Najpopularniejsze Kryptowaluty: Ranking Tokenów. Które Kupić?

Rynek kryptowalut wzbudza ogromne zainteresowanie na całym świecie. Pierwsza kryptowaluta – Bitcoin – pojawiła się w 2009 roku.

Od tego czasu powstało ponad 18 000 coinów. Ta liczba szybko rośnie, ale czy wszystkie te aktywa są przydatne?

Wirtualne waluty można podzielić na dwie grupy.

Pierwsza obejmuje projekty tworzone w celu wprowadzenia uaktualnień do branży Defi. Defi, zdencetralizowane finanse, to zbiór usług finansowych opartych na publicznym łańcuchu bloków, głównie w sieci Ethereum ETH.

Druga grupa to aktywa spekulacyjne. Niektóre z nich zyskują popularność i zainteresowanie inwestorów dzięki dobrym strategiom marketingowym. Inne znikają, nie nabierając nigdy wartości.

Bardziej opłacalne i mniej ryzykowne jest inwestowanie w kryptowaluty z pierwszej grupy. Jeśli stojące za nimi zespoły odniosą sukces, wartość projektu wzrośnie. Nie inwestuj pieniędzy w nieznane, nowe projekty.

Temat kryptowalut jest złożony. Nie wiesz, w które aktywa zainwestować? Oto najpopularniejsze kryptowaluty warte zainteresowania.

Najpopularniejsze kryptowaluty: najlepsze giełdy

Najpopularniejsze kryptowaluty – na które zwrócić uwagę?

  1. Tamadoge – obiecująca kryptowaluta z potencjałem;
  2. Battle Infinity – kryptowaluta MetaVerse warta uwagi;
  3. Lucky Block – szybko rozwijająca się platforma gier kryptowalutowych;
  4. Ethereum – najpopularniejszy blockchain do budowania dApps;
  5. SushiSwap – zdecentralizowana giełda;
  6. Compound – zdecentralizowana platforma do pożyczek kryptowalutowych;
  7. Bitcoin – kryptowaluta z największą kapitalizacją rynkową;
  8. Uniswap – największa zdecentralizowana giełda kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej;
  9. Sandbox – kryptowaluta metaverse i platforma do gier NFT;
  10. Maker – zdecentralizowane pożyczki finansowe.

Tamadoge – obiecująca kryptowaluta z potencjałem

tamadoge logo Wśród najpopularniejszych kryptowalut nie brak memecoinów. Powstają dla żartu i odnoszą się do internetowych trendów.

Popularność memów pomaga projektowi osiągnąć wysoką wartość w krótkim czasie. Potem następuje duży spadek spowodowany brakiem użyteczności memecoinów.

Tamadoge ma to zmienić. To odmiana kryptowaluty Doge z większą dozą użyteczności za sprawą integracji z ekosystemem play2earn – graj, by zarobić.

Gra jest prosta. Kupujesz Tamadoge Pets, opiekujesz się nimi i wystawiasz do walki. Otrzymujesz za to punkty Dogepoints.

Jeśli zgromadzisz ich odpowiednio dużo, otrzymasz nagrodę w TAMA, kryptowalucie ekosystemu Tamadoge. Za tokeny kupisz akcesoria i ulepszenia w Tamadoge Store, platformie do sprzedaży NFT.

Zwróć uwagę na brak opłat podczas przetwarzania transakcji. Deweloperzy są pewni projektu i nie nakładają opłat ze względu na wiarę w sukces i zyski, jakie przyniesie Tamadoge.

Battle Infinity (IBAT) – kryptowaluta MetaVerse warta uwagi

Logo Battle Infinity W 2022 roku pojawiło się wiele ciekawych tokenów metaverse.

Niektóre z nich opisaliśmy w artykule o nowych kryptowalutach.

To wirtualne pieniądze, jednostki kryptowalut służące do transakcji cyfrowych w świecie metaverse.

Istotną rolę odgrywa tu technologia blockchain.

Jednym z najbardziej ekscytujących tokenów jest IBAT. To natywny token platformy gier metaverse opartej na NFT, Battle Infinity.

Jest obecnie w przedsprzedaży w cenie 0,0015 USD. Przedsprzedaż potrwa do października 2022 roku.

Integracja IBAT z metaverse sprawia, że to token warty zainteresowania. Odniósł sukces i zyskał popularność dzięki świetnemu wykorzystaniu potencjału blockchainów i metaverse.

Lucky Block – szybko rozwijająca się platforma gier kryptowalutowych

Lucky Block Lucky Block to zdecentralizowana platforma założona w styczniu 2022 roku.

Projekt ma na celu włączenie technologii blockchain do branży gier i uczynienie jej bardziej przejrzystą.

Twórcy chcą, aby gracze w grach losowych używali protokołów Blockchain działających na Binance Smart Chain. To platforma blockcain o ogólnym charakterze, gotowa do wdrażania smart kontraktów.

Lucky Block ma podnieść szanse na wygraną, umożliwiając graczom losowanie wiele razy dziennie i zmniejszając koszty losowań nagród.

Tokenem platformy jest LBLOCK. W 2022 roku był jednym z najszybciej rosnących aktywów kryptowalutowych na rynku. Wszedł na rynek z ceną 0,00019 USD.

Przyciągnął ponad 40 000 inwestorów w ciągu miesiąca. Cena szybko poszybowała w górę i po miesiącu od premiery osiągnęła historyczne maksimum na poziomie nieco poniżej $0,01.

Od tego czasu projekt zgromadził wielu fanów w sieciach społecznościowych. Ma ponad 47 000 członków w grupach na Telegramie i ponad 31 000 obserwatorów na Twitterze.

Ethereum – najpopularniejszy blockchain do budowania dApps

Ethereum Ethereum jest jednym z najlepiej ugruntowanych projektów kryptowalutowych na rynku DeFi.

Jest znany prawie każdemu, kto kiedykolwiek handlował kryptowalutami.

Stał się drugim co do wielkości projektem kryptowalutowym z kapitałem rynkowym 359,5 miliarda dolarów.

Ethereum to platforma blockchain, wykorzystywana do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji.

To też pierwsza platforma wykorzystująca inteligentne kontrakty, samowykonujące się umowy. Reprezentują umowę między kupującym a sprzedającym.

Ethereum jest obecnie w trakcie przechodzenia z Proof of Work na mechanizm Proof of Stake, bardziej przyjazny dla środowiska.

Obecna wartość ETH to prawie 3000 dolarów. Kryptowalutę obsługują wiodące giełdy kryptowalutowe i brokerzy.

Posiadacze mogą stakować swoje tokeny ETH, czyli blokować je na pewien czas, aby wspierać bezpieczeństwo sieci i otrzymywać nagrody.

SushiSwap – zdecentralizowana giełda

Logo SushiSwap Wraz z rozwojem zdecentralizowanych aplikacji pojawiły się również zdecentralizowane giełdy.

Sushswap działa na blockchainie Ethereum i wykorzystuje ideę zbiorczych puli płynności – zbiorów środków zablokowanych w smart contracts. Służą do ułatwienia handlu i pożyczek.

Na SushiSwap posiadacze zamykają kryptowaluty w smart kontraktach, a nabywcy je kupują.

To mechanizm Automated Market Maker. Wszystko odbywa się za pośrednictwem kodów bez centralnej strony zarządzającej.

Tokenem Sushiswap jest SUSHI. To token zarządzania. Jako posiadacz możesz proponować zmiany dotyczące działania projektu i głosować na propozycje innych.

SUSHI wszedł na rynek z ceną poniżej 1 USD. W niecały rok osiągnął rekordowy poziom 22 USD. Następnie cena zaczęła spadać, na co wpłynęła duża sprzedaż dokonana przez jednego z założycieli.

Compound – zdecentralizowana platforma do pożyczek kryptowalutowych

compound logo Compound to oparty na Ethereum projekt kryptowalutowy. Ma na celu stworzenie tradycyjnego rynku pieniężnego w świecie krypto.

Udzielisz pożyczki i otrzymasz za to nagrodę albo weźmiesz pożyczkę z rynku i zapłacisz odsetki. Platforma obsługuje ponad 10 kryptowalut, w tym Ethereum, Dai, Tether, USD Coin, Wrapped Bitcoin.

Compound ma własny token COMP przydzielany użytkownikom platformy podczas interakcji z siecią. COMP ma maksymalną podaż 10 milionów tokenów, a 67% jest już w obiegu.

Kapitalizacja rynkowa to ponad 836 milionów dolarów. Token jest zaliczany do 100 największych kryptowalut.

Bitcoin – największa kryptowaluta według kapitalizacji rynkowej

Platforma bitcoin – raking Wśród najpopularniejszych kryptowalut nie może zabraknąć Bitcoina.

To pierwsza kryptowaluta w historii. Powstała w 2009 roku, założona przez osobę lub grupę osób o pseudonimie Satoshi Nakamoto.

Bitcoin zdobył ogromną popularność i stał się największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Ma ograniczoną podaż monet – można wyemitować tylko 20 milionów BTC, a w obiegu jest już ponad 19 milionów.

Bitcoin ma na celu stworzenie zdecentralizowanego systemu płatności. Dokonasz transakcji z dowolnej części świata pozostając anonimowym.

Kryptowaluta wykorzystuje technologię blockchain opartą na protokole Proof of Work. Żeby zostać górnikiem Bitcoina i wydobywać kryptowalutę, musisz mieć zaawansowany sprzęt i ogromną moc elektryczną do wygenerowania nowego bloku.

Bitcoin to najbardziej ugruntowany projekt kryptowalutowy. Kilka dużych firm już wspiera płatności w BTC.

Niska podaż Bitcoina wpłynie pozytywnie na jego cenę, jeśli popyt wzrośnie. Nie musisz kupować 1 BTC – możesz kupić tylko jego część za niższą kwotę.

Uniswap – największa zdecentralizowana giełda kryptowalut

Logo UniSwap Uniswap to projekt oparty na Ethereum. Dąży do zbudowania zdecentralizowanej giełdy poprzez gromadzenie puli płynności.

Platforma ma dwie grupy członków – dostawców płynności i handlowców.

Członkowie pierwszej zamykają swoje aktywa w inteligentnych kontraktach, za pośrednictwem których handlowcy kupują i sprzedają krypto.

Kupujący i sprzedający uiszczają opłaty transakcyjne. Są później wykorzystywane do dystrybucji tokenów UNI do dostawców płynności. Nie ma strony trzeciej regulującej proces.

Uniswap zdobył popularność i jest największym projektem DEX (zdecentralizowaną giełdą) według jego kapitalizacji rynkowej.

Uniswap jest jednym z pierwszych DEX-ów zbudowanych w celu zapewnienia automatycznej płynności. W 2020 roku projekt zrzucił 400 tokenów do użytkowników, którzy dokonali jakiejkolwiek transakcji do września 2020.

Tokeny wykorzystasz do płacenia prowizji, a także głosowania nad zmianami dotyczącymi projektu.

Sandbox – kryptowaluta metaverse i platforma do gier NFT

the sandbox logo Sandbox to jeden z najpopularniejszych projektów Metaverse.

Zapewnia platformę gier, na której stworzysz własny awatar w postaci NFT i sprzedasz go na Sandbox Marketplace w zamian za nagrodę.

Otrzymasz także kawałek ziemi w obrębie platformy. Możesz ulepszać swój LAND, kupować kolejne przedmioty, organizować wydarzenia i pobierać opłaty za wstęp.

Projekt Sandbox ma użytkowy token SAND. Służy do uiszczania opłat transakcyjnych, generowania nagród i głosowania nad zmianami.

Token SAND ma kapitalizację rynkową wynoszącą prawie 3 miliardy dolarów i znajduje się wśród 50 największych kryptowalut.

Maker – zdecentralizowane pożyczki finansowe

maker logo Projekt Maker to jeden z pierwszych projektów Defi. Działa od 2015 roku. Składa się z Maker DAO i protokołu Maker.

Pierwszy to część zarządzająca stworzona w celu obsługi protokołu Maker. Pozwala na emisję coinów DAI.

DAI to USD-pegged stablecoin – jego wartość jest utrzymywana na równi z dolarem amerykańskim niezależnie od zmian na rynku.

Maker DAO jest zasilany przez kryptowalutę MKR, token zarządzania. Jako posiadacz uczestniczysz w rozwoju projektu i głosujesz nad propozycjami go dotyczącymi.

MKR jest wyceniany na 1650 dolarów w momencie pisania artykułu. Kapitalizacja rynkowa 1,6 miliarda dolarów. Maksymalna podaż kryptowaluty – 1 005 577 monet MKR, a ponad 97% jest już w obiegu.

Jak wyłoniliśmy najlepsze wirtualne waluty do zainwestowania?

Rynek kryptowalut to tysiące projektów stworzonych do różnych celów.

Oprócz innowacyjnych rozwiązań istnieje wiele ryzykownych walut cyfrowych. Mogą zniknąć po wzroście ceny na określony czas, a Ty stracisz pieniądze.

Jak znaleźć krypto do inwestycji? Oto kilka czynników ważnych w świecie kryptowalut.

Przeczytaj też: ranking kryptowalut!

Bezpieczeństwo

blockchain sieć Kryptowaluty są zwykle oparte na technologii blockchain, dość bezpiecznej ze względu na zdecentralizowany charakter.

Zdarzały się jednak przypadki hakowania blockchainów.

Przed zainwestowaniem sprawdź, o jaką technologię blockchain opiera się dany projekt.

Potencjalny wzrost cen

Rysowanie wykresu Aby poznać potencjał aktywów kryptowalutowych w zakresie przyszłych zysków, przeanalizuj programy, które dany zespół planuje wdrożyć w przyszłości.

Zbadaj, jaki ekosystem wspiera moneta i czy wygenerowała popularność.

Przeprowadź analizę rynkową i fundamentalną kryptowaluty, aby sprawdzić, czy ma potencjał wzrostu w przyszłości.

Szukasz kryptowalut w przystępnej cenie? Poznaj najlepsze tanie kryptowaluty!

Użyteczność

Jeśli kryptowaluta ma wiele zastosowań, ludzie będą ją kupować do różnych celów, co zwiększy popyt.

Na przykład Bitcoin to cyfrowy pieniądz, który kilka firm wdrożyło jako metodę płatności.

ETH wykorzystuje się do płacenia za transakcje w sieci. Sand to token zarządzania używany też do opłat transakcyjnych i handlu na rynku Sandbox.

Czy to odpowiedni czas na inwestowanie w aktywa cyfrowe?

inwestowanie małych kwot To zależy od Twojego budżetu i preferencji.

Rynek jest teraz ogromnie zmienny, co obiecuje wysokie zyski, ale niesie też ryzyko.

Nie jest regulowany przez żaden organ lub rząd. Zamiast tego używa zdecentralizowanej sieci – blockchain.

Ceny kryptowalut są związane z prawem podaży i popytu.

Gdy istnieje wysoki popyt na rynku, a moneta ma niską podaż, jej wartość wzrasta. Gdy ma ogromną podaż i niski popyt, ceny spadają.

Bądź ostrożny, inwestuj tylko w projekty, które mają potencjał rozwoju i zwiększenia swojej wartości (przeczytaj też: kryptowaluty przyszłości).

Wiele z kryptowalut jest obecnie przedmiotem obrotu po niskich cenach. Te tokeny są wydawane w celu zasilenia obiecujących projektów Defi i jeśli zdobędą popularność, staną się w przyszłości dobrze ugruntowanymi produktami.

Inne coiny, takie jak Bitcoin lub Ethereum, kupisz w mniejszych częściach. Inwestowanie niewielkich kwot nie jest bardzo opłacalne, ale kryptowalury te mogą stać się przyszłością cyfrowych pieniędzy.

Najpopularniejsze kryptowaluty – podsumowanie

Kryptowaluty istnieją od niedawna. Nie są jeszcze dobrze ugruntowane ani całkowicie wiarygodne. Ponadto wyróżniają się wysoką zmiennością, a ryzyko utraty kapitału przy nierozważnych inwestycjach jest wysokie.

Najpopularniejsza kryptowaluta to bez wątpienia BTC. Kurs bitcoina waha się, ale to technologia na tyle młoda, że nadal można na niej zarobić.

Sprawdź również inne rodzaje kryptowalut. Ich wartość także może wzrosnąć i dać duże zyski.

Bez specjalistycznej wiedzy łatwo na samym początku tracić na transakcjach, dlatego pamiętaj o dobrym reaserchu.

Ważny jest też wybór platformy brokerskiej. Zapewnia odpowiednie warunki handlowe i przechowuje Twoje fundusze i dane w bezpieczny sposób.

Naszą rekomendacją jest Binance. Platforma pozwala kupować i sprzedawać krypto, a także stakować je – blokować środki w celu otrzymania nagród.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Jaka jest kapitalizacja rynku kryptowalut?

Globalna kapitalizacja rynku kryptowalut jest równa 1,8 biliona dolarów, według coinmarketcap.com. Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą i ma największą kapitalizację rynkową - 731,7 mld USD. Ethereum jest tuż za nim - 343,5 mld USD.

Czy kryptowaluty mogą zastąpić waluty fiat?

Nie było sytuacji, w której krypto zastąpiłaby walutę fiat. Waluty cyfrowe wkroczyły jednak do codziennego życia. Nowe projekty wprowadzają unowocześnienia w różnych branżach. Zastępują scentralizowane systemy, instytucje finansowe powoli zaczynają się nimi interesować. Mimo to kryptowaluty nie zastąpią walut fiat w najbliższej przyszłości, choć są firmy akceptujące BTC oraz inne cyfrowe waluty jako środek płatniczy.

Jaki jest najlepszy sposób na zakup kryptowalut?

Najpewniejszym sposobem inwestowania w kryptowaluty jest znalezienie brokera lub giełdy, założenie konta i zakup monet. Binance to jedna z najlepszych giełd, która zapewnia wygodne i bezpieczne transakcje.

Jakie są w tej chwili najlepsze kryptowaluty do kupienia?

Przed zainwestowaniem w jakąkolwiek kryptowalutę powinieneś przeprowadzić własne badania. Upewnij się, że możesz sobie pozwolić na ulokowanie w niej kapitału, nawet jeśli ceny spadną. Obrót kryptowalutami wiąże się z dużym ryzykiem. Zalecamy działania na najpopularniejszych kryptowalutach.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.