Najlepszy Portfel Polkadot: Na Android, Bezpieczny, Anonimowy, Bez Weryfikacji

Słowo Polkadot po raz pierwszy padło w 2016 roku. Informatyk Gavin Wood, współtwórca Ethereum, opublikował wtedy Białą Księgę. Od tego czasu nowa kryptowaluta nabrała ogromnego rozpędu. Dziś zajmuje ósme miejsce na rynku kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Sieć Polkadot jest protokołem blockchain nowej generacji. Umożliwia bezproblemowe współdziałanie wielu łańcuchów bloków oraz przesyłanie pomiędzy nimi dowolnego rodzaju danych.

W 2020 roku projekt Polkadot wypuścił swoją własną kryptowalutę – tokeny DOT. Służą one do koordynacji sieci i jako środek płatniczy za transakcje. Są także łącznikiem umożliwiającym dokowanie się do łańcuchów Polkadot.

Jak założyć portfel Polkadot w 4 prostych krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Pobierz portfel Polkadot.
 4. Przelej do niego DOT.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze portfele polkadot 2022

Moneta DOT bardzo szybko zyskała popularność wśród inwestorów. Nic więc dziwnego, że rośnie popyt na portfele Polkadot.

Portfel kryptowalutowy jest niezbędnym narzędziem dla każdego inwestora. W tym artykule omówimy na co warto zwrócić uwagę przy przechowywaniu DOT, jakie koszty są z tym związane oraz jak wybrać odpowiedni portfel.

Co to jest portfel polkadot?

polkadot Portfele elektroniczne służą do trzymania wielu kryptowalut w jednym miejscu oraz zarządzania nimi w sposób scentralizowany.

Przechowują klucze publiczne i prywatne, które wykorzystujemy do odbierania i wysyłania tokenów.

Posiadanie cyfrowego portfela jest niezbędne do dokonywania transakcji na giełdach kryptowalutowych. Umożliwia kontrolę każdej wpłaty i wypłaty. Dzięki temu ułatwia trading i podnosi poziom bezpieczeństwa transakcji.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Wybór odpowiedniego dostawcy portfela Polkadot – na co zwrócić uwagę?

portfel kryptowalutowy czarno niebieski Na rynku mamy szeroki wybór portfeli kryptowalutowych. Różnią się od siebie pod względem wyglądu, funkcjonalności i możliwości ulokowania walut cyfrowych.

Bardzo popularne są portfele internetowe. Aby z nich korzystać, niezbędne jest połączenie z siecią. Innym rodzajem są portfele sprzętowe – urządzenia, które podłączysz do komputera za pomocą USB.

Coraz częściej na rynku pojawiają się aplikacje mobilne.

Polkadot na swojej stronie internetowej poleca następujące portfele:

 • Parity Signer (aplikacja mobilna na iOS i Android);
 • Polkadot-js Desktop (program na komputery z systemem Windows, Mac i Linux);
 • Polkadot-js Extension (rozszerzenie przeglądarki Google Chrome);
 • Dwa portfele sprzętowe marki Ledger: Nano S i Nano X.

Jak wybrać najlepszy portfel do przechowywania Polkadot? Poniżej omówimy najważniejsze czynniki, które warto wziąć pod uwagę.

Kompatybilność z Polkadot (DOT)

polkadot moneta Kluczową cechą dobrego portfela elektronicznego jest wybór kryptowalut.

Tutaj przeczytasz, co to jest kryptowaluta.

Ma szczególne znaczenie, gdy chcesz handlować mniej znanymi tokenami lub kilkoma jednocześnie.

Zwróć uwagę, czy dane narzędzie jest kompatybilne z interesującą cię walutą online. Portfel Polkadot nie spełni swojego zadania, jeśli tokeny DOT  nie będą w nim obsługiwane.

Jeśli posiadasz kilka cyfrowych monet, upewnij się, że wybrany portfel umożliwia ich przechowywanie.

Rynek kryptowalut nieustannie się zmienia. Większość dostawców na bieżąco aktualizuje swoją ofertę.

Sprawdź nasz ranking kryptowalut!

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Łatwość użytkowania

mężczyzna siedzący przy biurku aplikacja transakcyjna na telefonie i laptopie Łatwość obsługi portfela elektronicznego jest szczególnie ważna dla początkujących użytkowników.

Poruszanie się po serwisie powinno być intuicyjne. Im bardziej przejrzysta strona, tym szybciej znajdziesz interesujące cię treści.

Ważne, aby w menu serwisu znalazły się informacje o tym, do czego możesz wykorzystać narzędzia Polkadot (np. inwestowanie i handel DOT, płacenie za pomocą DOT).

Niestety, nie wszyscy dostawcy dbają o to, by ich narzędzia były przyjazne dla użytkownika. Skomplikowane działanie portfela lub aplikacji mobilnej utrudnia handel i zniechęca potencjalnych klientów.

Szukasz intuicyjnego narzędzia do przechowywania kryptowalut? Wypróbuj Binance, jeden  z najłatwiejszych w obsłudze portfeli.

Bezpieczeństwo

bezpieczeństwo , przestępstwo W przypadku handlu kryptowalutami szczególne znaczenie ma bezpieczeństwo.

Wraz ze wzrostem popularności cyfrowych walut rośnie także zagrożenie cyberprzestępczością.

Portfele Polkadot mogą być używane online i offline.

Gdy użytkownik kupuje lub sprzedaje kryptowalutę, dany serwis tworzy adres odbiorczy, który łączy konto klienta z giełdą krypto.

Ewentualny wyciek danych w trakcie tego procesu naraża inwestorów na ryzyko utraty środków. Giełdy papierów wartościowych i kryptowalut wciąż są popularnymi celami hakerów.

Więcej o giełdach kryptowalut przeczytasz tutaj.

Portfele internetowe (desktopowe/mobilne) są bardziej narażone na ataki cyberprzestepców. Dużo bezpieczniejsze są portfele sprzętowe.

Na szczęście, wraz ze wzrostem zagrożenia cyberprzestępczością rośnie także poziom zabezpieczeń. Najlepsi dostawcy stosują zaawansowane systemy ostrzegawcze oraz metody szyfrowania stron internetowych i systemów operacyjnych.

Najczęściej spotykane zabezpieczenia to uwierzytelnienie dwuskładnikowe i możliwość regularnego wykonywania kopii zapasowych. Użytkownicy powinni dodatkowo zaopatrzyć się w dobry program antywirusowy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Obsługa klienta

dział obsługi klienta infolinia Kolejnym istotnym czynnikiem przy wyborze portfela Polkadot jest jakość obsługi klienta.

Ma znaczenie szczególnie dla nowych inwestorów, którzy na początku trafiają na różnego rodzaju przeszkody.

Całodobowa dostępność, szybkie odpowiadanie na wiadomości, kompetentni konsultanci i różnorodność kanałów komunikacji są najważniejszymi cechami dobrego supportu.

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się boty, które odpowiadają na pytania klientów 24/7. Wiele platform oferuje także rozbudowane sekcje FAQ.

Czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę jest prywatny klucz dostępu. Im bardziej samodzielnie możesz się nim posługiwać, tym lepiej. Każda inna osoba, która ma kontakt z kluczem, zwiększa ryzyko naruszenia bezpieczeństwa.

Rodzaje portfeli Polkadot

Na rynku istnieje kilka rodzajów portfeli elektronicznych. Poniżej znajdziesz krótki opis dostępnych rozwiązań.

Portfele internetowe (hot wallets)

hot wallets Najpopularniejszą formą cyfrowych portfeli są tzw. portfele internetowe. Znajdziesz je bezpośrednio na platformach giełdowych.

Jeśli chcesz handlować codziennie, będą najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Z drugiej strony, narzędzia webowe są szczególnie narażone na ataki hakerów.

Do znanych portfeli online należą Binance, Coinbase i Blockchain.info.

Portfele programowe

Portfel kryptowalut desktopowy Wielu dostawców pozwala użytkownikowi na zainstalowanie portfela bezpośrednio na komputerze.

Jeśli zdecydujesz się na tę opcję, zainwestuj w dobry program antywirusowy.  Pomoże ci w ochronie twoich danych osobowych i środków.

Znanym portfelem desktopowym Polkadot jest Atomic Wallet.

Portfele sprzętowe (cold wallets)

Portfel sprzętowy Portfele sprzętowe gwarantują bezpieczeństwo transakcji. Są podłączone do sieci tylko wtedy, gdy ich rzeczywiście używasz.

Z wyglądu często przypominają zwykłą pamięć USB. Niektóre posiadają własny ekran, na którym wyświetlane są klucze prywatne, adresy i saldo.

Koszt portfela sprzętowego jest stosunkowo wysoki. Najpopularniejsze rozwiązania sprzętowe noszą nazwę Nano Ledger S i Trezor. Oba narzędzia wspierają Polkadot (DOT). Są dobrym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy przywiązują dużą wagę do bezpieczeństwa.

Portfele papierowe

portfel papierowy Ciekawym, choć mało popularnym rozwiązaniem są portfele papierowe. Funkcjonują wyłącznie offline.

Jak wygenerować portfel papierowy? Należy użyć odpowiedniego programu, który pozwala na uzyskanie klucza publicznego i prywatnego.

Adres odbiorczy (klucz publiczny) i powiązany z nim klucz prywatny są zapisywane na papierze. Aby używać tokenów DOT, niezbędny jest klucz prywatny.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Gdzie kupić kryptowalutę Polkadot (DOT)?

Token DOT jest stosunkowo młodą kryptowalutą. Zadebiutował na rynku w sierpniu 2020 roku. Obecnie kurs DOT wynosi 21,50 USD.

Aktualną cenę monety sprawdzisz na poniższym wykresie.Każda licząca się giełda kryptowalutowa ma w swojej ofercie monety DOT. Znajdziesz je m.in. w Bittrex, Binance, Coinbase i Bitfinex. Na polskiej giełdzie BitBay kupisz DOT bezpośrednio za złotówki.

Oprócz giełd, kryptowaluty kupisz także u brokerów internetowych. Poniżej znajdziesz listę trzech popularnych pośredników. Zarejestruj się w wybranym serwisie i kup monety DOT.

Tutaj przeczytasz, jak kupić polkadot.

Brokerzy, u których kupisz Polkadot (DOT)

Binance

binance coin logo

Binance to aktualnie największa giełda kryptowalut na świecie, która zadebiutowała na rynku w 2017 roku. Z jej usług korzysta ok. 90 mln aktywnych użytkowników.

W ofercie platformy znajdziesz ponad 500 kryptowalut. Dzięki temu zainwestujesz zarówno w popularne monety (w tym DOT), jak i wiele mniejszych, mniej znanych tokenów. Możliwy jest handel spot, margin, futures, a nawet opcje.

 Zalety:
 • Wysoka płynność większości rynków;
 • Ponad 500 kryptowalut do wyboru;
 • Handel spot, margin, futures i opcje;
 • Dostęp do zaawansowanych narzędzi analitycznych;
 • Niska prowizja od transakcji (0,1%);
 • Mnóstwo dodatkowych usług;
 • Szereg środków bezpieczeństwa chroniących klientów.

Libertex Libertex logotyp

Libertex jest jednym z cenionych brokerów w Europie. Działa na rynku od 1997 roku.

Platforma Libertex posiada ponad 200 aktywów, w tym kryptowaluty, indeksy i kontrakty CFD. W Libertex zainwestujesz także w surowce naturalne i energetyczne.

Dowiedz się więcej o Libertex!

 Zalety:
 • Wysokim poziom wiarygodności – ponad 20 lat doświadczenia na rynku;
 • Niski depozyt minimalny;
 • Błyskawiczne wpłaty i wypłaty;
 • Niskie spready i prowizje;
 • Ponad 200 aktywów w ofercie;
 • Możliwość zautomatyzowania handlu;
 • Bezpieczeństwo (działa pod nadzorem CySEC).

Podsumowanie

polkadot grafika Portfel elektroniczny jest niezbędnym narzędziem dla każdego, kto interesuje się kryptowalutami i chce nimi handlować.

Jeśli rozważasz handel tokenami DOT, poszukaj portfela, który jest kompatybilny z Polkadot.

Oferty dostawców różnią się od siebie. Zastanów się, które cechy są dla ciebie najważniejsze i porównaj kilka dostępnych narzędzi. Weź pod uwagę czynniki wymienione w tym artykule oraz swoje osobiste preferencje.

Zależy ci na bezpieczeństwie? Rozważ zakup portfela sprzętowego. Jeśli nie chcesz ponosić wysokich kosztów, dobrym wyborem będzie portfel internetowy lub programowy.

Wiesz już, jaki rodzaj narzędzia będzie dla ciebie najlepszy? Wybierz odpowiedniego dostawcę (np. Binance) i rozpocznij handel Polkadot.

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.