakup Ethereum – Gdzie kupić i przechowywać?

Nowy portfel Binance Wallet umożliwia przechowywanie wielu rodzajów kryptowaluty.

Jeśli kupiłeś Ethereum na giełdzie, musisz go przechowywać w bezpiecznym miejscu. Można to łatwo zrobić za pomocą portfela internetowego.

Aby przechowywać swoje ETH Ethereum w portfelu, musisz najpierw pobrać aplikację dostępną na iOS lub Android.

Musisz połączyć ten portfel ze swoim kontem i zakupione ETH przesłać na adres portfela.

Przeczytaj więcej o portfelach ethereum.

[/su_note]

Podsumowanie

Chociaż Ethereum został uruchomiony dopiero w 2015 roku, już zgromadził wielomiliardową kapitalizację rynkową. To niewiarygodne, jeśli weźmie się pod uwagę, że ten projekt w 2020 roku był jeszcze w powijakach.

Głównym powodem, dla którego projekt Ethereum rozwija się tak szybko, jest to, że stoi za technologią inteligentnych kontraktów. Dzięki temu ludzie mogą umawiać się na niezawodne umowy niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Jeśli wierzysz w przyszłość tego projektu, teraz jest to dobry moment na zakup Ethereum.

Ze wszystkich sposobów zakupu Ethereum – platforma Binance jest najlepszym rozwiązaniem.

Kompletna, tania i łatwa w użyciu… To aplikacja, która oferuje wszystko, czego potrzebuje inwestor do handlu ETH.

Udana aktualizacja Ethereum 2.0, rosnący wskaźnik adopcji oraz rosnąca popularność DeFi prawdopodobnie wpłyną na cenę monety w przyszłości.

Myślisz o inwestowaniu w kryptowaluty? Przeczytaj również:

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Zakup Ethereum (ETH)- pytania i odpowiedzi (FAQ)

Czy kryptowaluta Ethereum jest lepsza niż bitcoin?

Zarówno bitcoin, jak i Ethereum mają zalety. BTC na lepszą płynność podaży pieniądza niż Ethereum, ale Ethereum jest bardziej zaawansowany technologicznie. Dlatego ETH jest kryptowalutą częściej wybieraną przez banki eksplorujące świat kryptowalut. Podsumowując, żadna waluta nie jest lepsza finansowo od drugiej. Z technologicznego punktu widzenia różnią się.

Kiedy cena Ethereum była najwyższa?

Obecnie cena Ethereum osiąga swoje szczyty jak do tej pory. Na dzień dzisiejszy 14 kwietnia 2021 roku ETH osiągnęło cenę 2400 dolarów.

Gdzie kupić Ethereum Classic?

Kupowanie Ethereum Classic jest całkiem proste. W tym celu musisz najpierw utworzyć konto u sprawdzonego brokera. Na przykład u Binance. Po utworzeniu konta możesz łatwo wpłacić pieniądze za pośrednictwem karty lub PayPal i od razu zacząć kupować Ethereum.

Zakup Ethereum w kantorze? Czy można kupić ETH przez kantor?

Kantor kryptowalutowy jest dobrą opcją kupna ETH lub BTC jeśli chcesz zachować anonimowość. Pamiętaj jednak, że cena ETH może się różnić od tego na giełdzie, bo jest ustalany przez właściciela kantoru.

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.